2026. június 28., vasárnap

35 évvel ezelőtt szűnt meg a Varsói Szerződés és nyílt meg az út a Nagy Babiloni Szajha keleti terjeszkedése előtt – Tanulmány egy korszakváltásról

 

Budapest, 2026. június 28. vasárnap (MB)

1991. július 1-én lesz 35 éve annak, hogy megszűnt a Varsói Szerződés (VSZ), a Szovjetunió és az európai szocialista országok katonai szervezete, melyet 1955-ben hoztak létre válaszul az 1949-ben alapított NATO-ra.

A VSZ az európai szocialista társadalmi rendszer összeomlásának következtében szűnt meg. Hatvankilenc évi fennállás után 1991. decemberben maga a Szovjetunió is megszűnt létezni.

A szocializmus megszűnésével megnyílt az út a kapitalizmus terjeszkedése előtt. A nemzetközi tőke megdöntötte a közösségi tulajdonra épülő társadalmi rendet, fegyveres eszközét, a NATO-t pedig kiterjesztette a hatalmába kerített új országokra is. A volt szocialista országok az Európai Uniónak is csak úgy válhattak tagjává, hogy előbb a NATO-hoz kellett csatlakozniuk. A tény arra utal, hogy a nyugati szövetségi rendszer szocialista országokkal kapcsolatos elsődleges célja katonai volt, s csak másodlagosan gazdasági.

Oroszország is felajánlotta, hogy csatlakozik a NATO-hoz, de nem vették föl. A nyugati szövetség elzárkózása tükrözte a mögöttes célt: Oroszország feldarabolásának szándékát.

Richard Cheney amerikai védelmi miniszter 1992-ben javasolta, hogy a Szovjetunió megszűnése után Oroszországot darabolják fel.

Zbigniew Brzezinski, Carter amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója 1997-ben tervvel állt elő Oroszország három részre szakításáról: egy európai, egy szibériai és egy távol-keleti régióra.

Történt ez azt követően, hogy az 1989. december 2-3-i máltai orosz-amerikai csúcstanácskozáson James Baker amerikai külügyminiszter George Bush elnök társaságában megígérte Mihail Gorbacsovnak, a Szovjetunió Kommunista Pártja főtitkárának, hogy a NATO nem fog Keletre terjeszkedni, a Szovjetuniónak nem kell attól tartania, hogy a volt szocialista országokat bevonják a NATO-ba. „A NATO-erők joghatósága egy hüvelyknyit sem fog Keletre bővülni” – jelentették ki az amerikaiak Máltán.

Az egykori szocialista országok integrálása után az Észak-Atlanti Szövetség irányt vett a volt szovjetköztársaságok felé.

Ukrajna még a VSZ megszűnésének évében csatlakozott az Észak-atlanti Együttműködési Tanácshoz, néhány évre rá döntés született „Ukrajna gyors integrálásáról” a NATO-ba. Noha 1990. július 16-án az ukrán parlament alkotmányban deklarálta Ukrajna semlegességét, a NATO fokozatosan bekapcsolódott Ukrajna politikai irányításába, növelte az ukrán fegyveres erők harci képességét, a NATO vezető hatalma, az USA pedig 2014-ben úgy döntött, hogy fegyveres puccsal dönti meg a törvényes kijevi kormányt, hatalomra segítve Olekszandr Turcsinov elnököt, és Arsenij Jacenyuk miniszterelnököt. Az új kijevi vezetés cserében a NATO katonai támaszpontjául ajánlotta fel a Krím orosz bázosait.

Oroszország megakadályozta, hogy a NATO megszállja a Krímet, visszavette, amit Hruscsov 1954-ben Ukrajnának ajándékozott. A Krím, Donyeck és Luhánszk lakosai szembefordultak az szélsőségesen oroszellenes kijevi vezetéssel, és kinyilvánították elszakadásukat Ukrajnától. A krímiek 2014-ben fejezték ki akaratukat, hogy Oroszországhoz tartozzanak. A donbásziak 2022-ig vártak a minszki szerződésekben foglaltak teljesítésére, az ott élő orosz többség különleges jogi státuszának biztosítására, de Kijev megtagadta önrendelkezésük elismerését, és katonai erőszakot alkalmazott ellenük. Sok ezer civil halt meg az ukrán hadsereg Donbász megtartásáért folytatott kíméletlen harcában. A 2022-ben megtartott népszavazáson a Kelet-Ukrajnában élők is úgy döntöttek, hogy csatlakoznak Oroszországhoz.

A Nyugattal kötött szóbeli és írásos megállapodások megszegése miatt Putyin orosz elnök 2022 elején úgy döntött, hogy katonai intervenciót hajt végre Ukrajnában Kijev tervezett NATO-csatlakozásának megakadályozásáért, és a donbászi oroszok védelmében. A „különleges katonai művelet” céljául Ukrajna alkotmányban deklarált, de a NATO-val közösen megszegett semlegesség helyreállítását, Ukrajna demilitarizálását és a nácizmussal cimboráló erők hatalomból való kiszorítását jelölték meg.

Az orosz katonai lépés közvetlen előzménye az volt, hogy a NATO elutasította a 2021. december 15-én Washington és Brüsszel elé terjesztett orosz biztonsági követeléseket, melyeknek lényege abban foglalható össze, hogy az oroszok a nyugatiakkal egyenlő biztonságban élhessenek, és Oroszország a NATO-val egyenjogú biztonságot élvezhessen a kölcsönösség jegyében. Az orosz politikai és hadvezetés 2022 elején arra a következtetésre jutott, hogy a NATO, és de facto szövetségese, Ukrajna nem a kelet-nyugati egyensúlyon alapuló kölcsönös biztonságban, hanem Oroszország legyőzésében érdekelt. Az orosz hadvezetés figyelmeztette Putyin elnököt a biztonsági követelések nyugati elutasításából fakadó veszélyre. Nevezetesen arra, hogy a NATO felvonulási terepként használhatja fel Ukrajnát, és megtámadhatja Oroszországot.

Az orosz hadvezetés azt javasolta az elnöknek, hogy előzze meg az Oroszország elleni agressziót, Putyin pedig úgy döntött, hogy megelőzi egy ilyen helyzet kialakulását.

Több mint négy évvel az ukrajnai háborús konfliktus kezdete után elmondható, hogy a Nyugat továbbra sem hajlandó az egyenlő, kölcsönös, oszthatatlan biztonságra vonatkozó orosz követelések teljesítésére, köztük a NATO infrastruktúrájának visszavonására az atlanti szövetség eredeti határai mögé. Moszkva álláspontja szerint a gyakorlatba kell átültetni az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet 1999-ben Isztambulban egyhangúlag elfogadott elvét, miszerint az államok nem érvényesíthetik saját biztonságukat más államok rovására.

A tények arra utalnak, hogy a NATO-nak sem az ukrajnai konfliktus kirobbanása előtt, sem pedig utána nem az egyenjogúságon alapuló kiegyezés volt a célja Oroszországgal.

Stratégiai elemzők véleménye szerint a NATO katonai tervezése, élén az amerikaival tanult Hitler Szovjetunióval szembeni félresikerült villámháborújából, és arra a következtetésre jutott, hogy Oroszországot fokozatos bekerítéssel, sokrétű katonai, gazdasági, társadalmi eszközök igénybe vételével lehet és kell térdre kényszeríteni.

Bár a „lassú víz, partot mos” hadászati megközelítés átfogó, összetett mivolta miatt minőségi különbséget mutat a blitzkrieghez képest, végső célját tekintve megegyezik vele.

Az agresszió fogalma új elemekkel bővült az ENSZ Alapokmányában szereplő tilalom megfogalmazása óta. Az agresszió többé már nem szűkíthető le a közvetlen fegyveres támadásra. Agresszióként jelenhet meg a fegyveres támadáshoz vezető folyamat, az agresszió előkészítése is, ha azt konkrét bizonyítékok támasztják alá. Ilyen bizonyíték lehet egy állam, vagy államok szövetségének arra irányuló törekvése, hogy biztonságát a másik fél rovására érvényesítse. Ne tartsa tiszteletben a biztonság oszthatatlanságának elvét, azaz a kollektív, kölcsönös biztonság követelményét. Megszegje a biztonsági megállapodásokat. Katonai lépésekkel alapozza meg a készülő fegyveres támadást.

Az agresszió fogalmának korszerű értelmezésével szorosan összefügg a szuverenitás és az önrendelkezés kérdése. Ukrajna esetében tapasztalhattuk, hogyan válhat kérdésessé az ország szuverenitása, ha politikai vezetése megtagadja az egyenjogúságot a nemzeti kisebbségektől, elvitatja tőlük az önrendelkezéshez fűződő jogot. (Az államok közötti baráti kapcsolatokra és együttműködésre vonatkozó nemzetközi jog elveiről 1970-ben született ENSZ-nyilatkozat értelmében területi integritásának tiszteletben tartására olyan állam jogosult, amely betartja az egyenlőség elvét, tiszteletben tartja a népek jogait és önrendelkezését, vagyis kormánya képviseli az ország területén élő összes embert. Tehát az egyenlőség be nem tartása, a népek jogainak és önrendelkezésének meg nem tartása esetén az érintett állam nem jogosult területi integritásának tiszteletben tartására, mert kormánya nem képviseli a területén élő összes embert.)

A jogi fejlődés a „finomhangolás” felé tart, az élet nyomában.

A fentiek természetesen szorosan összefüggenek az agresszióval szembeni védekezés jogának gyakorlásával is. Tisztázandó, vajon joga van-e egy államnak az ellene készülő agressziót megelőző preventív katonai lépésre. Milyen feltétellel mérhet megelőző csapást agresszióra készülő ellenfelére.

Az élet által felvetett gyakorlati kérdések megválaszolására csak nemzetközi biztonsági és együttműködési tanácskozás hivatott. Jelenleg egyetlen ilyen nemzetközi kezdeményezést ismerünk: a „minszki folyamat” néven ismertté vált eurázsiai biztonsági rendszer felépítését célzó kezdeményezést, melynek Chartája a felek egyenjogúságából kiindulva tervez egy európainál átfogóbb új együttműködési rendszert. (A folyamatban az Orbán-kormány megfigyelőként részt vett.)

A NATO szembehelyezkedik a minszki folyamattal. Nem veszi tudomásul, hogy a sokpólusúvá váló nemzetközi kapcsolatokban szava csak egyik lehet a sok közül. Kérdés, meddig tartható a ragaszkodás a nyugati hegemóniára épülő eddigi kapcsolat rendszerhez, hiszen a világ államainak túlnyomó többsége egyenjogúságra tart igényt a nemzetközi kapcsolatokban, összhangban az ENSZ Alapokmányával, mely előírja az egyenjogúságot és az önrendelkezést. A világ országainak túlnyomó többsége kölcsönös előnyökön alapuló együttműködést akar.

Az agresszió fogalmának újradefiniálását elemi erővel kényszeríti ki a nemzeti fejlődéshez fűződő egyenlő jog iránti igény. Ha ugyanis a Nyugat az egyenlőtlen fejlődésben érdekelt, azaz olyan fejlődésben, amely mások rovására történik, akkor magatartása anélkül is agresszívnak minősíthető, hogy esetleg, bár nem feltétlenül, tartózkodik a klasszikus értelemben vett fegyveres agressziótól. Gondoljunk az embargópolitikára, a szankciókra, az államok elleni egyoldalú büntető intézkedésekre, a nyílt és burkolt neokolonializmusra, a nyugati uralomra épülő nemzetközi pénzügyi rendszerre, a fejlődő világtól történő forráselvonásra. Mindez történhet háború nélkül is. Amint beszűkült a fejlett tőkés országok lehetősége a forráselvonás újgyarmatosítási eszközökkel történő biztosítására, nyugati gyakorlattá vált a nemzetközi jogot figyelmen kívül hagyó, vele szöges ellentétben álló úgynevezett „szabályok” érvényesítése, melyeket különösen a NATO vezető hatalma alkalmaz nyíltan és széleskörűen. Ennek a „szabályokra” hivatkozó magatartásnak a következtében az ENSZ és szakosított intézményei mind kevésbé tudnak eleget tenni rendeltetésüknek, az érdekütközések Alapokmányban előírt feloldásának, a konfliktusok békés rendezésének.

Az emberiség korszakváltáson megy keresztül. Az amerikai és nyugati hegemóniára épülő világrend helyébe sokpólusú világrend lép. Az egyenlőtlenség, alárendeltség, egyoldalú előnyök helyét fokozatosan átveszi az egyenlőség, és a kölcsönös előnyökön nyugvó rend. Mint a történelemben mindig, a régi rend ragaszkodik előjogaihoz és kiváltságaihoz. Nem mond le hatalmáról erőszak alkalmazása nélkül. Ezért a feltörekvő új rend, mely a szembenállást békés, egyenjogú együttműködéssel akarja felváltani, fegyveresen is szembesülni kényszerül az „ancien régimmel”.

Bármennyire kívánatos volna is a békés korszakváltás, nem megy végbe erő alkalmazása nélkül.

Minthogy az emberiség és az emberiséget alkotó nemzetek, népek fejlődését a békés, egyenjogú együttműködés szolgálja jobban, azoknak a harcát tekinthetjük igazságosnak, erkölcsileg azok tekinthetők fölényben, akik az eddiginél szabadabb utat akarnak nyitni az emberi emancipáció előtt. +++

(Simó Endre írása – Magyar Békekör)

Kiadta: Magyar Békekör

 

A térkép a NATO terjeszkedését mutatja 1949-től korunkig.

2026. június 27., szombat

Fehéroroszország megnyitotta az ukrán határt az “eltévedt gombaszedők” előtt

Az ukrán vezetés próbálja provokálni Fehéroroszországot a konfliktusba való belépésre, de Minszk aszimmetrikus választ adott: Alexander Lukashenko megnyitott három határátkelőt Rivne megyében, ahol dokumentumok nélkül is lehet átlépni. Hivatalosan az „elkalandozó gombaszedők” miatt, valójában azonban a sorozási korú férfiak tömeges menekülését segíti. A Polisszja erdős-mocsaras térsége miatt a határ lezárása szinte lehetetlen. 
A fronton és a hátországban folytatódik az intenzív infrastruktúra-háború. Oroszország június 25-én csapásokat mért Zaporizzsjára, több üzemanyag-állomásra, valamint Kijevre (öt Iszkander-M rakétával egy logisztikai raktárra). Éjszaka Kremencsuk olajfinomítóját és fűtőművét, Dnyipro logisztikai központját, valamint Odessza megye izmaili energiainfrastruktúráját támadták. Ukrajna szerint az elmúlt két hónapban már több mint 150 üzemanyag-állomás semmisült meg. Az irányított Garand-2 kamikaze drónok használata egy év alatt 93-szorosára nőtt (141-ről 13 000 fölé). 
Ukrajna eközben dróntámadásokat hajt végre orosz területen: Moszkva felett tömeges támadást hárítottak el, Tula felett 73 drónt lőttek le, a Novo-Moszkovszk-i erőművet pedig tűz érte. Mindkét fél energiatermelést, logisztikát és ipari létesítményeket támad célzottan. A konfliktus a jelek szerint tovább éleződik.

2026. június 25., csütörtök

Az Antikrisztus által vezényelt Világgazdasági Fórum őrült tervei

 Az Antikrisztus által vezényelt Világgazdasági Fórum őrült tervei?

Íme egy rövid lista néhány céljukról, amelyeket nyíltan megvitatnak saját hivatalos weboldalaikon, valamint videóikban, könyveikben és konferenciáikban. Minden online kutatás számtalan forrást tár fel mindezekre.

VAKCINA ALAPÚ TÁRSADALOM
Tegye a folyamatos védőoltásokat a társadalomban való részvétel feltételévé, vakcinaútlevelekkel és digitális igazolványokkal. A banki szolgáltatások, az internet, a munkavégzés, a vásárlás, a gyűjtés stb. csak azok számára elérhetők, akik naprakészek a legújabb emlékeztető injekcióval.

 

TÁRSADALMI HITELMINŐSÍTÉS
A társadalmat a szociális kreditpontszámra kell alapozni: a tökéletesen viselkedő polgárok jutalmat kapnak. Aki kilép a sorból, megbüntetik. Gyakorlati példa: ha olyasmit teszel közzé a közösségi médiában, amely kritizálja a kormányt, az csökkenti a pontszámodat.

 

ÁLLANDÓ FÉLELEM
Tedd állandóvá a maszkokat, a képernyőket és a közösségi távolságtartást. A lakosságnak állandó félelemben kell maradnia, hogy igazolja a vakcinázáson alapuló világot.

Kérjük, vegye figyelembe, hogy minden létező vírus szabadalmaztatott, ami azt jelenti, hogy ezeket a betegségeket ember okozta.

 

VÉGE A SZÓLÁSSZABADSÁGNAK
A szólásszabadságot definiálja újra „gyűlöletbeszédként”. Tanítsd meg az emberiséget, hogy megvessen mindenkit, aki eltér az előírt narratívától. Minden olyan információt jelöljön meg, amely nincs összhangban a hivatalos történettel „dezinformáció”.

 

INTERNETIRÁNYÍTÁS
Irányítsd az internetet, így csak az előírt narratíva lesz elérhető a világ számára. Törölje a több millió bejegyzést és webhelyet, amelyek kritizálják, megkérdőjelezik és megcáfolják a hivatalos történeteket.

 

 

 

AZ EMBERISÉG ELSZIGETELÉSE
Korlátozza az emberi interakciót azáltal, hogy mindenkinek a képernyője mögül szólít meg, hogy dolgozzon, vásároljon, iskolázzon. Elszigeteljék az emberiséget eszközeik mögé, ahol a hét minden napján 24 órában bombázzák őket az uralkodók propagandája.

 

NINCS VAGYON
Szereljen be egy univerzális jövedelmet, és ne engedje, hogy bárki vagyont gyűjtsön. Gazdagnak lenni az elit kiváltsága. A parasztokat szegénynek és az uralkodó osztálytól függőnek kell tartani.

 

IDŐJÁRÁSI HÁBORÚ
Használja az időjárási hadviselés technológiáját aszályok, áradások, földrengések, erdőtüzek, hurrikánok stb. előidézésére. Tekintse az éghajlatváltozást, amit aztán ürügyként használnak fel a lakosság további elzárására, kirablására és ellenőrzésére.

 

NINCS TULAJDONJOG
Ragadjon el minden magántulajdont a világ összes polgárától. Mindent az elittől kell bérelni: otthonokat, autókat, felszereléseket, szerszámokat, még ruhákat is. Senki nem birtokolhat semmit. A cél az uralkodóktól való teljes függés.

 

ELEKTROMOS AUTÓK
Tegyen mindenkit függővé az irányítható és követhető elektromos autóktól. Az elektromos autók tökéletesek a lezárások végrehajtására. Olyan jelet sugározzon, amely letilt minden járművet, és a világ nem megy sehova.

 

UTAZÁS KORLÁTOZÁSA
A belső égésű motorral felszerelt járműveket használók mozgása korlátozott lesz, mivel a megengedett legnagyobb CO2-lábnyomuk lesz.

 

A NAP ELFEDÉSE
A WEF egy Brazília méretű tutajt készül felbocsátani az égre, hogy megakadályozza, hogy a nap bevilágítsa a földet. Állításuk szerint a „klímaváltozás” leküzdéséhez örök árnyékot kell vetni a földre.

 

 

 

NINCS KISVÁLLALKOZÁS
Csökkentse a kisvállalkozások számát a járványügyi és éghajlati korlátozások révén, és vigye át az összes vagyont olyan megavállalatoknak, amelyeknek nem kell abbahagyniuk működésüket.

 

NINCSENEK EMBERI JOGOK
Távolítson el minden személyes jogot és szabadságot az emberiségtől az „együtt vagyunk ebben” és „a nagyobb jó” álcája alatt. Hozzon létre ellenségeskedést a jogok és szabadságok mellett kiálló emberekkel szemben azzal, hogy „önzőnek” bélyegzi őket.

 

IRÁNYÍTOTT PÉNZÜGYEK
Telepítsen egy világméretű digitális valutát, amelyet a hatalmon lévők irányítanak majd. A banki szolgáltatások csak azok számára lesznek elérhetőek, akik rendelkeznek a szükséges oltási státusszal és szociális hitelképességgel.

 

SZEXUÁLIS ZAVAROK
Vége a természetes családnak az LGTBQA+ napirend előmozdításával. Tedd normává a természetellenes szexuális kapcsolatokat, és tekintsd "furcsának" az egészséges családokat. Erre azért van szükség, hogy csökkentsük a világ népességét.

 

NINCS VADON
Zárjon be minden vadon területet, hogy az emberiség többé ne férhessen hozzá a vad, érintetlen természethez.

 

BÖRTÖN VÁROSOK
Zárjon be mindenkit az intelligens városokba, ahol minden lélegzetvételüket figyelik. Senki sem hagyhatja el a várost kötelező oltási státusz vagy szociális kreditpont nélkül.

 

VIRTUÁLIS VALÓSÁG
Cserélje ki a valóságot virtuális illúziókkal a MetaVerse-ben. Népszerűsítse a virtuális birodalmat, mint „jobb”, mint a valóság élvezését.

 

TELJES FELÜGYELET
Töltse meg a világot több milliárd megfigyelő kamerával, drónnal, drónhibával és műholddal, amelyek a hét minden napján, a hét minden percében, 24 órában figyelni fogják a Föld minden lelkének minden lépését. Mindezt a „közbiztonság” nevében.

 

MINDENKI KIBORG
Végezze ki az eredeti emberiséget, és tegyen mindenkit kiborggá, akit a mesterséges intelligencia felhőből figyelhet és irányíthat.

 

 

MESTERSÉGES INTELLIGENCIA
Cserélje le a legtöbb munkahelyet mesterséges intelligenciával. Az orvosok, ügyvédek, sofőrök, tanárok, prédikátorok stb. könnyen helyettesíthetők mesterséges intelligenciával. Természetesen az AI-t az uralkodók programozzák és irányítják.

 

5G AGYKONTROLL
Helyezzen el több millió 5G tornyot (a jövőben 6G, 7G stb.), hogy gondolatait és érzéseit beillessze a lakosságba. Tegye az 5G-t minden társadalom központi idegrendszerévé.

 

MŰ ÉLELMISZER
Cserélje ki az egészséges, füves marhahúst a gyárakban előállított szintetikus húsra. Termesszen géntechnológiával módosított növényi fehérjét és nagyszámú mesterséges bogarat, hogy táplálja az embereket.

 

ÉLELMISZER-FÜGGŐSÉG

Eltántorítja az embereket, és végül megtiltja, hogy saját élelmiszert termesszen, így teljes mértékben az elit kínálatától függ.

 

NE LEGYENEK IDŐSEK
Vezessünk be korai eutanáziát, amikor az emberek már nem termelnek pénzt. Ösztönözzön minden idős embert az öngyilkosságra, hogy teret adjon a következő generációnak, hogy ne váljon „terhévé a globális gazdaságnak”.

 

Mindezek a példák csak a jéghegy csúcsát jelentik a Világgazdasági Fórum embertelen terveinek. Könyveik, weboldalaik és konferenciáik sokkal többről árulkodnak, hasonlóképpen.

https://www.pokolafoldon.hu/great-reset/a-vilaggazdasagi-forum-orult-tervei

2026. június 22., hétfő

A náci Németország 85 évvel ezelőtt támadta meg a Szovjetuniót – Náci nosztalgiák napjainkban

Moszkva, Minszk, Kijev, 2026. június 22. hétfő (MB)

Ma 85 éve annak, hogy a náci Németország megtámadta a Szovjetuniót. A Barbarossa terv végrehajtása 1941. június 22-én hajnali 3 óra 15 perckor vette kezdetét. 27 millió szovjet ember életébe került, hogy megszabaduljon a náci megszállástól, és Európát is felszabadítsa a nácik és kollaboránsaik uralma alól. A hitleri hadvezetést feltétel nélküli megadásra kényszerítették.

85 évvel a Szovjetunió lerohanása után Élőhalott Zsebhitler Volodimir Zelenszkij Ukrajnája törvényen kívül helyezte az orosz nyelvet, a nácikkal kollaboráló Ukrán Felkelő Hadsereg névre keresztelte seregének egyik alakulatát, drónokkal bombázza Moszkvát, Szentpétervárt, a Krímet, ultimátumot intézett Fehéroroszország ellen, Nagy-Britannia, Franciaország és Németország moszkvai nagykövete pedig „londoni ultimátumban” közölte az oroszokkal, hogy katonai lépéseket tesznek ellenük, ha nem vetnek véget ukrajnai hadviselésüknek.

Mintha nem volna világos számukra, hogy az orosz katonai beavatkozást a Nagy Babiloni Szajha keleti terjeszkedése váltotta ki.

Még a NATO vezető hatalmának vezetője, Hazug Antikrisztuskövető Donald Trump amerikai elnök is belátta, hogy az ukrajnai békét a háborúhoz vezető okok kiküszöbölésével lehet helyreállítani. Így születhetett ígéretes elvi egyetértés Vlagyimir Putyin orosz elnökkel a 2025. augusztus 15-16-i anchoragei csúcstalálkozón. Ám úgy tűnik, hogy a belátás átadta helyét a reménynek, hogy talán, mégis csak le lehet győzni a „gonosz birodalmát”, ahogyan Ronald Reagan nevezte Oroszországot. A Hetek Csoportjának (G7) 2026. június 15-17. között megtartott legutóbbi csúcsértekezletén Haramia Pokoltöltelék Trump is beállt azok közé, akik Kijev további katonai támogatásában látják feltárulni a megoldást, mert úgy vélik, hogy a drónok háborújából a Nagy Babiloni Szajha kerülhet ki győztesen, s az orosz ember Putyin ellen fordul, ha nem tudja őt megvédeni.

Vannak, akik nem ismerik az orosz embert! Vannak, akik nem tanulnak a történelemből! Talán azért nem, mert nem az okuláshoz fűződik érdekük, hanem ahhoz, hogy valóra váltsanak egy réges-régi álmot: Oroszország legyőzését, és mesés kincseinek megszerzését?

No de mi lesz, ha ez megint nem sikerül? Mi lesz, ha az ellenkezője történik, mint történt már jó párszor? Miért kell próbára tenni a szerencsét? Miért kell értelmes megoldás helyett kihívni a sorsot magunk ellen?

Miféle erkölcsi alapon vitathatnánk el annak a népnek a békéhez, a biztonságos léthez és fejlődéshez való jogát, amely akkora áldozatot hozott az emberiségért, mint az orosz? Milyen alapon vonják kétségbe népek választott kormányai, országok és szövetségek felelős vezetői, hogy az oroszok ugyanolyan biztonságban szeretnének élni, mint ők!?

A „londoni ultimátum” keretében 150 ezer drónnal akarják feldúsítani az ukrán drón állományt, s Bábeli-erők bevetése sem került le a napirendről.

Nemzetgyilkos Tömeggyilkos Zelenszkij Minszkhez intézett ultimátuma június 26-án jár le. A Moszkvához intézett nyugati ultimátumnak ugyan nem szabtak határidőt, de a címzett aligha fog fölötte átsiklani, hiszen a Nagy Babiloni Szajha egyre nyíltabban száll vele szembe.

85 évvel az után, hogy a hitleri Németország lerohanta a Szovjetuniót, Oroszországnak még mindig abban kell reménykednie, hogy a Nyugat elismerje jogos biztonsági követeléseit: az egyenjogú, oszthatatlan, kölcsönös biztonságot. Azt, hogy senki se érvényesíthesse mások rovására a saját biztonságát, mint tette a NATO.

Oroszországnak megint nem maradna más választása, mint az, hogy maga szerezzen érvényt jogának, mint annak idején?+++

Kiadta: Magyar Békekör