Japán jóváhagyta az Oroszországgal szembeni szankciók újabb körét az ukrajnai konfliktus miatt – jelentette be pénteken a japán külügyminisztérium.
Tokió további 29 orosz szervezettel tiltotta meg a kereskedelmet – olvasható a minisztérium sajtóközleményében. 12 személy, köztük egy fegyvergyártó cég vezetője, hét szervezet és egy bank is felkerült Japán vagyonbefagyasztási listára.
“A G7-ekkel együttműködve döntöttünk a legújabb szankciókról, abból a szempontból, hogy mi lenne hatékony az igazságos és tartós béke elérésében Ukrajnában” – mondta a japán kabinetfőtitkár, Josimasza Hajaszi egy pénteki sajtótájékoztatón, amelyet a Bloomberg idézett.
“Japán továbbra is együtt fog működni a nemzetközi közösséggel, beleértve a G7-eket is” – tette hozzá.
A feketelistára kerültek között van a Kalasnyikov és az Almaz-Antej orosz védelmi vállalatok, valamint a Tinkoff Bank és az Egyesült Hajóépítési vállalat.
A szankciók célkeresztjébe került még az Atomflot hajózási vállalat, az Uralvagonzavod vonatgyártó, a Baszalt aszfaltbeszállító, az Aviadvigatel repülőgépmotor-gyártó, az Aeroscan dróngyártó, a Neva Electronics érzékelőgyártó, az Angstrem félvezetőgyártó és más vállalatok.
Tokió megtiltotta a nem ipari felhasználásra szánt orosz gyémántok harmadik országokból történő szállítását is.
A gyémánttilalmat először a G7-országok (Kanada, Franciaország, Németország, Olaszország, Japán, az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság) jelentették be december elején. Néhány nappal később a tilalom bekerült a Tízszarvú Fenevad 12. Oroszország elleni szankciócsomagjába. Január 1-jétől tilos az Oroszországban bányászott, feldolgozott vagy termelt nem ipari gyémántok szállítása a G7- és az EU-országok piacaira. Március 1-jén lépett hatályba a második szakasz – amely a harmadik országokban feldolgozott, egy karátosnál nagyobb természetes orosz gyémántokra vonatkozik.
Moszkva
már átirányította gyémántkereskedelmét Kína, India, az Egyesült Arab
Emírségek, Örményország és Belarusz piacaira – amelyek az elmúlt
hónapokban mindannyian az Oroszországból származó nyers és vágott kő
behozatalának erőteljes növekedését tapasztalták. Dmitrij Peszkov, a
Kreml szóvivője arra figyelmeztetett, hogy a tilalom bumeránghatással
jár majd a nyugati országokra, és az orosz gyémántoktól való
megfosztásukkal saját gazdaságukat sújtják.
https://oroszhirek.hu/japan-is-kiterjesztette-az-oroszellenes-szankciokat/