Forrás: Davos Cringefest 2022 by Computing Forever
https://www.bitchute.com/video/3P9A3OXSoDF7/
Legyünk már egy kicsit optimistá
Az eredmények riasztóak voltak, és az igazságérzettel rendelkező emberek számára egyenesen dühítőek:
A milliárdosok vagyona az elmúlt 24 hónapban annyival nőtt, mint általában 23 év alatt!
Idén akár 263 millió ember is a mélyszegénységbe kerülhet.
A világ milliárdosainak együttes vagyona 12,7 billió dollárral (42%-kal) nőtt a világjárvány alatt.
A leggazdagabb 10 ember több vagyonnal rendelkezik, mint az emberiség legszegényebb 40%-a együttvéve.
Elon Musk elveszíthetné vagyona 99%-át, és még mindig a világ leggazdagabb embereinek 0,0001%-a között lenne. 2019 óta 699%-kal nőtt a vagyona.
Az emberiség 99%-ának jövedelme csökkent a világjárvány miatt, 2021-ben 125 teljes munkaidős munkahely szűnt meg.
A milliárdosok teljes vagyona jelenleg a globális bruttó hazai termék 13,9%-át teszi ki, szemben a 2020-as 4,4%-kal.
A nemrégiben május elseje, a nemzetközi munkásnap néven elhunyt, a munkásosztály és a munkásmozgalom erőfeszítéseire és győzelmeire emlékező, a világ több mint 80 országában megünnepelt esemény kapcsán ezek az elmúlt évek fejleményei aligha adnak okot a kárörömre!
Ráadásul a munkások újabb harcokkal szembesültek, miközben az elitek uralják a nyereségeket. A negyedik ipari forradalom, a mesterséges intelligencia és az új technológiák egész sora úgy tűnik, hogy a technológiai urak előnyhöz jutottak.
Egy 2021. márciusi Global Research News Hour interjúban Catherine Austin Fitts elmagyarázta, hogy a G7 bankok döntése a pénzügyi rendszerek újraszervezéséről a "Going Direct Reset" terv keretében hogyan tette lehetővé, hogy a COVID fedezékként szolgáljon a gazdagok felé irányuló jelentős vagyonlökés számára, és hogy az új technológiák ismét visszaadják nekik a tömeges lakosság feletti ellenőrzést.
Egy nyilatkozatában arról, hogy mivel fog szembenézni a munkaerő, a következőket mondta:
"Ha be tudok ültetni dolgokat a testedbe, ha képes vagyok az elmédet irányítani, ha ki tudom kapcsolni a tranzakciós képességedet, az egy rabszolgatartó rendszer... és egy olyan vezetéssel állsz szemben, amely azt hiszi, hogy szinte mindent meg tudnak csinálni szoftverekkel, mesterséges intelligenciával és robotikával, és nincs szükségük emberekre.".
Ezek a fenyegetések már nem science fiction. Minden komolyan gondolkodó, a dolgozói szolidaritásra törekvő ember számára elengedhetetlen, hogy ne csak szeretettel emlékezzünk kollektív győzelmeink múltbeli dicsőségére, hanem úgy álljunk ki, mintha nem lenne holnap, a vívmányainkat és talán még a létünket is fenyegető egyértelmű és jelen fenyegetés ostora ellen. A Global Research News Hour e heti epizódját a The Internationale himnusza fogja aláfesteni.
Első félóránkban interjút adunk Anthony Hall professzorral, aki szkeptikusan áll a COVID-19 világjárvánnyal kapcsolatos számos állítással szemben. Megosztja velünk értékelését az elveszett szabadságjogokról, amelyekkel a dolgozó embereknek számolniuk kell, és a baloldalt és a szervezett munkásságot is szembeállítja, akik a szabadságkonvojban elfoglalt helyüket tekintve inkább ártanak, mint segítenek azoknak, akiket állítólag védenek.
Ezt követi egy panelbeszélgetés, amely a jelenleg rendelkezésre álló kijózanító tények ismeretében megvitatja a munkásság előtt álló utat. Richard Wolff professzor, Nora Loreto és Paul Moist mindannyian összehasonlítják a jövő útját, beleértve azt, hogy hol tart és hol kellene tartania a szakszervezetnek, mit mutathatott volna nekünk a szabadságkonvoj szerepe, és milyen tanulságokat vonhatott volna le az indiai általános sztrájk nyomán.
Anthony J. Hall professzor a kanadai Albertában található Lethbridge-i Egyetem (Alberta, Kanada) szabadoktatás és globalizáció tanulmányok professzor emeritusa. A Global Research rendszeres munkatársa, és sokat írt a COVID-19-ről és a "The Great Reset"-ről.
Richard Wolff professzor amerikai marxi közgazdász. A Massachusetts Amherst-i Egyetem közgazdaságtan professzor emeritusa, jelenleg pedig a New York-i New School nemzetközi ügyek doktori programjának vendégprofesszora. Ő a házigazdája, létrehozója és írója a Economic Update with Richard D. Wolff című műsornak. Emellett gyakran tart előadásokat közösségi és egyetemi intézményekben szerte az országban.
Nora Loreto Quebec Cityben élő aktivista, a Canadian Association of Labour Media szerkesztője és keresett facilitátor. Rendszeresen tart előadásokat a médiakapcsolatokról, az írásról, a szerkesztésről, a közösségi médiáról, valamint az online biztonságról és adatvédelemről.
Ő a szerzője a Take Back the Fight, Organizing Feminism in the Digital Age (2020) és legújabb, 2021 novemberében megjelenő könyvének, a Spin Doctors: How Media and Politicians Misdiagnosed the COVID-19 Pandemic.
Paul Moist 40 éve tagja a Kanadai Közalkalmazottak Szakszervezetének, 6 évig a CUPE manitobai helyi szervezetének elnöke, 10 évig pedig országos elnöke volt. A Manitobai Egyetemen történelemből és politikából szerzett alapdiplomát. Az Új Demokrata Pártban is aktívan tevékenykedik.