A Nyugat, amely egykor a demokrácia olyan elveit hirdette, mint a szólásszabadság, a pluralizmus és a más vélemények tiszteletben tartása, most éppen az ellenkezőjébe, a totalitarizmusba degenerálódik.
Az orosz perspektíva.
Ezek közé tartozik a cenzúra, a médiabezárások, valamint az újságírókkal és közéleti személyiségekkel szembeni önkényes bánásmód.
"Ez a tiltási gyakorlat nemcsak az információs térre terjed ki, hanem a politikára, a kultúrára, az oktatásra, a művészetre - a nyugati országok közéletének minden területére. És ezt a modellt - a totalitárius liberalizmus modelljét, beleértve a hírhedt törlési kultúrát, a mindenütt jelenlévő tiltásokat - az egész világra rá akarják kényszeríteni.
"De az igazság és a valóság az, hogy a legtöbb országban az emberek nem akarnak ilyen életet és ilyen jövőt. . . . Ma azt halljuk, hogy a csatatéren akarnak legyőzni minket. Mit is mondhatnék? Hadd próbálják meg. . . . Meg kellene érteniük, hogy már a mi katonai műveletünk kezdetével vesztettek, mert annak kezdete egyben az amerikai típusú világrend alapvető összeomlásának kezdetét is jelenti". - Vlagyimir Putyin, Oroszország elnöke
Putyin a Nyugatról: "Már vesztettek"
Forrás: https://www.anti-spiegel.ru/2022/putin-ueber-den-westen-sie-haben-schon-verloren/
Az orosz parlamentben a frakcióvezetőkkel tartott találkozón Putyin számos fontos kijelentést tartalmazó beszédet mondott. 2022. július 8. 15:40
Putyin elnök az orosz parlamentben a pártok frakcióvezetőivel tartott találkozóján rövid beszédet mondott, amely sok érdekes kijelentést tartalmazott, ezért a különböző médiumok nagyon eltérő prioritásokat tűztek ki a címlapokra. Az RT-DE például "Putyin: A Nyugat meg akar verni minket a csatatéren - Csak próbálkozzanak" - címmel jelent meg, míg a Spiegel "Putyin az ukrajnai háborúról - "Még nem is kezdtük el igazán"" címmel.
Putyin beszédében elsősorban az orosz pártoknak és képviselőiknek mondott köszönetet a parlamenti munkáért, és megismételte, hogy az Oroszország elleni nyugati szankciók ugyan okoznak némi nehézséget, de nem annyira hatékonyak, és nyugodtan kudarcnak tekinthetők, mert nyilvánvalóan nem érték el céljukat, az orosz gazdaság szétzúzását.
Putyin beszédének azt a részét fordítottam le, amely Putyin médiában legtöbbet idézett kijelentéseivel foglalkozik. Ez a rész a geopolitikáról szól, a mai ukrajnai konfliktus okairól, amely valójában a Nyugat és Oroszország közötti konfliktus (és nem fordítva), amelyet Ukrajna hátán vívnak, miután a Nyugat Ukrajnát oroszellenes előretolt helyőrséggé tette, és ezzel gyakorlatilag elkerülhetetlenné tette a fegyveres konfliktust.
Putyin rámutat, hogy a konfliktus több mint 20 évvel ezelőtt kezdődött, amikor a NATO és Oroszország viszonya Jelcin alatt hivatalosan jó volt. Hivatalba lépése után, mint az Oroszországban köztudott, Putyin azt javasolta az USA-nak Clinton elnök alatt, hogy Oroszországot vegyék fel a NATO-ba, és így hozzanak létre egy közös biztonsági architektúrát Európában. Az USA azonban nem akart erről beszélni.
Ezt követte az ABM-szerződés felmondása ifjabb Bush amerikai elnök alatt, és az amerikai rakétavédelmi rendszerek európai kiépítésének bejelentése, amelyek egyértelműen Oroszország ellen irányulnak, és nem védekező, hanem agresszív rendszer. Ha ez újdonság az ön számára, itt megtudhatja, hogy miért -https://www.anti-spiegel.ru/2019/warum-die-us-raketenabwehr-kein-defensives-sondern-ein-offensives-waffensystem-ist/?doing_wp_cron=1657377078.0776860713958740234375 .
Ennek eredményeként a Nyugat és Oroszország közötti kapcsolatok egyre inkább megromlottak és amikor Oroszország végül 2021-ben egyértelműen emlékeztetett a vörös vonalakra és végül kölcsönös biztonsági garanciákat követelt a Nyugattól, amit a Nyugat elutasított , a további út kirajzolódott .
Lefordítottam Putyin beszédének geopolitikai részét, hogy láthassák és kontextusba helyezhessék a médiában idézett passzusokat.
Putyin beszéde
(A fordítás kezdete):
Az úgynevezett kollektív Nyugat, az Egyesült Államok vezetésével, évtizedek óta ismert, hogy rendkívül agresszív Oroszországgal szemben. Az egyenlő európai biztonsági rendszerre vonatkozó javaslatainkat elutasították. A rakétavédelmi együttműködési kezdeményezéseket elutasították. A NATO-bővítés elfogadhatatlanságára vonatkozó figyelmeztetéseket, különösen a volt szovjet köztársaságok kárára, figyelmen kívül hagyták. Maga a gondolat, hogy Oroszországot esetleg éppen ebbe a NATO-szövetségbe integrálnák egy olyan időszakban, amikor a NATO-val való kapcsolatok zavartalannak tűntek, abszurdnak tűnt a szövetség tagjai számára.
És miért? Mert egyszerűen nincs szükségük egy olyan ország létezésére, mint Oroszország, azért. Ezért támogatták a terrorizmust és a szeparatizmust Oroszországban, a belső romboló erőket és az "ötödik oszlopot" hazánkban. Mindezek a kollektív Nyugat feltétel nélküli támogatását kapták és kapják ma is.
Ma azt mondják nekünk, hogy háborút indítottunk Donbasszban, Ukrajnában. Nem, ugyanez a kollektív Nyugat szabadította el azzal, hogy 2014-ben megszervezte és támogatta az alkotmányellenes fegyveres puccsot Ukrajnában, majd bátorította és igazolta a donbásziak elleni népirtást. Pontosan ez a kollektív Nyugat a közvetlen felbujtója, a felelőse annak, ami ma történik.
Ha ez a Nyugat azért akart konfliktust provokálni, hogy az Oroszország elleni harc új szakaszába, hazánk elszigetelésének új szakaszába lépjen, akkor elmondható, hogy bizonyos mértékig sikerült. Mind a háborút kirobbantották, mind a szankciókat bevezették. Normális körülmények között ezt valószínűleg nehéz lett volna elérni.
Mire szeretnék rámutatni? Meg kell érteniük, hogy már a katonai műveletünk kezdetével vesztettek, mert annak kezdete egyben az amerikai típusú világrend alapvető összeomlásának kezdetét is jelenti. Ez a liberális globalista amerikai egocentrizmusból a valóban többpólusú világba való átmenet kezdete. Egy olyan világ, amely nem önző szabályokon alapul, amelyeket valaki kitalált magának, és amelyek mögött nem áll más, mint a hegemóniára való törekvés, nem képmutató kettős mércén, hanem a nemzetközi jogon, a népek és civilizációk valódi szuverenitásán, a történelmi sorsuk, értékeik és hagyományaik megélésére való hajlandóságukon, valamint a demokrácián, igazságosságon és egyenlőségen alapuló együttműködés kiépítésére. És meg kell érteniük, hogy ezt a folyamatot már nem lehet megállítani.
A történelem menete megállíthatatlan, és a kollektív Nyugat azon kísérletei, hogy új világrendjét ráerőltesse a világra, kudarcra vannak ítélve.
Ugyanakkor szeretném elmondani és hangsúlyozni: sok támogatónk van, magában az Egyesült Államokban és Európában is, és még több más kontinensen és más országokban, és kétségtelenül egyre többen vannak.
Még azokban az országokban is, amelyek még mindig az Egyesült Államok szatellitjei, egyre inkább felismerik, hogy az uralkodó elitjük vak engedelmessége a nagyúrnak általában nem szolgálja nemzeti érdekeiket, hanem gyakran gyökeresen ellentmond azoknak. Végső soron figyelembe kell venniük ennek a hangulatnak a társadalomban való növekedését.
Ma ők, az uralkodó elitek egyre inkább manipulálják a köztudatot. A nemzetek feletti és globalista jellegű nyugati uralkodó osztályok felismerték, hogy politikájuk egyre távolabb kerül a valóságtól, a józan észtől és az igazságtól, és nyíltan elnyomó módszereket kezdtek alkalmazni.
A Nyugat, amely egykor a demokrácia olyan elveit hirdette, mint a szólásszabadság, a pluralizmus és a más vélemények tiszteletben tartása, most éppen az ellenkezőjévé - totalitarizmussá - fajul. Ezek közé tartozik a cenzúra, a média bezárása, valamint az újságírókkal és közéleti személyiségekkel szembeni önkényes bánásmód.
Ez a tiltási gyakorlat nemcsak az információs térre terjed ki, hanem a politikára, a kultúrára, az oktatásra, a művészetre - a nyugati országok közéletének minden területére. És ezt a modellt - a totalitárius liberalizmus modelljét, beleértve a hírhedt törlési kultúrát, a mindenütt jelenlévő tiltásokat - az egész világra rá akarják, megpróbálják ráerőltetni.
De az igazság és a valóság az, hogy a legtöbb országban az emberek nem ilyen életet és ilyen jövőt akarnak, és valójában nem formális és dekoratív, hanem érdemi, valódi szuverenitásra törekszenek, és egyszerűen elegük van abból, hogy rendkívülieknek kell tartaniuk magukat, térdre kell borulniuk és megalázkodniuk, és az amerikai érdekeket kell szolgálniuk a saját kárukra.
Ma azt halljuk, hogy a csatatéren akarnak legyőzni minket. Mit is mondhatnék? Hadd próbálják meg. Gyakran hallottuk, hogy a Nyugat "az utolsó ukránig" akar harcolni velünk. Ez tragédia az ukrán nép számára, de úgy tűnik, hogy a dolgok ebbe az irányba haladnak. De mindenkinek tudnia kell, hogy nagyjából még nem kezdtünk bele semmi komolyba.
Nem utasítjuk el a béketárgyalásokat, de azoknak, akik elutasítják, tudniuk kell, hogy minél tovább megyünk, annál nehezebb lesz megállapodniuk velünk.
(A fordítás vége )
Oroszország komolyan gondolja az üzletet
A nyugati politikusoknak és médiának figyelmesen el kellene olvasniuk ezt a címet. Nem kell egyetérteniük Putyinnal, de meg kell érteniük, hogy ez az orosz álláspont. Oroszország úgy látja, hogy háborúban áll a kollektív Nyugattal. A Nyugat minden olyan eszközzel (fegyverek, szankciók, pénz, média, diplomácia) harcol Oroszország ellen, amelyet egy háborúban is használnak. Az egyetlen dolog, ami megakadályozza a Nyugatot abban, hogy saját katonáival beavatkozzon, az az atomháború fenyegetése.
Ukrajna csak a Nyugat szerencsétlen bábuja , amely 2014 óta készült erre a szerepre, és amellyel a Nyugat olyan sokáig provokálta Oroszországot (2014-es Majdan puccs, fegyverszállítások, NATO bázisok építése stb.), amíg Oroszország saját biztonsági érdekeinek védelmében nem látott más választást, mint a katonai fellépést. 2022 február elején a Nyugat elutasította az Oroszország által 2021 decemberében javasolt biztonsági garanciákat, sőt, még tárgyalni sem volt hajlandó róluk.
Most Oroszország már nem hajlandó nagy tárgyalásokra a Nyugattal, mert a Nyugat túl sokszor elárulta Oroszországot.
Oroszország nagyrészt leírta a Nyugatot, mint megbízható tárgyalópartnert. Mindenekelőtt az EU-t, amely - még a saját kárára is - vak engedelmességgel behódolt az USA-nak, Oroszországban már nem veszik komolyan. Minek tárgyalni a vazallussal, ha úgysem tud döntéseket hozni?
De Putyin is mondott valamit nagyon világosan, amit mostanában egyre gyakrabban hallani Moszkvában: Ha a Nyugat nem akar beszélni, akkor nem fog. A Nyugat, ahogy sok nyugati politikus nyíltan mondja, azt akarja, hogy a csatatéren szülessen döntés, ne pedig a tárgyalóasztalnál? Oroszország ezt nem akarja, de ha a Nyugat ragaszkodik hozzá, hát legyen, megkaphatják.
Minél tovább tart a konfliktus, annál inkább nőni fognak Oroszország követelései. Ha Oroszország kezdetben csak azt akarta volna, hogy a kifejezetten oroszellenes kijevi kormányt egy semleges kormány váltsa fel, ma már más a helyzet. Mivel Kijev március végén megszakított minden tárgyalást, Kelet- és Dél-Ukrajna nagy területei Oroszországhoz kerülnek. Mivel Kijev nem akar tárgyalni, ott már megkezdődött az orosz útlevelek kiadása, és a területek orosz államhoz való csatlakozásáról szóló népszavazások csak idő kérdése. Az orosz célok e változásáról és annak okairól már beszámoltam.
Putyin kijelentését, miszerint "minél tovább megy, annál nehezebb lesz megegyezniük velünk", nem annyira Kijevnek szóló figyelmeztetésként, hanem magának a Nyugatnak, különösen az EU-nak szóló figyelmeztetésként kell felfognia. Amennyiben az EU - már csak önfenntartási okokból is - valamikor tárgyalni akarna Oroszországgal a (maga számára öngyilkos) szankciók enyhítéséről, Oroszország ellenkövetelései valószínűleg minden egyes nappal, amíg az EU a jelenlegi irányvonalán marad, egyre nagyobbak lesznek.
Az orosz nép véleménye
Most találkoztam néhány orosz média képviselővel Moszkvában, és egyikük a következőket mondta nekem egy négyszemközti beszélgetés során: "A Nyugat és köztünk az a különbség, hogy a Nyugat egyszerűen nem akar veszíteni, mi viszont készek vagyunk meghalni a hazánkért, ha kell".
Ez a megfogalmazás nagyon jól jellemzi azt a hangulatot, amelyet jelenleg Oroszországban tapasztalok. A legtöbb orosz legalábbis harcban - ha nem is háborúban - látja magát a Nyugattal. Az oroszok túlnyomó többsége számára azok az "értékek", amelyeket a Nyugat állítólag képvisel, hamisak. Milyen sajtószabadságról és véleményszabadságról lehet Nyugaton beszélni, amikor ott folyamatosan szigorítják a cenzúrát ? Milyen emberi jogokról fecseg a Nyugat, miközben Guantanamót működtetik? A Nyugat nyilvánvaló kettős mércéjének példáinak listája hihetetlenül hosszúra nyúlik.
És még az oroszországi nyugatbarát fiatalok is, akik alig több mint egy évvel ezelőtt még Navalnijért vonultak az utcára, ma már igen nagy többségben támogatják kormányuk döntéseit. Navalnij emberei minden bizonnyal az orosz kormány ellen voltak, de nem maga Oroszország ellen. Azzal, hogy a Facebook kifejezetten engedélyezi az oroszok elleni erőszakra való felhívásokat , hogy a Nyugat egy olyan ukrajnai rezsimet támogat, amelynek képviselői nyíltan oroszok - köztük nők és gyermekek - meggyilkolására szólítanak fel, és így tovább, a Nyugat levetette álarcát, és elvesztette minden hitelességét a legtöbb korábbi támogatója előtt az orosz fiatalok körében.
Putyin korábbi oroszországi ellenfeleinek többsége mostanra belátja, hogy Putyinnak igaza volt mantraszerű kijelentéseiben, miszerint a Nyugat nem Putyin ellen van, hanem egy virágzó, erős és magabiztos Oroszország ellen. És egy dologban Putyin ellenfelei Navalnij és más radikálisok körül mindig is egyetértettek Putyin támogatóival: Mindannyian erős, virágzó és magabiztos Oroszországot akartak. A célhoz vezető útról vitatkoztak, nem magáról a célról.
Mivel a Nyugat most nyíltan megmutatja, hogy pontosan ezt nem akarja, és harcol ellene, sokan azok közül, akik egy évvel ezelőtt még Putyin leváltására szólítottak fel, hirtelen támogatják őt.
A PCR kommentárja: Putyin nyilvánvalóan tisztában van a helyzettel, és bízik abban, hogy Oroszország képes lesz megbirkózni az összeomló Nyugattal. Akkor miért tűrte 8 éven át, hogy Washington kiépítse Ukrajna hadseregét, és miért szállít továbbra is energiát azoknak a NATO-országoknak, amelyek olyan fegyverekkel látják el Ukrajnát, amelyek orosz katonákat ölnek? Vajon Putyin békés reményei meghaladják a valóságot?
- Forrás: tapnewswire.com
https://www.pokolafoldon.hu/hihetetlen/putyin-a-nyugat-mar-vesztett