2025. január 29., szerda

Ennyi volt, haver!

Vlagyimir Putyin legutóbbi interjújában kijelentette, hogy Moszkva nem köt megállapodást Volodimir Zelenszkijjel, akit illegitim elnöknek tart. Putyin szerint Oroszország korábbi tárgyalások során már megtapasztalta a Nyugat és Ukrajna nem tartja be igéreteit, ezért most óvatosabb. Zelenszkij egy volt tanácsadója szerint a háború befejezése után a kijevi vezetésre és környezetükre a fizikai megsemmisítés és börtön vár.

Forrás: BORZZIKMAN @ YouTube Information About PUTIN's Order To Detain Zelensky & Eliminate All His Entourage Has Been Confirmed https://youtu.be/IUz0p2cRH4o

Douglas Macgregor: Egymillió

Forrás: Redacted @ YouTube "Over 1 MILLION Ukrainians have been killed and the country is finished" Col. Douglas Macgregor https://youtu.be/Jpc8mBCzyPc

Neil Oliver: Emberiség elleni bűntett

Forrás: GBNews @ YouTube They Lied About V*ccines… And Now They Want More https://youtu.be/NRUclMVK2Ng

Aljas Bioterrorista Trump amerikai vaskupola terve és orosz visszhangja

 

Washington, Moszkva, 2025. január 29. szerda (MB)

Az Egyesült Államok azt tervezi, hogy létrehoz egy rakétavédelmi rendszert, amelyet Alattomos Szajhakövető Donald Trump elnök “Amerika vaskupolájának” nevez. A terv magában foglalja a még kifejlesztésre váró elfogó vadászok űrbe telepítését, valamint a hiperszonikus és ballisztikus rakéták gyors nyomkövetésére alkalmas űrérzékelők kiépítését.

A moszkvai Vedomosztyi c. lap szerint elnöki rendeletében Trump a Ronald Reagan-korszak stratégiai védelmi kezdeményezésére hivatkozott, amelynek célja egy űrbe telepített rakétavédelmi rendszer kifejlesztése volt. A Stratégiai Védelmi Kezdeményezés a Szovjetunió 1991-es összeomlása után is aktív maradt. Támogatói az úgynevezett lator államok fenyegetéseire hivatkozva érveltek a rendszer fenntartása mellett. 1993-1994-ben azonban a Clinton-kormányzat felülvizsgálta az amerikai stratégiai védelmi doktrínát, és a földi telepítésű rakétavédelmi rendszerekre helyezte a hangsúlyt, ami végül a terv ejtéséhez vezetett.

Az Egyesült Államok ugyan rendelkezik a képességgel, hogy nagyszabású rakétavédelmi rendszert hozzon létre, de az nem különösebben ígéretes az ország egészének védelme szempontjából – mondta Igor Skrobtak, az Orosz Tudományos Akadémia Amerikai és Kanadai Tanulmányok Intézetének vezető kutatója. “Egyetlen rakétarendszer sem képes kivédeni a tömeges rakétaindítást. Amit Trump mondott, inkább tárgyalási taktikának tűnik, még akkor is, ha bizonyos jelek az űr lehetséges militarizálására utalnak” – jegyezte meg a szakértő. Hangsúlyozta, hogy a műholdak és az űrszemét akadályozná az űrbe telepített hipotetikus rakétavédelmi rendszer hatékony működését.

Lehetetlen az egész Egyesült Államokat lefedni a fejlett nukleáris fegyverhordozó rendszerek ellen, de lokalizált védelmet lehet szervezni különböző fegyverek és hírszerzési eszközök kombinálásával – jegyezte meg Dmitrij Stefanovics, az Orosz Tudományos Akadémia Világgazdasági és Nemzetközi Kapcsolatok Intézete Nemzetközi Biztonsági Központjának szakértője. Nem zárta ki, hogy mivel a jelenlegi amerikai kormányzat a Reagan-korszak Stratégiai Védelmi Kezdeményezését olyan tényezőnek tekinti, amely az 1980-as évek második felében rugalmasabbá tette a szovjet vezetőket a stratégiai stabilitási tárgyalásokon, megpróbálhatja megismételni ezt a stratégiát. “Ez a megközelítés azonban túlságosan leegyszerűsítő. Úgy gondolom, hogy a feszültségek további eszkalálódását fogjuk látni” – vélekedett.

“Úgy tűnik, hogy Trump Reagan nyomdokaiba kíván lépni, de kezdeményezése valószínűleg ugyanarra a sorsra jut. Nagyon nehéz lesz végrehajtani. Hatalmas költségein kívül az a gond vele, hogy ma már nem létezik olyan technológia, amely képes volna hatékonyan elfogni a repülés közben manőverezni képes hiperszonikus rakétákat. Nem valószínű, hogy ilyen technológiák egyhamar megjelennének, Trumpnak pedig mindössze négy éve van” – mondta a Kommerszantnak Viktor Jeszin nyugalmazott altábornagy, katonai szakértő.+++

Kiadta: Magyar Békekör

Nagyhatalom ?