Ha bármilyen üzletet köt a PayPal-on keresztül, érdemes átgondolni a dolgot.
Ez a cikk olyan kijelentéseket tartalmazhat, amelyek a szerző véleményét tükrözik
A nagy technológiai platform a hírek szerint mostanában lefoglalja a számlákat, és azzal fenyegetőzik, hogy ellopja a kormányt megkérdőjelező emberek és cégek pénzét.
A Consortium News és a MintPress is a saját bőrén tapasztalta meg ezt nemrég, miután a PayPal törölte a fiókjaikat. Mindkét független médium a következő üzenetet kapta: "Nem használhatja többé a PayPal-t", a következőkkel együtt:
"A PayPalnál fontosnak tartjuk, hogy ügyfeleink számára biztonságosabb közösséget teremtsünk az üzletkötéshez. Olyan tevékenységet észleltünk a számláján, amely nem egyeztethető össze a felhasználói megállapodásunkkal, ezért a továbbiakban nem tudunk Önnek PayPal-szolgáltatásokat nyújtani".
Az üzenet a továbbiakban kifejtette, hogy a kapcsolódó bank- és hitelkártyaadatokat többé nem lehet eltávolítani vagy hozzáadni, és a számlán lévő pénzt "legfeljebb 180 napig visszatartjuk".
"180 nap elteltével, ha szükséges, e-mailben tájékoztatjuk arról, hogyan veheti le a PayPal-számlájáról a fennmaradó pénzt" - zárul az üzenet.
Hacsak nem akarja, hogy ellopják a pénzét, a legjobb, ha minél hamarabb elmenekül a PayPalból
A
Consortium szerkesztője, Joe Lauria szerint, akinek sikerült beszélnie
egy valódi emberrel a PayPalnál a befagyasztott vagy "visszatartott"
pénzösszegekről, a PayPal örökre megtarthatja a pénzt, ha úgy ítéli meg,
hogy "jogsértés történt".
"Lehetséges" - mondta Lauria-nak a vállalat egyik képviselője -, hogy a lapja PayPalban maradó 9 384,14 dolláros egyenlegét örökre lefoglalják, ha a vállalat úgy dönt, hogy megtartja. Ez az összeg fedezné a "kártérítést", mondták neki.
"Egy titkos eljárás, amelyben kártérítést ítélhetnek meg maguknak, nem bíró vagy esküdtszék által" - magyarázta Lauria Matt Taibbinak. "Teljesen titokban."
A Consortium egyik fő témája az Egyesült Államok "hírszerző" közösségéből származó dezinformációk feltárása. A legutóbbi témák közé tartozik a NATO és a Pentagon részvétele az ukrajnai biofegyver-laboratóriumokban, valamint a "Russiagate" botrány.
A Consortium rendszeresen foglalkozott a Julian Assange-üggyel is, és azon kevés hírcsatornák egyike volt, amelyek inkább szimpátiát tanúsítottak, mint elítélést.
"Az oldal tartalmát már korábban is megzavarták az olyan platformok, mint a Facebook, de most ráadásul a zsebeit is kirabolták" - írja Taibbi.
"Ez az epizód ismét feldobja a tartalommoderációs mozgalom tényét, a kanadai kamionosok tiltakozására adott reakcióban utalt világ felé, ahol a rossz vélemények miatt befagyaszthatják vagy lefoglalhatják a pénzedet."
Egy dolog a tartalom cenzúrázása, de egészen más dolog elkezdeni pénzt lopni azoktól az emberektől és csoportoktól, akikkel nem értesz egyet. De ez történik most a PayPalnál, ezért a hazafiak jól teszik, ha minél előbb más platformhoz csatlakoznak.
"A készpénzre vadászni nagy ugrás a beszéd egyszerű törléséhez képest, és sokkal nagyobb az elrettentő hatása" - teszi hozzá Taibbi.
"Ez különösen igaz az alternatív média világára, ahol a pénz már régóta hírhedten szűkös, és néhány ezer dollár elvesztése itt vagy ott komoly hatással lehet egy oldalra, podcastra vagy lapra."
A MintPress alapítója és ügyvezető igazgatója, Mnar Adley szerint a PayPal először 2010-ben kezdett összeesküvést a kormányzati "hírszerzéssel" a független hírportálok pénzügyeinek célba vételére, amikor történelmi jelentőségű döntést hozott a Wikileaksnek szánt adományok leállításáról.
A PayPal állítólag levelet kapott a Külügyminisztériumtól, amelyben azt állították, hogy az adományok "illegálisak", és a PayPal minden tiltakozás nélkül teljesítette a kormány követeléseit.
"A PayPal megtiltotta a WikiLeaks adományozását, és ezzel valóban megteremtette a mai cenzúra alapját" - mondja Adley.
A cikk forrásai a következők:
- Forrás: naturalnews.com