Az Index egy újságírója, és a Magyar Szocialista Párt képviselője is tagadja, hogy liberális újságírók Washingtonból kapnak utasításokat magyar politikusok elleni támadásokra.
Panyi Szabolcs, az Index.hu liberális sajtóorgánum újságírója saját Tumblr felhasználóján az orosz titkosszolgálat tevékenységének minősítette azon információk nyilvánosságra hozatalát, miszerint magyarországi újságírók az amerikai sajtón keresztül kapnak utasításokat kormánypolitikusok elleni lejáratási kampányra.
Az újságíróhoz nem méltó, ám liberális körökben annál elfogadottabb nyelvezetben közzétett komment szerint “az a durva, hogy a fideszes nyuggercsoportok a Facebookon osztják is ezerrel az orosz titkosszolgálat legblődebb f…ságait is.”
Az újságíró cinikus reakcióját követően Szanyi Tibor, a Magyar Szocialista Párt képviselője saját Tumblr oldalán kijelentette, hogy szerinte “a pontos helyzet az, hogy magyar kormánypolitikusok támadnak amerikai ügynökökre”. Szanyi Tibor – szintén cinikus – reakciója megdöbbentő, mert a fenti sorok akár akként is értelmezhetőek, hogy az MSZP egy politikusa a Magyarországon működő amerikai ügynökök kormányellenes tevékenységét nem tartja problémának, azt viszont említésre méltónak tartja, ha egyes kormánypolitikusok nem veszik jó néven, hogy az amerikaiak beavatkoznak a magyar belpolitikába.
Ugyanakkor az újságíró “fideszes nyuggercsoportokra” történő utalása nem előzmény nélküli, és szintén a korábbi események jelentéktelenebb színben feltüntetésére tett próbálkozás. Június 15-én Széles Gábor, a Magyar Hírlap tulajdonosa saját Facebook-oldalán megosztotta a nemzetiarcvonal.net egy bevándorlással kapcsolatos cikkét. Liberális sajtóorgánumok körében általános felháborodást váltott ki a Facebook-poszt, ám az üzletember által megosztott tartalom nem sokáig volt elérhető, mert a Facebook napokon belül eltávolította a nemzetiarcvonal.net felhasználóját. Később az oldal információkat hozott nyilvánosságra arra vonatkozóan, hogy a magyarországi liberális sajtó tevékenysége összefüggést mutat az amerikai sajtóorgánumokban rendszeresen megfigyelhető “képi hibákkal”. A cikk szerint az amerikaiakkal együttműködő magyarországi újságírók egy ismétlődő jelleggel megfigyelhető “vörös nap” szimbólummal kapnak jelzést arra vonatkozóan, ha egy személy ellen lejárató kampányt kell indítaniuk. A Szijjártó Péter elleni rágalomhadjárat megkezdésére az Associated Press hírügynökség képszerkesztője adott jelzést – az AP pedig egy amerikai sajtóorgánum.
Az Index újságírója következetesen orosz titkosszolgálati munkát vizionál ennek nyilvánosságra hozatala mögött. Az MSZP képviselőjét ugyanakkor a cinikus reakció ellenére még napok elteltével is foglalkoztatta a kérdés. A Szanyi Tibor által három nap múlva közzétett bejegyzés szerint “az biztos csak jót jelenthet, ha egy képviselő fejéből stoptábla áll ki”, ami újabb cinikus visszautalás a már korábban posztolt sajtóinformációkra.
Magyarországon számos alternatív sajtóorgánum működik, melyek korlátlanul döntik magukból az újságírókkal és politikusokkal kapcsolatos vádakat. Igen elgondolkodtató, hogy míg ezek többsége évek után is említetlenül marad, az amerikaiakkal együttműködő újságírók egyik kommunikációs csatornájának láthatóvá tétele ilyen gyors reakciókat vált ki. Ismert, hogy a humoristákat a legkülönbözőbb politikai rezsimek tudják hasznosítani, mert a komolytalanság politikai fegyver. Amit nevetségessé tesznek, azt az emberek nem veszik komolyan. Nagyrészt ugyanezen elvek mentén működik az amerikaiak magyarországi tevékenységének megítélése a liberális sajtóban: nevetségessé teszik és komolytalannak tüntetik fel az ezzel kapcsolatos “feltételezéseket”, mert azt akarják, hogy az emberek ne vegyék komolyan.

http://hidfo.ru/2015/07/tagadja-az-mszp-s-kepviselo-hogy-ujsagirok-washingtonbol-kapnak-utasitasokat/