2016. június 30., csütörtök

Küszöbön áll az európai hadsereg létrehozása

Az Európai Unió mindinkább elkötelezetté válik egy közös európai hadsereg létrehozása iránt, miután az uniós haderő létrehozásának legjelentősebb ellenerője, az Egyesült Királyság távozik az EU-ból.
Az EU “globális stratégiájának” tervezete ugyan nem jelenti ki egyértelműen, hogy küszöbön áll az európai fegyveres erők létrehozása, de a dokumentum annak építőkövét jelentheti, hiszen lefekteti annak előfeltételeit. Többek között előirányozza az európai védelmi ipar megújítását, emellett olyan jellegű biztonságpolitikai együttműködéseket helyez kilátásba, melyek a NATO keretén belül jelenleg nem működnek. Jelzés értékű, hogy ezek az együttműködések nem egy NATO-csúcstalálkozón, hanem egy uniós konferencián lettek elővezetve, ahol az Amerikai Egyesült Államok így nem fogja részét képezni az új együttműködésnek.
A dokumentum szerint “európaiként felelősséget kell vállalnunk saját biztonságunkért”, és “bár a létezik a NATO és megvédi – főként európai – tagállamait a külső fenyegetésektől, az európai fegyveres erők jobb felszereléssel, kiképzéssel, és magasabb szintű szervezettséggel kell rendelkezzenek, hogy hatékonyabban hozzájárulhassanak a kollektív problémamegoldáshoz, emellett függetlenül is cselekedni tudjanak, ha az szükséges.
Ebben a kontextusban az autonómia a kulcsszó, ami meghatározza az Európai Unió új biztonság- és védelmi politikáját. A dokumentum egy bizonyos fokú “stratégiai autonómiáról” ír, ami alkalmassá teszi Európát arra, hogy fenntartsa a rendet saját határain belül és azon kívül. Emellett kijelenti, hogy az Európai Unió szisztematikusan fokozni fogja a védelmi együttműködést, és megteremti az európai védelmi ipar szilárd alapjait. Ez a törekvés szintén az egységes európai fegyveres erők létrehozásának előkészülete, hiszen az Európai Unió országai eddig – a NATO keretein belül – leginkább az amerikai védelmi ipar felvásárló-piacaként működtek. Ebben a tekintetben a “független cselekvés” és az “autonómia” az amerikai katonai erőtől való függetlenedést jelenti.
Egy dán napilap, a Politiken szintén észrevételezte, hogy ezek a lépések egy európai hadsereg felállításának előkészületeit jelentik. A britek kilépése azonban olyan tényező, amivel ennek a “projektnek” is számolnia kell: az Európai Unióban az Egyesült Királyság rendelkezik a legjelentősebb haderővel, miközben épp a kilépés előkészületeit folytatja. A britek távozása így nagy mértékben csökkenti annak lehetőségét, hogy Európa katonai téren is független cselekvőként jelenlen meg a globális politikában. A brit vezetők közvetlen a referendum előtt tagadták, hogy egy európai hadsereg létrehozásának előkészületei zajlanak, de az intenzív sajtófigyelem miatt azt is egyértelműen kijelentették, hogy amennyiben sor kerül ilyenre, abban az Egyesült Királyság nem fog részt venni, illetve minden lehetséges fórumon megvétózza majd a létrehozását. Az EU-ból kilépéssel azonban kivonulnak ezekről a fórumokról, így megteremtik az egységes európai hadsereg létrehozásának politikai feltételeit.
A múlt hét folyamán Elmar Brok, az Európai Parlament külügyi bizottságának elnöke szintén egy pán-európai haderő felállítása mellett érvelt. Jaroslaw Kaczynski, a lengyel kormánypárt vezetője pedig a hét folyamán kijelentette, hogy egy közös európai hadseregnek az Európai Bizottság elnöke kell legyen a főparancsnoka.

http://www.hidfo.ru/2016/06/kuszobon-all-az-europai-hadsereg-letrehozasa/



Egyesíti tengeralattjáró-flottáját Németország és Lengyelország

Németország és Lengyelország közös tengeralattjáró-parancsnokságot hoz létre, és megállapodtak a két ország haditengerészetének együttes erővel történő modernizálásáról.
A két ország vezetői által aláírt memorandum közös operatív irányító központot hoz létre Németországban, Glücksburgban. A lengyel haditengerészet csatlakoztatja tengeralattjáró-flottáját a német irányító központhoz, emellett két lengyel haditengerészeti tiszt fog állomásozni állandó jelleggel a német városban.
A német haditengerészet szóvivője történelmi jelentőségű lépésnek nevezte az egyezményt. A közös parancsnokság alatt összesen 11 – német részről 6 U-212A osztályú, lengyel részről 5 – tengeralattjáró működik majd.
A szóvivő egyértelműen kijelentette, hogy ez egy új integrációs folyamat kezdetét jelenti, és idővel számítanak arra, hogy más országok is csatlakoznak a közös hatósághoz. Norvégia már megkapta az erre vonatkozó ajánlásokat, és tekintve a három ország közti kapcsolatok alakulását, valószínű, hogy nemsokára Norvégia is csatlakozik. A lengyel haditengerészet korábban négy tengeralattjáróját szerezte be Norvégiától, és a német haditengerészet szintén az északi országtól fog további hatot vásárolni egy új fegyverüzlet keretében.
A közlemény szerint Németország azt is tervezi, hogy egy új műveleti központot létesít Rostock területén, a Balti-tenger nyugati sarkában. A szóvivő azt mondta, ez a NATO egy parancsnoki központjaként is funkcionál majd, és a lengyelekkel közös parancsnoki központot is a NATO számára alkalmazható új modellként kívánják előterjeszteni. A Rostock központban elméletileg a Batikum valamennyi NATO-országának küldöttei jelen lesznek.
Ez a NATO terjeszkedésének újabb fázisát jelenti az orosz határ mentén. Az atlanti katonai tömb évek óta fokozza jelenlétét Oroszország határai mentén, ennek részeként – gyakran átmeneti jelenlétnek nyilvánítva és hadgyakorlatok ürügyén – amerikai páncélos haderő, illetve légierő jelent meg Oroszország Finnországgal, Észtországgal, Lettországgal, Litvániával, Lengyelországgal (Kalinyingrád térsége) közös határain, miközben az amerikai haditengerészet fokozta jelenlétét Oroszország tengeri határai mentén a Fekete-tengeren, valamint kiterjesztette együttműködését Grúziával és Azerbajdzsánnal (szintén az orosz határ mentén). Emellett 2018-ban újabb Aegis rakétarendszerek kezdik meg működésüket Lengyelországban.
Moszkva számos alkalommal egyértelművé tette, hogy a NATO ilyen mértékű haderő-építését az orosz határ mentén nem csak háborús készülődésnek, de egyenesen provokációnak tekinti. A NATO ugyanis nem csak Kelet-Európában fokozza jelenlétét Oroszország határain (bár hazánkat és a térségi országokat főként ez érinti), de ugyanezen tevékenységet folytatja Norvégia és Oroszország határvizein, valamint a Csendes-óceán északi részén, ahol az amerikai haderő Japánban szintén közvetlen Oroszország határain állomásozik.
Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter kedden kijelentette, hogy az Oroszország nyugati határain előállt helyzetet továbbra is instabilnak tekinti, mivel a NATO elsősorban a határ menti országokban fokozza jelenlétét. A védelmi miniszter egyértelművé tette, hogy a NATO ezen tevékenysége nem csak aláássa Európa biztonságának stabilitását, de megtorló intézkedések meghozatalára kényszeríti Oroszországot.

http://www.hidfo.ru/2016/07/egyesiti-tengeralattjaro-flottajat-nemetorszag-es-lengyelorszag/

2016. június 29., szerda

Steinmeier: az EU a NATO nélkül kell megvédje magát

Frank-Walter Steinmeier hidfo.ru
Sűrű hónapokat vetít előre Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter, aki szerint az Európai Unió ezekben a konfliktusokkal terhelt időkben is képes szilárd alapot építeni, és független válaszokat kell adjon az új biztonságpolitikai kihívásokra.
Tegnap Federica Mogherini, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője a tagországok állam- és kormányfőinek brüsszeli találkozóján bemutatta az EU új “globális stratégiájának” tervezetét. A dokumentum előirányozza többek közt az európai országok közti titkosszolgálati együttműködés fokozását a terrorizmus elleni harc során, valamint előírja az Európai Unió védelmi képességeinek fokozását, az európai védelmi ipar megújítását.
Steinmeier azt mondta, “ezekben az időkben, amikor újabb konfliktusok lángolnak fel az Európai Unióban, szilárd alapot és közös stratégiai narratívát kell kialakítanunk az európai kül- és biztonságpolitikában. Az erre vonatkozó tervezetek kidolgozásával és formálásával fognak telni a következő hónapok.”
A kétnapos rendkívüli csúcstalálkozót azt követően hívták össze, hogy az Egyesült Királyság lakossága a június 23-i referendumon megszavazta az Európai Unióból való kilépést. A találkozón bemutatott tervezet szerint az Európai Unió képessé kell váljon arra, hogy elrettentő erővel éljen, és a NATO-tól függetlenül, önerőből is alkalmas legyen az önvédelemre.

http://www.hidfo.ru/2016/06/steinmeier-az-eu-a-nato-nelkul-kell-megvedje-magat/

Módosítanák az uniós csatlakozási szerződést a holland szocialisták

A holland Szocialista Párt bejelentette, hogy módosítani akarja az Európai Unió csatlakozási szerződéseit, hogy az emberek “nagyobb hangot kapjanak”, és népszavazásokkal dönthessenek arról, az uniós együttműködések mely formáit támogatják.
Kedden Tiny Kox holland szenátor kijelentette, hogy a britek Európai Unióból kilépése egy új európai együttműködési forma létrehozására való felhívásként értelmezhető, hiszen bebizonyosodott, hogy az emberek többsége már nem kér az Európai Unióból. Ehhez azonban lehetőséget kell biztosítani arra, hogy a nép maga dönthessen arról, milyen új együttműködésekben vegyenek részt az európai országok.
Kox azt mondta, az Európai Unió és Ukrajna közti társulási egyezményről tartott népszavazás eredménye is az EU-val szembeni elégedetlenséget mutatta, és a kormánynak már nincs sok ideje arra, hogy megfontolja a népszavazáson hozott döntést. “A kormány kifut az időből. A parlament még az előtt akar döntést hozni ebben a kérdésben, hogy a vezetők elvonulnának nyaralni – ami újabb hónapokkal halasztaná el ezt a kényes döntést.”
Áprilisban a holland szavazók több mint 61%-a utasította el a társulási egyezmény ratifikálását. A negatív eredmény után azonban a kormány elutasította az ellenzék javaslatát, miszerint figyelembe kell venni a népszavazás eredményét és vissza kell vonni a társulási egyezmény törvénybe iktatását. A kormány azon indokkal utasította el a kezdeményezést, hogy a felelős döntés meghozásához több időre van szüksége.


http://www.hidfo.ru/2016/06/unios-szerzodeseket-modositananak-a-holland-szocialistak/

2016. június 28., kedd

Politikai unióként megbukott az EU

Európai Unió hidfo.ru
Az osztrák Szabadságpárt tagja, Norbert Hofer szerint az Európai Unió mint politikai unió – megbukott.
Az Európai Unió politikai unióként megbukott, ehelyett inkább a gazdasági együttműködésre kellene összpontosítson – mondta Norbert Hofer, az osztrák Szabadságpárt tagja.
“Az Európai Unió saját alapértékeit kell tükrözze, és szorosabban együtt kell működjön gazdasági unióként, de a szubszidiaritás elve alapján… Az EU mint politikai unió – megbukott.”
Hofer szerint Ausztria nemsokára egy a brit kilépési referendumhoz hasonló népszavazást tarthat, ha az Európai Unió elkötelezett marad a további centralizáció mellett.
Az osztrák politikus hozzátette; az Európai Unió tagállamai saját maguk kell eldöntsék, milyen szociális juttatásokat adnak a bevándorlóknak, emellett a központosítás helyett független döntéseket kell hozzanak a mezőgazdaság terén. A zsákutcába jutott politikai központosítás helyett az Európai Unió tagállamai inkább fokozhatnák az együttműködést bizonyos biztonságpolitikai kérdések terén – mondta.
Csütörtökön a britek 52%-os többséggel szavazták meg az Európai Unióból való kilépést. Miután a referendum eredményeit hivatalosan bejelentették, a holland Szabadságpárt vezetője is közölte, hogy márciusban a választási kampány fő elemévé teszik egy az EU-tagságról tartandó referendum kérdését.
Marine Le Pen, a francia Nemzeti Front vezetője szintén bejelentette, hogy Franciaország egy a britekéhez hasonló népszavazást kellene tartson az uniós tagságról. Az olasz Északi Liga vezetője, Matteo Salvini is ígéretet tett arra, hogy pártja egy petíciót indít, amivel kiharcolják az EU-tagságról döntő népszavazás kiírását. A Svéd Demokraták és Dánia Néppártja szintén kilátásba helyezte az uniós csatlakozási szerződés újratárgyalását, hogy az uniós tagság kevesebb kötelezettséggel járjon a tagállamra vonatkozóan.


http://www.hidfo.ru/2016/06/politikai-uniokent-megbukott-az-eu/

Szakértő: a demokrácia megbuktatja a liberális baloldalt

Douglas Macgregor hidfo.ru
Douglas Macgregor amerikai hadtörténész szerint az Egyesült Királyság geostratégiai, katonai és pénzügyi téren sokkal erősebb pozícióba kerül az Európai Unióval szemben, miután kilépett az EU-ból. Szerinte Soros György és a trockista liberálisok várakozásaival ellentétben éveken belül érezhetővé válnak majd a kilépés pozitív hatásai.
Macgregor pénteken a Szputnyik hírügynökségnek nyilatkozva azt mondta, “George Soros és a trockista euro-baloldal várakozásaival ellentétben Nagy-Britannia gyarapodni fog, és a jelenleginél jóval erősebb stratégiai és gazdasági pozícióra fog szert tenni.” Szerinte az ország földrajzi elhelyezkedése és a szabad piac megtartása terén tapasztalható elkötelezettsége okán minden eddiginél gazdagabbá válhat az Európai Unióból kilépést követően. A szakértő arra hívta fel a figyelmet, hogy
miközben a média pánikkeltést folytat, a németek már arra törekszenek, hogy a kilépést követően ne sérüljenek a britekkel fennálló szabadkereskedelmi egyezményeik a “mérges brüsszeli bürokraták” miatt.
Macgregor meglátása szerint nemsokára Németország, az Egyesült Királyság és az északi országok új kereskedelmi együttműködéseket kötnek, és azt követően valamennyi ország a briteknek köszönheti majd a gazdasági növekedést.
A szakértő kifejtette, hogy miközben az ország földrajzi elhelyezkedéséből adódó előnyök nem vesznek el, a Brexit megmenti a brit gazdaságot attól, hogy évtizedeken keresztül ők fizessék a franciák, olaszok, görögök és más déli népek költségvetési hiányát. Szerinte a közös uniós kasszába befizetés helyett az Egyesült Királyság inkább az Amerikai Egyesült Államok felé fordulhat, és megerősítheti együttműködését a NATO-val. “A védelmi-katonai következmények tekintetben rövidtávon mutatkozik majd visszaesés, de hosszú távon egy egészségesebb és független Nagy-Britannia sokkal jobb partnere lesz az Egyesült Államoknak, és a NATO-nak.” – mondta.
Macgregor szerint a brit referendum elsősorban az európai balliberális pártoknak jelentett kemény csapást.
“Az EU-párti baloldal megrémült. A nemzeti identitás, nemzeti kultúra, saját nyelv, nemzeti törvények és nemzeti határok eltörléséről dédelgetett álmaik megsemmisültek az elsöprő népi ellenállás súlya alatt. A demokrácia megbuktatja a liberális baloldalt.”
A szakértő hozzátette, hogy a referendum kimenetelében jelentős szerepet játszott a britek ellenérzése a nem-európaiak tömeges bevándorlásával szemben, ami Londont egy angol városból globális várossá változtatta. “London “globális városként” többségében az EU-tagság fenntartására szavazott, mert ott a lakosság többségét már nem a britek alkotják, hanem más kulturális és faji/etnikai hovatartozású néptömegek. London az uniós tagság ideje alatt Londonisztánná vált.”
Macgregor szerint a népszavazás kimenetele azt mutatja, hogy London jelenlegi állapota nem egy követendő példa a britek számára, hanem egy olyan katasztrófa, aminek más helyeken bekövetkeztét meg kell akadályozni. “A brit lakosság számára London egy kirakatpéldája annak, hogy a baloldal el akarja törölni az őshonos brit népet a Föld színéről, amit egy arab többségi lakosságú, marxista utópiával akar behelyettesíteni.”


http://www.hidfo.ru/2016/06/szakerto-a-demokracia-megbuktatja-a-liberalis-baloldalt/

Példát statuálnak a britekkel

Az Európai Parlament előkészített egy javaslattervezetet, ami felszólítja az Egyesült Királyságot, hogy azonnal léptesse életbe a Lisszaboni Szerződés 50. cikkét, és kezdje meg az Európai Unióból kilépés folyamatát.
A tervezet szerint “az Európai Parlament tiszteletben tartja a brit nép döntését, ami egy új Európa építésére felhívásként értelmez”, és indítványozza a kilépési folyamat megkezdését jelentő 50. cikk életbe léptetését.
A britek június 23-án 52%-os többséggel referendumon megszavazták az Európai Unióból kilépést. Azt követően David Cameron brit miniszterelnök bejelentette lemondását, valamint, hogy várhatóan októberben fog leköszönni a kormányfői posztról, és a kilépési tárgyalásokat már nem ő fogja vezetni.
Az Európai Unióból kilépés a gyakorlatban egy hosszadalmas folyamatot jelent, és a referendum utáni első napokban számos vezető politikus egyértelművé tette, hogy maga a kilépési folyamat azt követően kezdődik meg, miután előzetes megállapodás született a tárgyalási folyamat megkezdéséről, valamint összeállt a kilépést lebonyolító tárgyalódelegáció.
A britek ennek megfelelően akár október végéig is “elhúznák” a tárgyalási folyamat megkezdését, hiszen ekkorra teremtődnek meg a politikai feltételek ahhoz, hogy érdemi megállapodások születhessenek. Az Európai Unió vezetői azonban abban érdekeltek, hogy a britek lehetőleg minél nagyobb zajjal távozzanak, és a kilépés gazdasági katasztrófát okozzon: ez ugyanis rövid távon eltántorítana más országokat attól, hogy kövessék a britek példáját. Amennyiben a britek a kilépési folyamat kellő előkészítésével távoznak, ez időt adna a piacok megnyugtatására – így Brüsszel sem tudna példát statuálni az első kilépő országgal, emiatt az uniós vezetők most az azonnali és fájdalmas kilépést sürgetik.

http://www.hidfo.ru/2016/06/peldat-statualnak-a-britekkel/

2016. június 27., hétfő

A kelet-európai országok közös erővel változtatnák meg az Európai Uniót

A Nyugat- és Kelet-Európa közti, mélyülő ellentétre hívja fel a figyelmet egy norvég napilap. A Dagbladet szerint a kelet-európai országok a brit kilépést követően komoly változtatásokat hajtanának végre az Európai Unióban.
Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter azt mondta, “szomorú nap ez Európa számára”, miután a britek megszavazták a kilépést. A Dagbladet szerint azonban Európa Angla Merkel német kancellár véleményére vár, aki eddig néhány rövid mondatra szorítkozott a britek kilépése kapcsán. Kelet-Európa eközben abban reménykedik, hogy egyesült erővel lényegi változást hozhat, és “elvetheti egy új Európai Unió magvait” – írták.
A lap szerint a kelet-európai országok arra fogják használni a brit népszavazás eredményét, hogy egy kevésbé bürokratikus Európai Uniót hívjanak életre, amiben sokkal inkább meghatározóak lennének az egyes tagállamok sajátosságai. A lap Orbán Viktor kijelentését idézte ennek kapcsán, miszerint a britek kilépéséből Brüsszelnek meg kell tanulnia, hogy meg kell hallania az emberek hangját – de egyúttal hangsúlyozta is, hogy a magyar kormánynak egy “erősebb Európai Unióra” van szüksége. A lap publicistája Orbán szavait idézve azt mondja, az Európai Unió csak akkor lehet erős, ha meg tudja fogalmazni az emberek számára megfelelő válaszokat olyan problémákra, mint a bevándorlás – ami nem erősebbé, hanem gyengébbé tette Európát. A cikk szerint azonban a térségi országok egységbe tömörülve, közös erővel próbálják keresztülvinni ezeket a változásokat, mert attól tartanak, hogy önmagában egy kis ország hangját nem hallanák meg Brüsszelben, és a szükséges reformok elmaradása katasztrofális lenne a térség egészére nézve.

http://www.hidfo.ru/2016/06/a-kelet-europai-orszagok-kozos-erovel-valtoztatnak-meg-az-europai-uniot/

Lemondási hullám és újraalakulás a brit Munkáspártban

Jeremy Corbyn hidfo.ru
Az Egyesült Királyság Munkáspártjának vezetője, Jeremy Corbyn hétfőn bejelentette a párt árnyékkormányának újraformálását, miután lemondások sorozatát fogadta el a párttagok részéről.
A Munkáspárt vezetője nemrég menesztette a párt árnyékkormányának külügyminiszterét, Hilary Bennt. A lépés láncreakciót indított el: vasárnap tizenkettő, hétfőn öt miniszterjelöltjük mondott le.
A párton belüli változásokat a kilépési referendum eredménye indította be, ami az uniós tagság fenntartása mellett kampányoló munkáspártiak számára teljes kudarcot jelentett. A kampány sikertelensége miatt a pártvezető is bizalmatlansági indítvánnyal kell szembenézzen.
Corbyn a párt újraformálásának első lépésként leváltotta az árnyékkormány külügyminiszterét, ez azonban lemondási hullámot indított be a Munkáspártban. Vasárnap Toby Perkins védelmi miniszter jelölt is bejelentette lemondását, és egyértelműen közölte, hogy a vereség miatt új pártvezetésre van szükség. Távozott posztjáról az árnyékkormány társadalmi kapcsolatok felelőse, Anna Turley is, aki azt mondta, a pártvezetés elveszítette a kapcsolatot saját szavazóival, és nincs tisztában a civil társadalom valós igényeivel.
A lemondás hullám során a pártvezető posztja is veszélybe került, miután Roberta Blackman-Woods, otthonteremtési miniszter jelölt bejelentette, hogy ő is lemond, ha Corbyn marad a pártvezető. Eddig legkevesebb hét árnyékminiszter azonban kifejezte támogatását a pártvezető irányába, emellett többen arra hívták fel a figyelmet, hogy most pont nem olyan helyzet van, amiben az ellenzék fel kellene forgácsolja saját magát.

http://www.hidfo.ru/2016/06/lemondasi-hullam-es-ujraalakulas-a-brit-munkaspartban/

A közös piacra továbbra is igényt tartanak a britek

Philip Hammond hidfo.ru
Phillip Hammond brit külügyminiszter szerint az Egyesült Királyság továbbra is része maradna az európai közös piacnak, miután kilép az Európai Unióból. A britek nem hátat fordítanak Európának, hanem egyszerre akarnák megtartani az együttműködésben rejlő gazdasági előnyöket, és a politikai önrendelkezést.
A külügyminiszter vasárnap az ITV-nek nyilatkozva azt mondta, a kilépést követően elsődleges célnak tekintik a közös piachoz való hozzáférés biztosítását. Hammond egyúttal azt is kijelentette; nem fogják elsietve hivatalos úton is értesíteni az Európai Uniót a kilépésről – erre vélhetően akkor kerül sor, amikor már valamiféle megállapodás született arról, hogyan zajlanak majd a kilépéssel és az új gazdasági együttműködésekkel kapcsolatos tárgyalások.
Hammond kijelentése szerint a brit kormány egyelőre az Európai Unió tagjaként és a korábbi viszonyok mentén folytatja munkáját, egészen David Cameron lemondásáig, amire várhatóan októberben kerül sor. A külügyminiszter nem árult el részleteket arról, hogy kik esélyesek a kormányfői posztra és a Konzervatív Párt elnöki székére, de azt egyértelműen kijelentette, hogy ő nem akarja vezetni se a pártot, se az országot, emiatt egyik posztra sem jelölteti magát.

http://www.hidfo.ru/2016/06/a-kozos-piacra-tovabbra-is-igenyt-tartanak-a-britek/

2016. június 26., vasárnap

A Lisszaboni Szerződés és a brit népszavazás...

A Lisszaboni Szerződés és a  brit népszavazás...A foci EB-n kívül a brit népszavazás az egyik legnagyobb érdeklődést kiváltó nyári esemény az Európai Unió, egészen pontosan a Lisszaboni Szerződés szerinti EU rövid "életében" (eddig), mert a Lisszaboni EU még létezik és a kezdetektől fogva gyenge, fondorlatosan létrehozott, de igen ingatag, hazugságokra épített lábain rogyadozik. A "Szerződést", mint tudjuk, 2009. október 31-én ratifikáltál, több ország, a nemzetközi jog szerint érvénytelen hozzájárulási szándéknyilatkozata alapján és 2009, december 1-el léptették hatályba(?), lévén törvénytelen, erőszakkal kicsikart és csalások sorozatával megkötött olyan egyezmény, amely ugyan látszólag tükrözte Európa lakosságának szándékait, de nem mutatta meg tervezői, létrehozói aljas hátsó gondolatait, a cionista világhatalom terveit.

2010-ben az uniós, senki által meg nem szavazott és meg nem választott irányítás, illetve a saját beépített embereikkel hatalomba és "sérthetetlenségbe emelt" vezetőik kiutat ígértek a 2008-2009-ben mesterségesen, alaposan előkészítve és végrehajtva "művi úton létrehozott" pénzügyi válságból, melynek értelmi szerzője és haszonélvezője ugyanaz a bankárkaszt, amelyik az elmúlt 500 év elhazudott "történelmének" minden konfrontációs eseményét okozta. 1953-ig akadozott a "terv" végrehajtása, de Sztálin likvidálása megnyitotta az utat a korábban eltervezett folyamatok végrehajtása előtt, melynek sarokpontjai egyikeként Európa elfoglalása, leigázása és gyarmati sorba taszítása is szerepelt.


A Lisszaboni Szerződés tette lehetővé, hogy Európa akkor 27, most 28 tagállamot számláló egységét az amerikai bankrendszer több hullámban kirabolja (IMF, Világbank, Goldman Sachs). Rákényszerítse egyes tagállamokra a Közel-Kelet megtámadását és segédkezzen kifosztásában, máig tartó háborús helyzetbe taszításukkal. A tagországok cionista - vagy egyszerűen csak nevükön nevezve, köztörvényes bűnözőkből álló vezetése - közvetlenül segítette Európa energiaellátásának felszámolását az ukrajnai puccs támogatásával és déli ellátási vonalak elzárásával. Közben fiktív adósságok létrehozásával fokozták a függőségi viszonyt, megszabadítva a ciprusi bankfosztással Putyint ellenállásképes oligarcháitól is.
A LIBOR -és bróker botrányok elsősorban az európai uniós tagországok és bankrendszerei ellen irányultak. A 7100 és 41000 milliárd dolláros csalások, valamint az aranykészletek, tartalékok, megtakarítások ellopása szó szerint "kicsontozta" Európa országait. Kegyelemdöfésként leszúrták Európát az Oroszországi elleni szankciók egyoldalú, csak Európa orosz exportjainak leállításával, mely piacokat az USA azonnal átvette. Kis erőfeszítéssel rákényszerítették az uniós tagországokat szintén uniós pénzek felhasználásával a "migránsnak, menekültnek, bevándorlónak" elkereszteltek befogadására. Ez utóbbi, a nevezettek megélhetési bevándorlókként vagy az USA által létrehozott Iszlám Állam társadalmi fejlettségi szinten legalább 500 évvel elmaradott, harcosnak nevezet, valójában túlnyomó részt rablógyilkosságra kiképzett bűnözőinek tömeges bevándoroltatását jelenti.


Egyes pofátlan és velejéig aljas, kollaboráns "európai vezetők" vérfrissítésről, munkaerő piaci "hiánypótlásról" beszélnek, de a képüket borító vastag bőrüket hamarosan lenyúzzák "védenceik", mert nem csak gátlástalan gyilkosok, de "antiszemiták" is az "ártatlan menekültek"... a szálakat mozgató brit és amerikai zsidó lobbi láthatóan érzéketlen az európai tagországok és az EU irányításba beépített "fajtársaik" problémái iránt, csakúgy, mint hittársaik európai tömegeinek sorsa iránt. A "vezérelv" most is irányadó, ahogy a II. Világháború idejében elhíresült Rudolf Kastner, erdélyi származású zsidó szlogenné vált kijelentése: "Szegény zsidó nem kell Izraelbe". Most a "cionista közösségbe sem", de annyiban változott az adaptáció, hogy már a konkurens zsidókra sincs szükség. Természetesen Kastner sem egyedül találta ki az akkori indoklást, a kanadai Jewis Agency segített.

Az átkos, csalókkal, tolvajokkal, rablógyilkosokkal, politikus bűnözőkkel súlyosan fertőzött EU irányítás végóráit éli, ahogy Európa is a haláltáncát járja, köszönhetően a nevezettek aljas, nemzetük -és Európa ellenes tevékenységének. Ám a brit kilépés sem megy könnyen. A Lisszaboni Szerződésbe is beépítettek "fékeket". Sokan kérdezték, hogy a skót, brit nemzetközösségi leválásról tartott elcsalt, majd a holland, "felülbírálható" ukrajnai vízummentességi és a szintén elcsalt osztrák kancellárválasztás után miért nem csaltak a brit EU kilépést követelő népszavazáson (a magyar elcsalt választások hosszú sorát már nem is érdemes példaként említeni). De ki állította, hogy nem csaltak? A britek, vagy egészen pontosan City of London nem egy és ugyanaz. A brit lakosságnak valóban elege van a nem csak látszólag önkényes, valójában az amerikai AIPAC és a brit cionista zsidó irányítás felépített és beépített ügynökei által előidézett és fokozódó EU terrorból és fosztogatásokból.

A Lisszaboni Szerződésről hat éve a Posta-oldalon kimerítően írtunk, kielemezve a "szerződést", de behatóan foglalkozott a kérdéssel a Független Újságírók Szövetsége is. Ebből a szerződésből nem egyszerű a kilépés, hacsak nem bizonyítják, hogy érvénytelen (amihez nem csekély segítséget kaptak tőlünk 2010-ben az érintettek). A kilépni szándékozó tagországnak két évig várnia kell. Ha ez idő alatt nem teljesíti az uniós előírásokat, utasításokat, kötelezettségeket, akkor is még szükséges a tagállamok háromnegyedének beleegyezése a kilépéshez, vagyis 21 tagországé. A "kilépési szándék" jelzése nem jelent azonnali változást, de a kilépni szándékozó tagország már nem köteles elfogadni a betelepítési kvótákat, ha önként nem tartja szükségesnek, nem használhatja fel az unió a fegyverzetét és hadseregét, de nem kötelezhető az EU kétes kimenetelű és célú pénzügyi machinációiban, szankciók foganatosításában való részvételre sem. A heti 350 millió fontos befizetés is elmarad brit részről, bár nem tudni, hogy a 200%-os finanszírozás mennyit juttat ebből vissza.

A brit kilépés a kereskedelmi és pénzügyi rendszerben semmilyen hatással sem bír, ha a bent maradt tagországok nem bojkottálják a volt tagot, Európában ebben az irányban semmi sem változna. Más kérdés a finanszírozási alapok befizetéseinek tárgyköre, de a britek, ahogy a franciák és a németek is, 200% körüli finanszírozással rendelkeznek (Magyarország csak 100%-al). City of London, avagy a "brit befektetők" benyelték Norvégia megtakarításait, az izlandi bankrendszertől kicsalt 25 milliárd eurót, és úgy általában megkopasztották minden vazallusukat (Dániát, Svédországot, Hollandiát, Belgiumot, Kelet-Európát stb.). A "hiányokat", ahol szükséges volt, pótolták az EU polgárainak adóiból, de az aranykészleteknek is lába kelt.


Az európai és amerikai ipar Távol-Keletre költöztetése is a Lisszaboni EU Európa-gyilkosságra létrehozott lépése (2010. februári EKB-utasítás). Hatására a többszörösen kifosztott lakosságot egyre nagyobb mértékű munkanélküliség sújtja, miközben az EU irányítás és a német "főszervezők" munkaerőhiányról hazudoznak (Merkel, Junker, Schäuble). Ténylegesen a fokozódó automatizálás igényel egyre kevesebb dolgozót, de a növekvő termelékenység megkívánná a felvevő piacok növekedését. A falánk ragadozó, profitéhes multik és gazdáik saját farkukba harapnak, mert túltermelési válságot okoznak, miközben csökken a fizetőképes kereslet. Gátlástalanul élik fel a nyersanyagtartalékokat és szennyezik a bolygót, amit a túlnyomó részben a vétlen lakosságra fognak, akik örömmel használják a technikai vívmányokat, de akiket "felelősként" megbélyegezve irtanak is, mint a patkányokat (rákot és más betegségeket okozó vegyi-permetezések, "gyógyszerek", globális felmelegítés, árvizek, földrengések, mesterségesen létrehozott katasztrófák, járványok és háborúk).

Európa lakossága mára már nagy részben megértette, hogy a zsidó-cionista "demokrácia" hálójában vergődik, azonban ez nem az a demokrácia, amit elképzeltek, ahogy a judeo-kereszténység sem az igazi kereszténység. A brit kilépés annyit jelent, hogy Nagy-Britannia és főleg a cionista háttérhatalom le akar lépni a "zsákmánnyal", de nem akar részt venni az általuk, az USA és Izrael által megszervezett és előkészített európai iszlám elleni háborúban. Némi iróniával elmondható: "az arabok már a spájzban vannak".
A valóság az, hogy több százezer eltűnt "migránsról" szólnak a hírek, és szintén több százezer Iszlám Állam szolgálatában álló felfegyverzett muszlimról is Európa-szerte, bár egy részüket Ukrajnában készítik fel a szeptemberre jósolt európai háborúhoz. Annyi biztos, hogy nem fogják évekig etetni és rejtegetni a Merkel által szívélyesen beinvitált rablógyilkosokat.


Visszatérve a brit kilépési szándékra... Legtöbbeket az aggaszt, hogy mi lesz a Nagy-Britanniába boldogulásukat kereső szeretteikkel? Mint már előre is jelezték a britek, akinek van érvényes munkavállalási engedélye-vízuma, maradhat. Természetesen azok is maradhatnak, akik ágazati szakemberekként hasznosak a számukra, de a britek is szeretnének megszabadulni a használhatatlan ballaszttól. A megfogalmazás kísértetiesen hasonlít Henry Kissinger kijelentésére: "Ön és kedves családja haszontalan zabálók" (ha nem hajtanak hasznot a cionista bankárkaszt számára). Emberek az embertelenségben...

Persze Donald Trusknak, az Európai Tanács Elnökének sem azt kellene mondania, hogy "a közös érdekű európai állam egy olyan álom volt, ami illúziónak bizonyult". Ilyen kijelentés után egy lemondást sem árt benyújtani, mert képtelen ellátni a "munkáját", de ez az EU teljes irányítására is érvényes. Az "integrációs politika" sem mai keletű, sőt, nem is Lisszaboni Szerződéssel kezdődött, bár 2010-ben az EU irányítás még "csak" 50 millió muszlim betelepítését írta elő, amit hamarosan 70 millióra emeltek, és a továbbiakban megtoldották 50 millió néger betelepítésével. Az USA által 2010-ben vegyi-permetezéses időjárás-módosítással előidézett éhínség és 2011. elején beindított "Arab Tavasza" biztosítja a közel-keleti és afrikai bevándorló-utánpótlást. Merkel Európa-ellenes egyezkedése Erdogánnal, a török maffiavezérrel, újabb időzített bomba, de inkább egy Európára irányított sorozatvető, mivel semmi szükség nem volt rá. Európa könnyen le tudta volna zárni határait, ahogy most is letudná...


Az NSZK-ban sorra találnak ISIS fegyverraktárakat, esetenként török tulajdonú objektumokban, nem csekély fegyver -és lőszerkészletekkel. Gyakorlatilag már mindegy, hogy Merkelék, Sorosék vagy a NATO, esetleg az USA fegyverzik fel a muszlimokat, mert mindegyik lehetőség biztosított. Akaratlanul elővillan az indián népirtás módszertana és kivitelezése. Az európai "rezervátum" lakosságának részleges kipusztítása és amerikai stílusú, vagyis valódi identitás nélküli vegyes lakosság létrehozása, számukra ideálisan növelné a megoszthatóságot. Frauke Petry, az Alternatíva Németországnak párt vezetője bár támadja, de védi is Merkelt, amikor zsarolást említ török részről. Obama és szinte az összes amerikai elnök, Merkel, ahogy Putyin, vagy itthon Antall, Orbán, Gyurcsány, és még sokan mások, erre a helyzetre "felépített", ha úgy tetszik kinevelt és "hatalomba segített bérencek". Egy báb vagy ügynök, aki maga is tagja annak a Petry által meg nem nevezett "idegen hatalomnak" aki végrehajtja felettes bűntársai parancsait.

Szinte biztos, hogy Petry csak Törökországra, illetve Erdogánra gondolt, vagyis Erdogán fenyegetéseire, amelyeket a lemondott Cameron török vizummentességi kifogásai miatt villogtatott meg. Mivel a NATO is megelégelte Erdogán zsarolásait, azzal kezdte, amit már régen meg kellett volna tenni, saját erővel visszafordítani a bevándorlók tömegeit a Földközi-tengeren (persze ez sem véletlen). A törököknek nem áll jól a szénája. Összerúgták a port az oroszokkal, fenyegetik, zsarolják az EU-t, de első sorban az NSZK-t. A NATO-n keresztül az USA is érintett, de ez csak felgyorsítja az EU előre eltervezett széthullását (felosztását), bár a széthullás okairól és céljairól már korábban, évekkel ezelőtt is írtunk. Amíg a britek elhatározzák magukat a kilépési tárgyalások megkezdésére, referendumok sorát fogják a diktatórikus EU irányítás ellen beadni a tagországok, hátha a britekhez hasonlóan, további egyezményen kívüli engedményeket is ki tudnak zsarolni. Cameron lemondásával esélyessé kiáltották ki a brit miniszterelnöki székre azt a Boris Johnsont, aki demokráciát ígért Brüsszel nélkül már a szavazás előtt is. A kilépési szándékok bejelentésének sorát a legnagyobb és legerősebb tagállam kezdte meg. Ha egy kisebb, gyengébb próbálta volna meg elsőként, fél Európa taposná laposra...

A kilépésen kívül nincs is más lehetőség, mert a bent maradók katonai irányítással, a muszlim bevándoroltatás miatti polgár -és muszlimok elleni külső és belső háborúkkal nézhetnek hamarosan - várhatóan hónapokon belül - farkasszemet. A sort Szlovákia folytatná Kotlebáék előterjesztése szerint, igaz, a szlovák neonáci párt lehet, hogy nem a legjobb alany referendum benyújtási célra, de a magyar távozási szándék bejelentése sem lenne távoli lövés. A beharangozott iszlám támadás miatt, októberben elmaradhat a magyar népszavazás, mivel a háború az előrejelzések szerint már szeptemberben kitörhet Nyugat-Európában, de lehet, hogy lengyel-orosz vonalon is elindítanak egy párhuzamos zavarkeltést. A háborús kérdés egyenlőre nyitott. Össze kell várniuk, hogy a legtöbb feltétel teljesüljön. Kérdés, hogy az uniós irányítás és Merkelék elegendő terroristát tudnak-e bevetni. Közép, kelet és észak-európai lakosság a téli időszakban kiszolgáltatottabb. A britek újabb népszavazást is kiírnának, és lehet, hogy ki is fognak a politikai helyzet alakulásától függően (ha nem jön minden össze, nem ez az első csúszás a tervben), de a legtöbb tagország nem szívesen várná meg az amerikai s.2277-es törvény elfogadását és aláírását, amire még sor kerülhet, ha nem tették meg már titokban az EU sunyi "vezetői", ahogy a TTIP tárgyalásait is titokban folytatják.


Mindezek a történések elég jól elfedik a NATO csapatösszpontosításait Lengyelországban, és a törökországi eseményeket. Az USA "biztonságba" menekítette a törököktől diplomatáit és családtagjaikat, miközben Oroszország hatalmas hazai hadgyakorlattal mutat erődemonstrációt, bár Szíriában közösen bombázzák az USA-val az ISIS állásait. Természetesen az oroszok az USA által támogatott "felkelőket" is lövi, akik bánatukban Európába akarnak "menekülni", az USA pedig "véletlenül" Assad erőit. Sajnos a "felkelők" nem ritkán teszik magukévá a mondás lényegét: "ellenségem ellensége a barátom", vagyis gyakran fordulnak elő szíriai felkelők is az ISIS soraiban, viszont butaság lenne azt gondolni, hogy az iszlámot Európa széttépése és a belőle maradt konc szétosztása megrendítené vagy meghatná. Ismerik ellenségeiket és az ellenük folytatott játszmáikat is, ahogy azt is, hogy milyen szerepet szántak nekik a karmesterként irányítók. Az "Arab Tavasz" többnyire felnyitotta az iszlám vezetői szemét.

Lassacskán mindenki kezdi megérteni, hogy amit politikának neveznek, nem más mint cionistáknak, befektetőknek, pénzembereknek, politikusoknak, fegyvergyárosoknak nevezett torz lelkivilágúak hatalmi harca, és szereplői összefognak mindazok ellen, aki merészelik venni a bátorságot, hogy megvédjék magukat, családjukat, népüket, országukat, identitásukat, erkölcsi értéknormáikat, vallásukat. A brit kilépés rémképe 6 éve először teszi lehetővé, hogy egyes tagállamok "nyomatékosan" javasolhassák, vagy ha úgy tetszik, követeljék az uniós szerződések újratárgyalását, ami által csökken Brüsszel beleszólása a nemzetállamok döntéseibe, bár a Lisszaboni Szerződésbe már megkötésekor is az alapelvekkel ütköző ország-specifikus kitételek kerültek. Ezt lehetne pozitívumként is értékelni, de ismerve az európai kormányok etnikai összetételét, szinte biztos, hogy nem a lakosságnak származik előnye belőle.
Mivel részleteiben még soha sem került teljesen kifejtésre, mit is jelent, értelmezni kell, hogy mit is az EKB (Európai Központi Bank) 2010. február 26-án kiszivárgott tagországok felé kiadott utasítása. Ez főleg azért lényeges, mert akadnak olyanok akik nem rendelkeznek, és koruknál fogva nem rendelkezhetnek sokéves rálátással és ismeretekkel, vagy a változó körülményeik csak az utóbbi időben kényszerítették rá, hogy érdeklődjenek a miértek után. Tehát: az EKB utasításba adta, hogy az európai gazdaságokat le kell építeni.

Erre szolgált a kiegyensúlyozatlan országtámogatás, vagyis a gazdaságilag erős tagországok feladata nem az volt, hogy a tagokat megközelítőleg egy szintre hozzák, amivel megakadályozhatták volna a tagországokon közötti elvándorlást, erősítették volna a jól szervezett és felosztott együttműködést, hanem célul tűzte ki a maradék ipar Távol-Keletre küldését, amit a profitorientációval próbált magyarázni, és a jól képzett munkaerő elszipkázását. A hiba az az ilyen (ál)logikában, hogy gyorsan elfogy a fizetőképes kereslet, van kivel termelni, de nincs kinek eladni. Kína ipari termelésének 60-70%-át Európa és az USA vásárolja fel. Ezt a felturbósítást fegyverként használják fel Kína ellen. A demográfiai robbanás alapfeltétele a megélhetési lehetőségek bővülése, viszont Kína esetében az áttelepített európai és amerikai ipar óriási energiaszükségletet jelent, amit Kína csak importból tud beszerezni, mivel az USA megakadályozza a Kínai-tenger - gázlelőhelyeinek - kiaknázását. A területi jog vitatott Japán és Kína között. A megegyezési próbálkozásokat az USA blokkolja, elsődlegesen az okinawai támaszpontján állomásoztatott jelentős atom ütőerővel, másodlagosan a közvetlen politikai és gazdasági zsarolással, és ha szükséges, akár mesterséges földrengéssel is.


Az EKB utasítás második pontja, a nemzetállamok kormányainak szuverenitási jogkörének minimalizálása. Ez az EU irányításba, és a tagállamok vezetésébe beférkőző, majd apródonként gazdasági bérgyilkosokkal (megvesztegetőkkel) korrumpált politikusok beültetését jelentette. Következő lépcsőként a kulcspozíciókat már saját, erre a célra kiképzett, felépített politikusnak látszó, de valójában ügynökként tevékenykedőkre cserélték, ahol ez korábban már nem történt meg. A volt szocialista csatlósországokban ez már alapból adott volt. Merkel, Putyin vagy Orbán-Gyurcsány is ilyen kinevelt báb, vagy nevezhetjük ügynököknek is ezeket a szereplőket. Mindről elmondható, hogy "közös jellemzőjük a zsidósághoz kötődés származási szinten, és azt ezt előkészítő támogatók". Az EKB felettes szerve Bázel, és Bázelnek a FED, az amerikai, magánkézben lévő jegybank, vagyis a Rothschildok.

A harmadik pont, a katonai irányítás bevezetését a bevándoroltatással aktualizálnák, terrorveszélyre és migránsok okozta polgárháborús helyzetre hivatkozva. Az utóbbiakhoz már kevés egy-egy robbantás vagy politikus megölése. Mindezek már hat éve is megjelentek írásaimban a jelenlegi forgatókönyv szerint, kivéve, hogy az amerikai katonai irányítás bevezetését törvénybe is foglalják az USA-ban, és a szenátus is megszavazza. A Lisszaboni EU elvégezte feladatát. Átjátszották Európa lakosságának szinte minden mozgatható értékét megbízóik, bűntársaik és saját részükre, miközben gondoskodtak saját felelősségrevonhatatlanságukról és sérthetetlenségükről. A brit népszavazás most lehetőséget ad az értelmi szerzők, a City of London számára, hogy elhatárolódhasson az európai, Soros által a Bilderberg Group megbízására bevándoroltatott és felszerelt muszlim terroristák Európa ellen indított háborújától.


A City of London nem a brit lakosságot védi, csak a territóriumát, ami a Föld 1/6 része. A Brit Birodalom a világ túlnyomó részét kirabolta. A "Londoni, Római és Párizsi-klubok és New York" az EU elődje, a Közös Piac megalakítása óta fosztogatja megujjult módszerekkel és hajtja uralma alá Európát. Dinasztiák, amelyeket hol szabadkőműveseknek, hol illuminátusoknak, hol bankárkasztnak nevezünk, ugyanazt a némileg változó, de már évszázadok óta csak kiegészülő vezetésű csoportot takarja. Eltakarítja ellenlábasait és mindazokat, akik nem épülnek be szervezeteikbe. Ha az emberek nem ilyen megvilágításban látják a környezetüket és életüket befolyásoló folyamatokat, akkor azt sem tudhatják, mi zajlik a fejük felett a beleegyezésük nélkül. A legjobb és a legrosszabb is ugyanaz ebben a verkliben, nincs más helyes látásmód, de így gondolkodva nem is lehet hibázni a tények feltárásában, megértésében...
Ezredéves tervezés és átörökített tapasztalatok tömege után is gyakran hibáznak. A gondolkodó, de mit sem sejtő "emberek" le tudják győzni az érzelemmentes logikát... mert emberek...

/Tulok/

2016. június 25., szombat

Európa leggazdagabb országai nem tagjai az Európai Uniónak

A brit kilépési referendumot követően Európa-szerte felerősödtek a demokráciát követelő hangok, és sokan népszavazásra vinnék hazájuk uniós tagságát. Bár az atlantista pártok szerint gazdasági katasztrófához vezet az EU-ból kilépés, nem árt emlékeznünk: Európa leggazdagabb országai nem tagjai az Európai Uniónak.
A Spiegel Online német magazin azt írja, a brit kilépési referendum Európa-szerte megerősítette az “euroszkepticizmust”, és ellenzéki politikusok az EU közel minden tagállamában népszavazást követelnek az uniós tagságról. Hollandiában Geert Wilders követeli a népszavazás jogát, és egyértelművé tette, hogy az integráció-párti politikusok antidemokratikus módon akarnák megvonni a tagállami jogköröket, emiatt az emberek még most kell szavazzanak az Európai Unióból kilépésről. Franciaországban Marine Le Pen követeli a népszavazást, de a Cseh Köztársaságban is egy a britekéhez hasonló referendum lehetőségéről beszélnek a politikusok.
Yves Nidegger svájci politikus a Szputnyik hírügynökségnek nyilatkozva úgy összegezte a történteket, mint egy teljes mértékben anti-demokratikus képződmény széthullását. “Az EU ma működő rendszerei lényegüknél fogva antidemokratikusak, és kizárják a népek részvételét. A kérdés az, hogyan lehetséges a népek újbóli egyesítése. Ha az EU ezt nem tudja megtenni, megkezdődik a dominóeffektus.”
A Spiegel Online szerint a “Brexit” negatív hatással lesz az Egyesült Királyságra, de ezt a britek csak hetek, hónapok, évek múlva fogják érezni. A lap azt írja, más országok részéről hiba lenne ünnepelni a brit kilépést és azonnal referendumok sorozatát tartani, hiszen előbb végig kellene nézni, mik lesznek a brit kilépés következményei, hogy az alapján felelős döntéseket hozhassanak. “Például, 1,2 millió brit telepedett le más EU-országokban: a Dél-Franciaországban élő briteknek nemsokára tartózkodási engedélyre lehet szüksége, amit egyáltalán nem biztos, hogy megkapnak.”
Harold Amann, a német Die Bayernpartei tagja azonban nem látja ennyire tragikusnak a helyzetet – se a britekre, se más, az Európai Unióból kilépő országokra vonatkozóan. “Véleményem szerint az EU hivatalai mesterségesen keltenek egyfajta pánikhangulatot, hogy ezáltal meggyőzzék az embereket arról; nincs élet az Európai Unión kívül. De eközben vegyük például Svájcot: nem EU-tagállam, mégis fenntartotta kiváló gazdasági kapcsolatait az EU-val, és a csokoládé még mindig elérhető a boltokban.”
Amann szerint az EU mesterségesen kelt pánikhangulatot, mert el akarja hitetni az emberekkel, hogy az az ország, ami kilép az Európai Unióból, kőkorszaki szintre süllyed vissza. Pedig ez alapvetően egy hazugság: történetesen,
Európa legmagasabb életszínvonalú országa nem tagja az Európai Uniónak, de még csak nem is tervezte a csatlakozást.
A világ országainak megélhetési viszonyait összegző legnagyobb adatbázis, a Numbeo értékelése szerint az összes európai ország közül Svájcban a legmagasabb az életminőség; az Európai Unió legfejlettebb országai le vannak maradva egy nem-EU tagállam mögött életminőség szempontjából.
Norvégia egy másik ilyen példa: az északi ország hatodik helyezett az európai országok életminőségét jegyző listán, mégsem tagja az Európai Uniónak. Görögország eközben 1981 óta, 35 éve tagja az EU-nak, de három és fél évtized nem volt elegendő idő ahhoz, hogy felzárkózzon a “fejlett nyugati országokhoz”. Ehelyett gazdasága többször az összeomlás szélére jutott, amit máig nemzetközi hitelinfúziókkal tartanak életben. Tehát az uniós tagság és az életminőség közt nem feltétlen van összefüggés: kizárólag az adott ország adottságaitól és politikájától függ, hogy magas-e az életminőség, jók-e a megélhetési viszonyok.

http://www.hidfo.ru/2016/06/europa-leggazdagabb-orszagai-nem-tagjai-az-europai-unionak/

Néppártosodás: kilépnének a szlovákok az EU-ból

A “Mi Szlovákiánk – Néppárt” aláírásgyűjtést kezdett egy petícióhoz, ami felszólítja a kormányt, hogy írjon ki népszavazást az Európai Unióból való kilépésről.
A “Mi Szlovákiánk – Néppárt” ma egy közleményt adott ki, miszerint útjára indította az uniós tagságról népszavazás kiírását követelő petíciót, a britek sikeres szavazása miatt.
“A brit állampolgárok úgy döntöttek, hogy elutasítják Brüsszel diktátumait. Itt az ideje, hogy Szlovákia is elhagyja a süllyedő európai Titanicot. Hétfőn megkezdjük egy korábbi választási ígéretünk végrehajtását, és aláírásgyűjtést kezdünk annak érdekében, hogy referendummal dönthessünk az Európai Unióból való kilépésről.” – áll a közleményben.
Novák Előd EU zászló hidfo.ru
Választási ígéretek
A szlovák törvények szerint 350000 aláírás szükséges az ügydöntő népszavazás kiírásához.
Csütörtökön a britek 51,9%-kal megszavazták az Európai Unióból kilépést. Ezzel több mint 17,4 millió brit választópolgár hozott döntést az EU elhagyásáról. A sikeres népszavazás óta Európa-szerte számos vezető jobboldali erő adott ki közleményeket, miszerint az uniós tagságról meg kell kérdezni az emberek véleményét, és erre a legjobb eszköz a referendum.

http://www.hidfo.ru/2016/06/neppartosodas-kilepnenek-a-szlovakok-az-eu-bol/

Boris Johnson lehet a következő brit miniszterelnök

Boris Johnson hidfo.ru
David Cameron azonnal bejelentette lemondását, miután a lakosság többsége megszavazta az Európai Unióból kilépést. Boris Johnson, London volt polgármestere lehet az a politikus, aki átvezeti a briteket ezen a nehéz időszakon.
Korábban Cameron írta ki az EU-tagságról a referendumot, mert biztos volt abban, hogy a kilépési kampány nem tud győzelmet aratni; ez a hazárdjáték péntek reggel bukott el, amikor kiderült, hogy a britek többsége még egy EU-párti politikus meggyilkolását követően is inkább az Európai Unióból kilépésre szavazott. Cameron kudarca után azonnal bejelentette lemondását, majd a sajtóban megkezdődött a találgatás, ki lehet az utódja; a brit miniszterelnök egyértelműen kijelentette, hogy mivel ő nem támogatta az Európai Unióból kilépést, nem lenne szerencsés, ha ő vezetné a kilépés lebonyolítása során a tárgyalásokat.
Cameron októberben hagyja el a miniszterelnöki posztot, de a fogadóirodák már most aktívan foglalkoznak a következő kormányfő személyével. A Ladbrokes fogadóiroda szerint Boris Johnson, London volt polgármestere lesz az, aki átvezeti a briteket ezen a nehéz időszakon.
Tekintve, hogy Johnson vezető szerepet töltött be a kilépési kampányban, és országszerte népszerű politikus – péntek reggel óta pedig győztes is -, az ő miniszterelnöki megbízását valószínűnek tekintik a spekulánsok. Egy másik ilyen valószínűsített fejlemény, hogy Theresa May veszi át Cameron helyét a Konzervatív Párt élén – bár az ő megítélését némileg lerontja, hogy aktívan támogatta az EU-tagság fenntartását, így egy vesztes kampányt követően kerülne pártvezetői posztra.
A Ladbrokes szerint a legvalószínűbb, hogy Johnson lesz a következő miniszterelnök. Utána következő esélyesnek Theresa May belügyminisztert, illetve Michael Grove igazságügyi miniszter tartja. A fogadóiroda azonban tévedhet: épp tegnap reggel ismerte el, hogy nem tudta előre jelezni a referendum kimenetelét; 90%-os valószínűséget adott annak, hogy az Egyesült Királyság az Európai Unió tagja marad.

http://www.hidfo.ru/2016/06/boris-johnson-lehet-a-kovetkezo-brit-miniszterelnok/

Az EU-pártiak szembemennek a demokráciával

Több mint félmillióan írtak alá egy petíciót az Egyesült Királyságban, ami követeli, hogy ismételjék meg a kilépési referendumot. Az EU-pártiak nem fogadják el a többség döntését; addig ismételgetnék a népszavazásokat, amíg nem az általuk várt eredményt hozza.
Az EU-pártiak azt követelik a kormánytól, hogy módosítsa az erre vonatkozó törvényeket, és csak akkor legyen érvényes a népszavazás, ha a választásra jogosultak legalább 75%-a leadja szavazatát, és az egyik válaszlehetőség legalább 60%-os támogatást kap. A csütörtöki referendumon a választásra jogosultak 72%-a vett részt, és a britek 52%-os többséggel szavazták meg az Európai Unióból kilépést.
Az EU-pártiak ezzel nyíltan elismerik, hogy számukra csak akkor irányadó a hagyományos értelemben vett demokrácia, ha az általuk várt eredményt hozza. Amikor a tagállamok rendre 50%-nál alacsonyabb részvételi aránnyal szavazták meg az Európai Unióba belépést, az uniópárti politikusok részéről nem merült fel annak lehetősége, hogy szükség lenne a lakosság 75%-ának jóváhagyására. Épp ellenkezőleg: többek között Magyarország EU-párti politikusai hetekkel a belépési referendum előtt úgy módosították a választási törvényt, hogy a referendum érvényes legyen akkor is, ha a választásra jogosultaknak csak kevesebb mint fele jelenik meg a népszavazáson.
Most, hogy az Európai Unió egy tagállama megszavazta a kilépést, már nem megfelelő nekik ugyanaz a demokrácia, ami a belépéskor még megfelelő volt.
David Cameron – lemondása előtt – azonban a kampány során számos alkalommal kijelentette, hogy az Európai Unióból kilépésről tartandó referendum egy olyan szavazás, amit egy életben egyszer lehet megtartani.
Lesz-e annyi józanság a brit vezetőkben, hogy miután az Európai Uniót felbomlasztották, a demokráciába vetett ingatag bizalmat ne rombolják le? Egyelőre úgy tűnik, az EU-párti liberálisok minden igyekezetükkel azon dolgoznak, hogy a választókat meggyőzzék arról: demokrácia csak akkor van, ha a nép az ő elvárásaiknak megfelelően szavaz.

http://www.hidfo.ru/2016/06/az-eu-partiak-szembemennek-a-demokraciaval/




Nem kér a britek döntéséből a guyanai bevándorló

David Lammy hidfo.ru
David Lammy “brit” képviselő a nyugati szabadság megtestesülése. Elődei még a britek rabszolgái voltak, de ő már brit parlamenti képviselőként megmondhatja, mit tegyen az európai ország. Szerinte a kormány egyszerűen figyelmen kívül kell hagyja a britek véleményét.
Az Independent brit napilap beszámolója szerint David Lammy munkáspárti képviselő felszólította a parlamentet, hogy “állítsa meg ezt az őrületet”, és szavazzon az Európai Unióból kilépés ellen. Lammy szerint “nem kell ezt tenni”, ehelyett a nép akarata ellenében, a parlamentben tartott szavazással kellene bent tartani az országot az Európai Unióban.
Lammy “őrületnek” azt a történést nevezi, hogy 17,4 millió brit egy népszavazáson megszavazta az Európai Unióból kilépést. Szerinte a 17,4 millió választó véleményét felül kell írja néhány száz politikus véleménye, akik közt egyébként számos sokadik generációs bevándorló is jelen van; az ő elődeik még a brit gyarmatbirodalomban éltek rabszolgaként, így a britek népszavazásának semmibe vétele kiváló lehetőséget kínál számukra a törlesztésre.
David Lammy és Barack ObamaDavid Lammy és Barack Obama
Ez a jelenség egyébként nem egyedülálló a sokszínű nyugati társadalmakban: Barack Obama amerikai elnök is eltávolította Winston Churchill mellszobrát az Ovális Irodából, mert kenyai származása miatt sértette az önérzetét, hogy Kenya 1963-ig brit fennhatóság alatt állt. Boris Johnson, London volt polgármestere korábban azt mondta, Obama lépése egy szándékos, Nagy-Britanniának szánt sértés volt. Ezek után minek minősítenék azt az esetet, amikor egy guyanai bevándorló brit parlamenti képviselőként azt mondja, hogy köszöni szépen, de ő nem kér a fehér brit lakosság népszavazásából?

http://www.hidfo.ru/2016/06/nem-ker-a-britek-dontesebol-a-guyanai-bevandorlo/

2016. június 24., péntek

CIONISTA VILÁGBIRODALOM ROHADÁSA

EU ROHADÁSA MÉG JOBBAN FELGYORSUL
ANGOL KILÉPÉS MEGVÁLTOZTATJA EURÓPA TÉRKÉPÉT ÉS ERŐVISZONYAIT
Az oroszoknak nagyon jól jött az angol kilépés és érdekes módon az amerikai elnökjelöltnek Trumpnak is. Cikkünk végén bizonyítjuk, hogy lebukott az egész cionista hazugsággyár, amit a hírekben előzetesen hangoztattak.
IRÁNI VÉLEMÉNY
Az iráni Forradalmi Gárda egyik vezető parancsnoka szerint a britek megfizetnek "a gyarmatosítás éveiért és az emberiség elleni bűneikért" azzal, hogy csütörtökön kiszavazták magukat az Európai Unióból. Mindezt Maszúd Dzsazajeri dandártábornok mondta - aki egyben az iráni hadsereg vezérkari főnökének helyettese is - pénteken. Az AP amerikai hírügynökség megjegyzi, hogy Irán még mindig ferde szemmel tekint Nagy-Britanniára, mert London 1953-ban támogatta azt a katonai pucsot, amelynek révén visszakerült az ország élére Mohammed Reza Pahlavi sah. Az AP idézte Haszan Róháni iráni elnök egyik munkatársának véleményét is a brit kilépésről. Hamid Abutalebi "erős földrengésnek" minősítette a szavazás eredményét, "az Európai Unió dominósorában az első eldőlő darabnak" titulálta.(ATV, részlet)
PUTYIN VÉLEMÉNYE
Putyin taskenti látogatásán viszont arról beszélt, Oroszország sohasem avatkozott be a brit népszavazás ügyébe, azzal kapcsolatban nem hangoztatott semmiféle véleményt, ezért azzal kapcsolatban minősítést tenni a politikai kultúra alacsony szintjének megnyilvánulása. Az orosz elnök David Cameron brit kormányfőnek arra a kijelentésére reagált, amely szerint "Putyin boldog lesz", ha Nagy-Britannia kilép az Európai Unióból. Az orosz vezető szerint ez "inkorrekt kísérlet volt a brit közvélemény befolyásolására", amely azonban így sem ért célt. (ATV, részlet)
ÉSZT VÉLEMÉNYEK
Észtország egyik vezető politikusa szerint Nagy-Britannia megkezdte Európa széttördelését, Vlagyimir Putyin orosz elnök pedig "pezsgőt iszik örömében". Margus Tsahkna - aki a hárompárti észt kormánykoalícióban a szociális ügyek minisztere - fogalmazott így pénteken, miután biztossá vált, hogy Nagy-Britannia "kinépszavazta" magát az Európai Unióból. "Európa megroppantja saját magát, nincs szükség ehhez tankokra" - mondta a konzervatív nemzeti Pro Patria-Res-Publica (IRL) nevű párt elnöke. (ATV, részlet)
OMLADOZIK A CIONISTA TÁKOLMÁNY, DE SEHOL NEM MERIK KIMONDANI
Az embert a hányinger kerülgette amiatt a sok nevetséges hazugság miatt, amit az utóbbi hónapokban összehazudoztak a hazai és külföldi hírekben, az angol népszavazásról. Aki jól figyelte ezeket a híreket, ezekből kiolvasható volt a cionista politikusok és körök pánikhangulata a közeli hetekben. Azzal a szokásos hazugsággal kezdték az agymosásukat, hogy „szoros” lesz az eredemény a kilépéspárti és maradáspárti szavazók között. Aztán áttértek az utolsó hetekben a durvább agymosásokra, amikor azt üvöltötték minden nap, hogy mindenképpen marad Anglia az EU-ban. Annyira gyanús volt minden mondatuk, hogy azoknak az ellenkezőjét kellett érteni alatta. A szavazás előtti pár napon azzal jöttek elő, hogy a maradni akarók sokkal többen vannak, a híres és csaló közvéleménykutatók szerint is. Mit jelent ez magyarul? Azt, hogy a politikai erők mondják meg a kutatóknak hogy milyen szöveget mondjanak, vagyis ezek a cégek politikai megrendelésre tálalják a hamis statisztikai adatokat. Akárcsak nálunk az állami KSH és a többi jehuda cég, amely hazai előrejelzéseket szokott kiadni.
Ma reggel hat óra után a cionista rádió héber dadogója és lihegője elcsukló hangon, drámai hangsúllyal nyögte ki, hogy az angolok nagy többséggel a kilépésre szavaztak. A londoni tudósítójuk is csak hápogott. Gondoljunk csak bele! Angilában is a cionista szócsövek vannak óriási többségben és ők végezték az agymosást jó egy évig, míg a kilépés pártiaknak szinte semmi lehetőségük nem volt sajtóban kampányolni. A sajtóhisztériát a végsőkig fokozták, aminek a hátterében a cionista pénzügyi körök elképzelései voltak, amik most dugába dőltek. A legképtelenebb hazugságokat akarták beleverni a szavazókba, de az angolok hidegvére jól működött.
Az 1-ső ATV képen ki is fejezik a pánikhangulatot, miszerint nem a cionista forgatókönyv jött be nekik. 2-dik képen azt közlik, hogy Cameron már reggel lemondott, de ezt a hazi hírekben egész délelőtt elhallgatták. 3-dik képen Clinton múmia már kijelentette, hogy az angol kilépés rossz hatással lesz a novemberi elnökválasztásra. Magyarul: Trump esélyei növekednek majd. Az igazi tőrdöfést a cionisták akkor kapják, ha a skótok újra szavazni fognak a kilépésről. A spanyolok is azonnal kapcsoltak és Gibraltárt visszakövetelik az angol rablóktól. Mai hírek szerint a franciák egyharmada is kilépne az EU-ból. 4-dik képen Putyin az indiai elnökkel Taskentben, ahol az itt mellékelt nyilatkozatot tette. Végül az 5-dik kép igen gyanús ügy. Az a 41 éves angol képviselőnő látható rajta, akit egy 52 éves „idegbeteg” három lövéssel megölt az utcán és utána még meg is szúrkálta. A hírekben fasisztának, nácinak állították be a tettest, aki azért ölte meg a nőt, mert a bevándorló külföldieket támogatta. Mivel nincsenek pontos hírek, ezért az olvasó csak következtetni tud. Lehet hogy nem is volt idegbeteg a gyilkos? Lehet hogy megbíztak a gyilkossággal egy idegbeteget, hogy ne derüljön ki, hogy kik voltak a megbízók. És miért épp a népszavazás előtt pár nappal történt a gyilkosság? Ez olyan mintha valakik ezt az esetet éppen mostanra időzítették, hogy a kilépéspártiak ellen utálatot, ellenszenvet ébresszenek. Igen gyanús volt ez a gyilkosság, főleg az időzítése. Érdekes módon az angol pártok és képviselők nem szólaltak meg hangsúllyal az ügyben. A hírekben mindenütt azt sugallták, hogy ez a gyilkosság „rosszul jött” a kilépéspártiaknak...Ebből is lehetett sejteni, hogy ez egy megrendelt gyilkosság lehetett. Befejezésül a legnagyobb hazai hazugságról is szólni kell, amit a jehuda hírekben ismételgettek, miszerint az angol kilépés „nagy csapás” Magyarország számára és a gazdaságunkat három százalékkal fogja lerontani. Ez egy hatalmas otromba hazugság, jellegzetes jehuda propaganda.
http://amagyaroldal.hu/hirek/content/cionista-vil%C3%A1gbirodalom-rohad%C3%A1sa

Német baloldal: az EU nem demokratikus, emiatt lépnek ki a britek

A Die Linke frakcióvezető-helyettese szerint a britek amiatt szavazták meg az Európai Unióból kilépést, mert az EU egy antidemokratikus képződménnyé vált – a brit referendum viszont visszaadta az európai nemzetek hangját.
Wolfgang Gehrcke úgy fogalmazott: “a szavazás eredménye az Európai Unió mély válságát mutatja. Az EU vonzereje rég szertefoszlott, politikája az elmúlt évek során leredukálódott egy neoliberális, militarizálódott, antidemokratikus vállalkozás szintjére – amiért jórészt Németország felelős.”
A politikus azt mondta, a brit referendum megtartása egy erre a politikára adott válasz volt. Másrészt viszont történelmi lehetőséget is kínál: visszaadja az európai népek hangját. “Miután a brit lakosság többsége megszavazta a kilépést, az Európai Unió be kell bizonyítsa, hogy alkalmas bizonyos reformok keresztülvitelére” – mondta. Gehrcke ugyanakkor hozzátette; neki meggyőződése, hogy elsősorban az Európai Bizottság kell változtasson politikáján, hiszen a britek amiatt szavazták meg a kilépést, amiért a bizottság antidemokratikus módon rá akart kényszeríteni a tagállamra a lakosság többsége által elutasított intézkedéseket.
Gehrcke azt mondta, a brit referendum egy “új európai projekt” kezdetét jelenti, aminek ezúttal a demokrácián és igazságosságon kell alapulnia. “A Die Linke kiáll a társadalmi igazságosság, a béke, a demokrácia és remény Európája mellett. Kiáll egy olyan Európáért, ami nem a multinacionális cégeké, hanem az embereké. Meggyőződésem, hogy a referendumot követően ezen elvek mentén kell újjáépítenünk Európát.”


http://www.hidfo.ru/2016/06/nemet-baloldal-az-eu-nem-demokratikus-emiatt-lepnek-ki-a-britek/

Európa nemet mond az Európai Egyesült Államokra

Európai Unió hidfo.ru
Európa vezetői korábban egy még szorosabb unióról álmodoztak, ami szerintük “biztosítaná a jólétet, a fejlődést és békét az évszázadokon át háborúk által sújtott kontinensen”. Ma az európai országok azonban már úgy döntenek, inkább saját kezükbe veszik Európa sorsának formálását, és nem engedik, hogy egy senki által meg nem választott “európai kormány” igazgassa a tagállamokat.
Májusban Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke azt mondta, “az egy közös érdekű európai állam egy olyan álom volt, ami illúziónak bizonyult.” Az Európai Unió létrehozása csak válságok sorozatát hozta, amivel az uniós hatóságok nem tudtak megbirkózni, ehelyett a tagállamok arra kényszerültek, hogy független lépéseket tegyenek saját boldogulásuk érdekében.
A 2008-as pénzügyi válság után sokan úgy gondolták, elsőként a görögök fognak kilépni az Európai Unióból. Bár Athént kényszerintézkedésekkel és hitelek sorozatával sikerült bent tartani az unióban, idővel megkérdőjelezhetetlenné vált, hogy előbb vagy utóbb valamelyik tagállam ki fog lépni, és ezzel megkezdődik az Európai Unió felbomlása. A kérdés csak az volt: melyik ország lép ki először? Nigel Farage, az Egyesült Királyság Függetlenségpártjának vezetője közvetlen a referendum előtti napokban azt mondta, ha a britek nem szavazzák meg a kilépést, “az Európai Uniónak akkor is befellegzett”, hiszen ebben az esetben a svédek, hollandok, vagy a dánok fognak elsőként kilépni.
Az “euroszkepticizmus” terjedése különösen az utóbbi egy év során volt látványos, amikor Angela Merkel politikájának köszönhetően több mint kétmillió nem-európai migráns özönlötte el a kontinenst, amire Brüsszel reakciója nem a schengeni övezet külső határainak lezárása volt. Épp ellenkezőleg: az Európai Unió a gyakorlatban semmit nem tett a tömeges bevándorlás ellen, ehelyett az évente több millió érkező migráns tagállamok közti elosztására kezdett berendezkedni. A tömeges bevándorlás azonban Európa-szerte megerősítette az EU-ellenes pártokat. Ez a fokozódó terrorveszéllyel és most a britek kilépésével nem arra hívta fel a figyelmet, hogy egy még mélyebben integrált unióra van szükség, hanem épp ellenkezőleg: az a tény, hogy az emberek többsége elfordul az Európai Uniótól, arra hívta fel a figyelmet, hogy
az európai országok által életre hívott nemzetek feletti hatóságok működésképtelenné váltak, és elszakadtak a valóságtól.
Európai Bizottság hidfo.ruEurópai Bizottság – olyan kormányt akartak az EU élére állítani, amit nem választottak meg az európaiak.
A britek kilépése után Brüsszelben is kénytelenek lesznek megérteni a vezetők, hogy vagy “újragondolják” ezt az “integrációs projektet”, és visszaadják a népek kezébe az ellenőrzést, vagy elkerülhetetlenül szét fog hullani az Európai Unió.
A brit referendum eredményei ellent mondanak mindannak, amit az európai vezetők ma gondolnak az Európai Unióról. A brüsszeli folyosókon gyakran hallani, hogy “a válságok csak erősebbé teszik Európát”. Egyúttal rendületlenül hittek abban, hogy semmilyen népszerűtlen intézkedés, semmilyen válsághullám nem tudja megtörni az emberek Európai Unióba vetett bizalmát. A brit referendum eredménye egyértelművé tette, hogy ez a gondolat is egy illúzió volt: a tömeges bevándorlás, a tagállami jogkörök megvonása volt az utolsó csepp a pohárban, ami miatt az emberek tömegesen kezdtek szembefordulni az EU intézményeivel.
A brit referendum során több mint 17,4 millió ember mondott nemet az Európai Unióra. Ők mind nyugat-európai állampolgárok, ami az EU intézményrendszerének teljes csődjét mutatja – hiszen az ő euroszkepticizmusokat Brüsszel nem intézheti el a szokványos magyarázattal, miszerint “az EU-ellenesség az újonnan csatlakozott, gazdaságilag elmaradott tagállamok sajátja”. A britek kilépésével az Európai Unió egyik legerősebb gazdasága távozik az unióból. Kilépésük egyúttal arra is felhívja a figyelmet, hogy az olyan országok számára, mint Magyarország, semmilyen reményt nem érdemes táplálni az uniós tagság hosszú távú fenntartása tekintetében, hiszen 43 évi uniós tagsággal (a britek 1973-ban csatlakoztak) a hátunk mögött is csak olyan állapotok lesznek, ami miatt a lakosság többsége megszavazná a kilépést.
A brit kilépési referendum nem segélykiáltás, hanem intő jel: az Európai Unió 500 millió állampolgára nemet mond az Európai Egyesült Államokra. Ha Brüsszel ebben a helyzetben a tagállami jogkörök további megvonásával akarná kezelni az “euroszkepticizmus jelentette problémát”, az valóban az Európai Unió széthullásához fog vezetni.

http://www.hidfo.ru/2016/06/az-europai-unio-500-millio-allampolgara-nemet-mond-az-europai-egyesult-allamokra/


Győztek a Brexit-pártiak, óriásit zuhant a font - frissül

http://www.atv.hu/kulfold/20160624-gyoztek-a-brexit-partiak-oriasit-zuhant-a-font-frissul
"Valóra vált rémálom" Sokkolta a világ vezetőit a Brexit győzelem
http://www.atv.hu/kulfold/20160624-osszeomlik-az-eu-sokkolta-a-vilag-vezetoit-a-brit-nepszavazas
... "Az eredmény hírére több politikus az unió szétesését vizionálta, míg az euroszkeptikus pártok a saját országaikban is népszavazást kezdeményeznek."


A
britek többsége elutasította az uniós tagságot

Kihirdették az Egyesült Királyságban tegnap tartott referendum eredményeit: e szerint a választók 51,9%-a arra szavazott, hogy ki akar lépni az Európai Unióból. A kilépési kampány győzött, de nagyon szoros eredménnyel: 16,99 millióan döntöttek az EU-ból kilépés mellett, míg a maradásra 15,8 millióan szavaztak.
Az uniós tagságot támogatók tábora 48,1%-os eredménnyel maradt alul, 71,8 százalékos részvételi arány mellett. A referendumon feltett kérdés az volt: “Maradjon-e az Egyesült Királyság az Európai Unió tagja, vagy hagyja el az Európai Uniót?”
brit szavazás hidfo.ru
A kilépést támogatók aránya június elején ugrott meg nagy mértékben, ekkor a “Brexit” támogatottsága stabil többséghez jutott. Ennek hatására a kormány gyors ellenlépések megtételére szánta el magát; június 15-én a The Guardian kormányforrásokra hivatkozva azt írta, hogy a kormány újabb engedményeket akar kiharcolni az Európai Unióban a személyek szabad mozgásával kapcsolatban. Ennek célja bevallottan az lett volna, hogy az utolsó pillanatban meggyőzze az embereket; adjanak még egy esélyt az Európai Uniónak.
Egy nappal később a nyílt utcán brutális gyilkosság áldozatává vált egy EU-párti politikus. A merénylő később nyíltan kijelentette; azért ölte meg a képviselőt, mert az támogatta az uniós tagság fenntartását. Ennek hatására, a kilépést és az uniós tagság fenntartását támogatók aránya alig több mint három nap alatt kiegyenlítődött, közvetlen a referendum előtt. A szavazás eredménye alapján azonban a britek már nem akarnak újabb esélyt adni az Európai Uniónak: a többség fontosabbnak tartotta a kilépést, mint az EU megreformálását.

http://www.hidfo.ru/2016/06/a-britek-tobbsege-elutasitotta-az-unios-tagsagot/



Az EU-t irányító politikusok a legnagyobb gazemberek ez is egy nagy maffia.Mindenki tudja, hogy nagy baj van ezzel és óriási összegeket költenek arra, hogy ezt leplezhessék.Az érdekcsoportok diktálnak, csak a hatalom és meggazdagodás a cél, de nem a közösség érdekeit veszik figyelembe.

Foci Eb: hatalmas magyar siker német segítséggel, amelyhez a politikának semmi köze!

2013-ban, a holland-magyar 8-1 után ki hitte volna, hogy pár év múlva az Európa-bajnokságon a csoportmeccseket nagyszerű játékkal, veretlenül továbbjutva fogjuk abszolválni. Gyakorlatilag meccsről meccsre, passzról passzra kerültünk vissza a világ futballtérképére.
Ez a siker mindannyiunk a sikere, amelynek nincs semmi köze a politikához. Nem az Orbán-féle stadionfejlesztési őrület hozta meg az eredményeket, hanem a külföldről hozott szakmai hozzáértés, a kemény munka, és végül természetesen a magyar játékosok csodás teljesítménye.
750hun.jpg

Hogyan jutottunk el idáig?
Három évvel ezelőtt még arra gondolhattunk a hollandok ellen elszenvedett csúfos 8-1-es kudarc után, hogy kész, ennyi volt, nincs remény. Erre az érzésre tett rá még egy lapáttal Pinyő Pintér Attila érkezése, akivel közel húsz hónappal ezelőtt csúnyán kikapott a válogatott itthon az északírektől. Aztán minden egy csapásra megváltozott: a következő edző végre nem a hazai nagybetűs szakmából érkezett.
Dárdai Pál kinevezése rendkívül örömteli volt, hiszen személyében olyan ember került a válogatott élére, aki a legmagasabban jegyzett futballkultúrák egyikében szocializálódott és kapott képzést, továbbá képes volt a játékosokat is fanatizálni. A magyar szakma egy része kétkedve fogadta Dárdai kinevezését.  Bognár György, korábbi válogatott játékos egyenesen azt mondta, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) ezzel a lépésével szembeköpte a magyar edzői társadalmat.
Bern Storck Magyarországra érkezésének szakmai berkekben sem örültek sokan, ami nem is csoda, hiszen a német szakember utánpótlásért felelős vezetőként egyből el is tanácsolt néhány edzőt. Pedig most már láthatjuk, hogy minden lépése őt igazolta, sőt, szövetségi kapitányként már sikert sikerre halmozott. Voltak olyanok, akik azt mondták, hogy a magyar válogatott csak azért jutott ki az Eb-re, mert a mezőny létszámát felemelték 16-ról 24-re. Ez azonban nem igaz: már Norvégia legyőzése (idegenben és itthon egyaránt) jelezte, hogy a magyar válogatottnak valóban ott a helye Franciaországban, most pedig az izlandiak ellen elért döntetlen után be is kerültünk a legjobb 16-ba.
Nem a politika hozta az eredményeket...
A magyar válogatott mostani sikere nem a stadionokra költött több száz milliárdnak köszönthető, illetve nem is annak, hogy 2010-ben megfordult a politikai szélirány, és egy foci örült került a miniszterelnöki székbe. A sikert sokkal inkább annak köszönthető, hogy Dárdai Pál, majd Bern Storck személyében olyan edzőket kapott a válogatott, akiknek szerencsére semmi közük nincs ahhoz, ami a magyar futball nagy részében jelenleg is zajlik.
A csapat gerince (Gerától Dzsudzsákig) már játszott 2010 előtt is, az „új rendszerben” pedig az a két fiatal játékos remekel (Kleinheisler és Nagy), akik majdnem a most több milliárd forinttal kitömött utánpótlásrendszer áldozatai lettek. Ők a bizonyítékai annak, hogy valami hatalmas baj van a hazai futballközeggel, hogy a focira szánt pénzek nagyon nem oda mennek, ahová menniük kéne.
kleinheisler_storck_1.jpg
Kleinheisler úgy került be a norvégok ellen, és lőtt győztes gólt, hogy a csapatából (a felcsúti Puskás Akadémiától) egészen az NB III-ba száműzték el. Csak és kizárólag a magyar válogatottban lévő német edzői stábnak volt köszönthető, hogy lehetőséget kapott a magyar „Scholes”-nak becézett játékos. Nagy Ádámot pedig korábban a magyar szakma nem találta megfelelőnek, el is tanácsolták a magyar focitól, futsalozni kezdett, végül azonban szerencsére belekerült a nemzetközi utánpótlásképzés vérkeringésébe.
Kinek köszönhető a siker?
A Publicus Intézet még az Eb előtt készített egy felmérést a magyar labdarúgást illetően: megkérdezettek többsége szerint a Franciaországba való kijutás elsősorban a focisták jó teljesítményének (32 százalék), a szerencsének (29 százalék), és az edzők munkájának (20 százalék) volt köszönhető.
Mindössze minden huszadik megkérdezett (5 százalék) gondolta azt, hogy a sikernek oka volt a focihoz való kormányzati hozzáállás, és kevesebb mint egy százalék említette a stadionépítések felfutását az okok között. Ezen kérdés megítélésében nincs érdemi különbség a különböző társadalmi csoportok és a különböző pártok támogatói között.
Ez a felmérés is azt jelzi, hogy a válogatott sikere mindannyiunk sikere, amelyet nem sajátíthat ki semelyik politikai formáció sem. Vasárnap a jóval esélyesebb (bár a válogatottunk eddigi pazar játéka után már ki tudja) belgák ellen lesz jelenésünk. Végre időszerű lett a kormánypropaganda használata:
13521857_1053594084718241_3050507877741918643_n.jpg

TényTár