A felsőoktatási törvény visszavonását, a tankötelezettség korhatárának 18 évre emelését és egy önálló oktatási minisztérium létrehozását követelték többek között annak a demonstrációnak a résztvevői, amelyet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) szervezésében tartottak csütörtökön Pesten.
ped1
Mendrey László, a PDSZ elnöke az emberminisztérium Szalay utcai épülete előtt, 150-200 tüntető részvételével megtartott demonstráción úgy vélekedett, hogy az elmúlt években a kormányzat a szociális ágazat és az egészségügy mellett kivéreztette az oktatást is. Mendrey egy szóval sem említette-de a többi szónok sem-hogy a bajok nem csak az elmúlt néhány évben keletkeztek, hanem két és fél évtized alatt! Amelybe bizony beletartoznak a most a demonstrálókkal oly nagyon egyetértő-JELENLEG ELLENZÉKBEN LÉVŐ-egyéb politikai maffiacsaládok is.
ped3 Kényük-kedvük szerint szüntetnek meg, szerveznek át iskolákat, egyetemeket, miközben egyre inkább szembeállítják egymással a társadalmi csoportokat. Ebben a helyzetben cselekedni kell, vissza kell foglalni az iskolákat és vissza kell adni azokat az oktatóknak, szülőknek és gyerekeknek – mondta az érdekképviseleti vezető.
Vajda Zoltán, a “rendszerbontó népszavazás”-ami tulajdonképpen CSAK A DÖBRÖGI-RENDSZER MEGBONTÁSÁRA korlátozódik, de a KIALAKULÁSÁT LEHETŐVÉ TEVŐ NEOLIBERÁLIS KAVALKÁDOT ÉRINTETLENÜL hagyná – társkezdeményezője azt hangsúlyozta, hogy az iskola élet-halál kérdése, mert ezen múlik a jövőnk, gyermekeink jövője. Hozzátette: éppen azért kezdeményezték a népszavazást, mert Döbrögi “féktelen rombolása” az oktatást sem kíméli. A nemzeti együttműködés rendszere se nem nemzeti, se nem együttműködés, csupán rendszer, a lenyúlás rendszere – mondta Vajda Zoltán.
Budapest, 2015. május 21. Wittinghof Tamás budaörsi polgármester beszél a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) vonulásos demonstrációján az Emberi Erõforrások Minisztériuma (Emmi) épülete elõtt Budapesten 2015. május 21-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Wittinghoff Tamás-egykori szadeszes üdvöske-Budaörs jelenleg “független” polgármestere szerint a kormányzat olyan diákokat szeretne látni, akik keveset kérdeznek, és nem fertőzik magukat társadalomtudományokkal. “Kiskorú, sunyi, gyáva alattvalókká akar változtatni mindenkit ez a rendszer” – mondta. A “magyarbálinti reformokat” meg sem említette. Pedig mint jövőromboló reformok nagyon is említésre méltó, dicstelen művelet volt ez!
ped2 A tiltakozók a Blaha Lujza téren gyülekeztek, majd a demonstrálók, a “Nem adjuk a jövőt” feliratú transzparens mögött, EU-s zászlók alatt, a Rákóczi úton és a Károly korúton keresztül vonultak a Szalay utcába. A résztvevők a többi között a “demokráciát”, “Fidesz-maffia” jelszavakat skandálták.
Budapest, 2015. május 21. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) vonulásos demonstrációjának résztvevõi az Emberi Erõforrások Minisztériuma (Emmi) épülete elõtt Budapesten 2015. május 21-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
A PDSZ vezetése a követeléseiket tartalmazó, Döbrögihez címzett petíciót már szerdán átadta a miniszterelnökségen. (Ilyesmikből már van neki bőven, de még van helye az újabbaknak is!) Ebben követelik még, hogy legyen érdemi és nyílt párbeszéd az oktatás résztvevőivel, ne bocsássanak el dolgozókat, hogy azután közmunkásként lényegesen kevesebb bérért foglalkoztassák vissza őket. Elvárják továbbá, hogy legyen lehetőség a sokszor bizonyított, népszerű tankönyvek ismételt rendelésére, és senki ne hagyhassa el az iskolapadot hasznosítható végzettség nélkül.
A döbrögista horda a tüntetés közben adott ki egy közleményt, amiben arról írnak, hogy ők a pedagógusok mellett vannak, ezért is döntöttek úgy, hogy a közszolgálati dolgozók között is kiemelt béremelési programot indítanak a pedagógusoknak. Mint írták: „Az idei év a harmadik, amikor béremelésben részesülnek a pedagógusok, és a béremelés jövőre és 2017-ben is folytatódik, sőt kiterjed a felsőfokú végzettségű bölcsődei nevelőkre, valamint a területi gyermekvédelmi szakszolgálatokban dolgozó örökbefogadási tanácsadókra.”


https://balrad.wordpress.com/2015/05/22/dobroginknek-van-egy-ujabb-peticioja/