A magyar sajtóban és nyilvános online felületeken a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke, Dr. Álmos Péter az oltó orvosok állítólagos veszélyeztetettsége miatt intézkedési kéréssel fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez.

https://mok.hu/public/medi…
https://www.atv.hu/video…

A következőkben két levél olvasható a fenti történésekre reagálva. Az első az ÚJMOK levele (dr. Tamasi József) a második pedig dr. Pál-Szántó Ágnes, dr. Mihalik Angelika és dr. Dora Márta ügyvédek írása.

A MOK jelenlegi szerepe és tevékenységei nem szolgálják megfelelően a magyar emberek érdekeit, a levelek felhívják a figyelmet a kötelező oltási rend módosításának szükségességére. Dr. Mihalik Angelika már videóban is felhívta a figyelmet a problémára.


ÚJMOK (dr. Tamasi József) levele: https://ujmok.hu/level-pinter-sandor-belugyminiszter-urnak-2/

Tisztelt Belügyiminiszert úr!

A magyar sajtóban és nyilvános online felületeken jutott tudomásunkra, hogy a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke, Dr. Álmos Péter az oltó orvosok állítólagos veszélyeztetettsége miatt levélben intézkedési kéréssel fordult Önhöz.

Mint az közismert a jelenlegi Kormány módosította a MOK közhatalmi státuszát a 2023 évi I. törvényben, a szakmai kamarákról szóló 2006 évi XCVII. törvény és az egészségügyről szóló 1997 évi CLIV. törvény módosítása által.

Ennek értelmében megszűnt a kötelező orvosi kamarai tagság, a nem kamarai tagok is praktizálhatnak azóta, a MOK nem fenyegetheti önkényes etikai eljárásokkal az orvosokat, tovább gondolva még a pácienseket is kevesebb hátrány érheti ilyen módon, hiszen korábban nem kereshették meg a sorból kilógó, a kamarai verdiktet nem feltétlenül követő szakorvosokat, mert azok ellen a kamara folyton etikai eljárásokat indított, így tartotta fenn az egészségügyi irányítás második hatalmi pólusát. Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár úr akkori parlamenti indoklásában elmondta, hogy a mindenki számára hozzáférhető, biztonságos betegellátás biztosítását szolgálta ez a törvénymódosítás, vagyis a MOK politikai szerepének megnyirbálása. Takács Péter úgy fogalmazott, hogy a MOK az egészségügyi ellátást veszélyeztette, megszegte a demokratikus köztestületi jellegének alapvető szabályait, semmibe vette saját céljait. Az államtitkár úr szerint „a legsötétebb kommunista időket” idézte az, hogy a kamara nyíltan fenyegette azokat az orvosokat, akik nem osztották az elnökség véleményét.

Láthatólag a MOK elnöksége nem tanult a hatalmi jogainak megnyirbálásából. Most nem az orvosokat fenyegeti, mert azt már nem teheti, hanem a pácienseket, akik kiállnak egészségügyi önrendelkezési jogaikért, az emberi méltóságukért, az emberi élethez, személyi sérthetetlenséghez fűződő jogaikért. Nem kétséges, hogy ehhez pedig egy demokratikusan működő jogállamban joguk van és ezt nem írhatják felül semmilyen mondvacsinált közérdekre való hivatkozással, amely érvek soha semmilyen komoly orvos-szakmai vitát nem éltek meg.

A MOK jelenleg nem több, mint bizonyos orvosokat tömörítő egyesület, civil szakmai szervezet, nem jogosult a teljes orvostársadalom nevében intézkedéseket kérni és főleg nem, azt tenni. Nem jogosult propagandájával bizonyos betegcsoportokat kriminalizálni, nem jogosult a szakmai viták létrejöttét ellehetetleníteni. Véleményünk szerint korábban is, most még inkább a MOK, mint szakmai szervezet dolga a szakmai egyeztetések életre hívása kellene legyen, mert ha nem ez a dolga, akkor vajon mi végre létezik? Biztosan nem azért, hogy a MOK elnöksége a betegek egy jelentős részét sértegethesse. Ezzel szemben Álmos Péter elnök úr levele, valamint Svéd Tamás titkár úr ATV-beni nyilatkozatai továbbra is a kommunista időket idéző, tények és tudományosság nélküli dogmákra, hangulatkeltésre, indulatok szítására, uszításra épülnek.

Kérjük ezért a MOK vezetését, hogy tényszerűen ismertessék azokat a személyeket, helyzeteket, amelyekben bármelyik orvoskolléga élete, tevékenysége veszélyben volt, hitelt érdemlő módon igazolható, hogy valós fenyegetés érte, hogy az véleményezhető, eljárás alá vonható legyen és abból mindenki levonhassa a valós tanulságokat. Véleményünk szerint a MOK jelen problémafelvonultatása komolytalan pletyka szintű nyafogás, ál-érdekképviselet, a betegek valós érdekeinek figyelembe nem vétele, a probléma valós megtárgyalásának kerülése, szőnyeg alá söprése, de még az orvoskollégák szakmai fejlődésének is ellehetetlenítése. A mi véleményünk, hogy a helyzettel elégedetlen lakosság a gyermekeiket szeretné megvédeni és nem az orvosokat támadni. A MOK nem néhány orvos tájékozatlanságából kell kiinduljon, vagy néhány beteg elkeseredését, indulatait kell felnagyítsa, kiforratlan szakmai álláspontok alapján kell leveleket irkáljon, hanem széles körű szakmai egyeztetésekkel kellene tisztázza a probléma orvosszakmai, közegészségügyi és jogi vetületét.

Az ÚJMOK is orvosokat tömörítő szakmai társaság, működése, elvei azonban több ponton különböznek a MOK elveitől. Az ÚJMOK tudományos, szakmai egyeztetésekben érdekelt az orvosok közötti, intézmények között viszonyban. A páciensek vonatkozásában pedig az ÚJMOK nagyobb hangsúlyt fektet a hippokrátészi etika azon elveire, hogy a legfőbb szabály a beteg életének, személyes jogainak tisztelete. A betegen egészségügyi beavatkozás csakis a beteg tájékozott beleegyezése alapján végezhető el, ez pedig a kezelőorvostól, vagy akár az oltóorvostól alapos felkészültséget kíván az alkalmazni kívánt gyógyszer, oltóanyag, eljárás összetevőit, rövid és hosszútávú hatását és veszélyeit illetően. Nem tartjuk orvoshoz méltó eljárásnak egy tisztiorvos, vagy gyógyszergyár által írt fél oldalas promóciós levél alapján való megfontolatlan oltáspropagandát.

Véleményünk szerint az orvos felelős a beadott, használt készítmény kockázatainak mérlegeléséért, az esetleges következményekért, különösen akkor, ha közismerten sem a gyógyszergyárak, sem az állam nem vállal értük felelősséget. Az orvosnak elsődleges feladata a mi véleményünk szerint az, hogy olyan szakszerű eljárásokat folytasson feladatai elvégzése során, amellyel nem követ el műhibát, nem veszélyezteti a beteget, pl. nem ellenőrzött ellenanyag szint esetén „vakon” olt, nem ismeri a gyógyszer, vagy oltóanyag pontos összetételét, nem ismeri az előzőleg hasonló oltóanyagok betegre kifejtett hatását, az anaphylaxia, immunkárosodások létrejöttének valós kockázatát, nem reklámoz általa sem ismert összetételű gyógyszereket, mert ez etikai vétség.

Az ÚJMOK szükségesnek tartja a fertőző betegségek közegészségügyi kockázatainak tudományos újraértékelését és elutasítja a hivatkozási alapok nélküli riogatást, félelemkeltést bármely, akár friss, akár évszázadokkal ezelőtti járványok újra megalapozatlan megjelenésével. Elkerülhetetlennek tartjuk az oltási rend újragondolását, tudományos értékelések alapján. Hogy erre megfelelő idő álljon rendelkezésre, feltétlenül indokoltnak tartjuk a kötelező oltások azonnali megszüntetését, a választható oltási rend bevezetését. A nyugat-európai példák azt mutatják, hogy a választható oltási rend nem jár az oltakozási kedv csökkenésével, így a Kormány számára egyszerre kínál megoldást az oltást elutasítók, esetleg már sérült, indulattól fűtött családok, betegek megnyerésére és a félelmeik alapján a tömeges oltást a Kormánytól elvárók megnyerésére. Úgy véljük ez mind szakmailag, mind politikailag egy legjobbnak tűnő megoldás. Megszünteti az oltást elutasítók Európában példátlanul szigorú fenyegetését és nem veszít semmit a tömeges oltások eredményességében. Érdekeltté teszi a feleket a független tudományos vitákra és az eljárások valós értékelésére. A széles körű, esetleg nyilvános viták megfelelnének a

A 2002. évi VI. törvény 28. Cikke előírásának, hogy „A jelen Egyezményben Részes Felek ügyelnek arra, hogy a biológia és az orvostudomány fejlődése által felvetett alapkérdések megfelelő nyilvános vita tárgyát képezzék, különösen a jelentős orvosi, társadalmi, gazdasági, etikai és jogi vonatkozások fényében, és hogy az esetleges gyakorlati alkalmazások megfelelő szakmai tanácskozás tárgyát képezzék.”

Kérem tehát a Belügyminiszter urat, hogy

  • javasolja a MOK számára a témában tudományos értekezletek, egyeztetések létrehozását (pl. havi két alkalommal egy fél éven keresztül) a MOK és ÚJMOK szakemberei között, esetleg bevonva a Gyógyszerész Kamarát, valamint jogászokat, azzal a céllal, hogy hosszú időre egy új alapokra helyezett modern közegészségügyi programmal rendelkezzen a magyar egészségügy. Az ÚJMOK szívesen vállalja az oltáskritikus szakemberek egyeztetésre való szervezését.
  • tegye azonnali hatállyal választhatóvá a jelenleg kötelező oltási rendet. Az egészségügyben nincs helye semmilyen általános kényszerintézkedésnek, ellentmond a gyógyítás alapvető önkéntességének, a szeretetre, segítségre épülő szakma alapelveinek, különösen ha tudományosan nem megalapozott, nem megvitatott a közegészségügyre való hivatkozás.
  • Építsen a kormány egy olyan kommunikációs stratégiát, amely megnyugtatja az állampolgárokat a fertőző betegségek valós értékelésével, a védőoltások melletti alternatív megelőző, immunrendszert erősítő megoldásokkal.
  • Azonnali hatállyal szüntesse meg az összes oltáskötelezés megszegése miatt indult jogi és közigazgatási eljárást és kártalanítsa azokat a családokat, amelyek kárt szenvedtek akár az oltásoktól, akár a hatósági eljárásoktól. Szüntesse meg az érintett orvosok, ügyvédek elleni eljárásokat, tegye teljessé a szabad, lelkiismeret és eskü szerinti hivatásgyakorlást mind a jogász, mind a orvostársadalom számára.

Meggyőződésünk, hogy az ilyen fajta eljárás egyszerre szolgálná a lakosság, a magyar családok, a kormány, az orvostársadalom és a jogásztársadalom érdekét. A fentiek szerinti kormányzati döntés immáron nem csupán a társadalom egészsége miatt fontos, hanem a nemzetbiztonság, a nemzetgazdaság sem gyarapodhat enélkül. Nem véletlenül kerül a hamarosan hivatalba lépő USA kormány egészségügyi miniszteri pozíciójába hozzánk hasonló elveket valló Robert F. Kennedy. A világ jobbik fele a fenti irányba halad. Itt lenne az ideje, hogy a magyarság is felzárkózzon.

Bízunk az Ön bölcs döntésében! Készséggel állunk bármilyen egyeztetésre készen.

Budapest, 2025.január 1.

Őszinte nagyrabecsüléssel üdvözli

Dr.Tamasi József

ÚJMOK elnöke


Ügyvédek (dr. Pál-Szántó Ágnes, dr. Mihalik Angelik, dr. Dora Márta) levele: https://angelikamihalik.substack.com/p/mi-is-irtunk-a-belugyminiszternek


https://orvosokatisztanlatasert.hu/levelek-a-belugyminiszternek/