A videó a City of London Corporation rejtett politikai hatalmát és az ahhoz kapcsolódó offshore pénzügyi hálózatot vizsgálja.
A legtöbb ember hallott már a City of Londonról, de csak kevesen tudják, hogy az Egyesült Királyságban egyedülálló alkotmányos struktúra alapján működik, amelyhez hasonló nincs máshol.
A választásokon a vállalatok szavaznak. Saját rendőrsége van. Rendkívüli politikai befolyással rendelkezik. És a pénzügyi tőke nevében globális szinten lép fel.
A City a globális adóparadicsom-rendszer központja, amely összeköti Londont Jersey-vel, Guernsey-vel, a Kajmán-szigetekkel, Bermudával, Gibraltárral, a Brit Virgin-szigetekkel és még sok más hellyel. Ezek a helyek együttesen olyan hálózatot alkotnak, amelynek célja a vagyon védelme az adóztatás, a szabályozás és a demokratikus elszámoltathatóság elől.
Ez azért fontos, mert a kormányok egyre inkább úgy viselkednek, mintha a pénzügyi szektornak vétójoga lenne a demokratikus döntések felett. A politikákat a „piaci bizalom” határozza meg, nem pedig a közjó.
A videó foglalkozik azokkal a reformokkal is, amelyekre szükség van ahhoz, hogy a demokrácia visszanyerje az irányítást a pénzügyek felett, ideértve az átláthatóságot, a tényleges tulajdonosok nyilvántartását, a nyilvános beszámolást, a titoktartási joghatóságok szankcionálását, valamint a vállalati szavazati jogok eltörlését magában a Cityben.
A kérdés egyszerű: a pénzügyeknek kell-e irányítaniuk a demokráciát, vagy a demokráciának kell-e irányítania a pénzügyeket? Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=PlpcLU7WABk
Uram, a te szentséges szívednek ajánlom fel az egész életemet, múltamat, jelenemet, jövőmet, a legkisebb cselekedetem is. Irányíts és vezérelj engem. Add meg a tisztánlátás kegyelmét, hogy meg tudjam különböztetni a jót a rossztól. Add, hogy egész nap neked éljek.
2026. május 18., hétfő
Ki irányítja valójában Nagy-Britanniát?
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)