2018. március 19., hétfő

Németország nem engedi, hogy az USA megossza Európát

Peter Altmaier német gazdasági miniszter Washingtonban tett látogatása alkalmából egyértelművé tette, hogy az Európai Unió ellenlépéseket fog hozni az amerikai gazdasági szankciókkal szemben.
Az új német nagykoalíció gazdasági és energiaügyi minisztere, Peter Altmaier figyelmeztette az amerikai kormányt, hogy amennyiben kereskedelmi háborúba lép legközelebbi szövetségesével, az Európai Unióval, ennek az Atlanti-óceán mindkét oldalán súlyos következménye lesz. A miniszter a Handelsblattnak nyilatkozva közölte; az Egyesült Államok is komoly veszteségeket szenvedhet egy ilyen konfliktusban, és ebből valószínűleg egy a kereskedelmi háborúban nem érintett harmadik fél fog profitálni.
Altmaier Angela Merkellel együtt utazott az Egyesült Államokba egy német-amerikai csúcstalálkozóra. Ennek során azt tanácsolta az amerikai vezetőknek, hogy ne próbálják meg aláásni a transzatlanti köteléket, valamint kijelentette; az európai vámunió országai közösen cselekszenek, és az USA Európa megosztására tett kísérletei kudarcot fognak vallani.
A tárgyalások célja európai részről elsősorban az, hogy az Egyesült Államok törölje el az acélimportra kivetett 25, és az alumínium-importra kivetett 10 százalékos tarifát.
A miniszter az ARD hírügynökségnek nyilatkozva azt is elmondta, hogy az EU készen áll kompromisszumokat kötni. Ugyanakkor arra a kérdésre nem adott egyértelmű választ, hogy a tárgyalássorozat eredményes lehet-e.

http://www.hidfo.ru/2018/03/nemetorszag-nem-engedi-hogy-az-usa-megossza-europat/



Nem szabad hagyni, hogy az USA megossza Európát

Nem szabad hagyni, hogy az európai országok közt megosztottság legyen az Egyesült Államok által tervezett import-tarifák miatt – mondta Heiko Maas német külügyminiszter csütörtökön egy a holland külügyminiszterrel közösen tartott sajtótájékoztatón.
“Egy másik probléma, amivel szembetalálkoztunk, azzal kapcsolatos, amit az Egyesült Államoktól hallunk, elsősorban bizonyos kereskedelmi gyakorlatok és az importtarifák kapcsán. Különösen fontos, hogy itt Európában mi ne hagyjuk, hogy ők megosszanak minket. Úgy gondoljuk, ezek a tarifák károsak, akadályozzák a kereskedelmet, és minden érintett fél komoly veszteségeket fog szenvedni”mondta.
A külügyminiszter egyúttal kifejezte elismerését azzal kapcsolatban, hogy az EU külügyminiszterei konszenzusra jutottak ebben a kérdésben a legutóbbi brüsszeli csúcstalálkozón.
Március elején Donald Trump amerikai elnök nemzetbiztonsággal kapcsolatos aggodalmakra hivatkozva elrendelte, hogy az Európából érkező acélimportra 25, az alumíniumimportra pedig 10 százalákos vámot kell kivetni.

http://www.hidfo.ru/2018/03/nem-szabad-hagyni-hogy-az-usa-megossza-europat/

Az észak-koreai rakéták elérik Európát

Észak-Korea már képes arra, hogy atomfegyver-arzenáljával célba vegye Közép-Európát – derült ki egy német napilap beszámolójából. A Bild szerint zárt ajtók mögött tájékoztatták a német vezetőket a kialakult helyzetről.
A Bild vasárnapi beszámolója szerint a Szövetségi Hírszerző Szolgálat alelnöke, Ole Diehl zárt ajtók mögött tájékoztatta a kormánytisztviselőket arról, hogy az észak-koreai interkontinentális ballisztikus rakétákat már atomtöltettel tudják felszerelni, és az ázsiai ország már képes arra, hogy atomfegyver-arzenáljával elérje Németországot.
A Bild egy olyan forrásra hivatkozva írta mindezt, aki jelen volt a zártkörű tájékoztatón. Diehl szerint a koreai fenyegetést leginkább azzal tudja elhárítani Németország, ha támogatja az Észak- és Dél-Korea közti megbékélési folyamatot.

Észak-Korea novemberben hajtott végre teszteket egy új típusú ballisztikus rakétával, ami a hivatalos közlemények szerint 4475 kilométer magasra jutott (ez a nemzetközi űrállomás pályamagasságának tízszerese), és útja során összesen 950 kilométer távolságot tett meg.

http://www.hidfo.ru/2018/03/az-eszak-koreai-raketak-elerik-europat/

Oroszországgal közös légvédelmi rendszert javasol egy német parlamenti képviselő

A transzatlanti kapcsolatok erősítése helyett Oroszországgal kezdene kiterjedt gazdasági és katonai együttműködést az Alternatíva Németországnak párt parlamenti képviselője. Az AfD az elhúzódó kormányválság során Németország második legnagyobb pártjává vált.
Dr. Anton Friesen, az Aternatíva Németországnak párt parlamenti képviselője a Szputnyik hírügynökségnek nyilatkozott az orosz elnökválasztások másnapján, Vlagyimir Putyin újraválasztásával kapcsolatban. Elmondása szerint a nyugati vezetők nem fogják elfogadni az orosz választások eredményét, de ez egy előre meghatározott állásfoglalás, amit attól függetlenül hangoztatnak, hogy a gyakorlatban mi történik az orosz választáson.
Ugyanakkor, Friesen kifejtette, hogy a német vezetők és a német nép álláspontja Oroszországgal kapcsolatban egészen eltérő; a közvélemény-kutatások azt mutatják, hogy a német lakosság abszolút többsége békés kapcsolatokat és kiterjedtebb együttműködést akar Oroszországgal. Ennél fogva, az AfD politikusainak képviselőként az a feladata, hogy utóbbi álláspontot képviseljék. Friesen elsősorban a gazdasági együttműködést fonná szorosabbra Oroszországgal, de emellett felvázolta egy új európai biztonsági rendszer elképzelését, melyben Oroszország is részt vehetne.
Az AfD elképzelése szerint Európának egy új biztonsági egyezményre van szüksége; ennek részeként egyesítenék az európai országok légvédelmi rendszereit, és egy ilyen egyezmény keretein belül Oroszország is részt vehetne Európa védelmében.
A politikus emellett kifejtette, hogy meg kell vitatni a teljes vízummentesség lehetőségét, majd idővel az Európai Unió szabadkereskedelmi egyezményt kellene kössön az Eurázsiai Gazdasági Unióval.
Az Alternatíva Németországnak párt a friss közvélemény-kutatások szerint Németország második legnagyobb pártja. Bár a szövetségi választásokon első alkalommal jutottak be a parlamentbe, az a tény, hogy Angela Merkel és szövetségesei a választások után fél éven át képtelenek voltak a kormányalakításra, az AfD jelentős megerősödéséhez vezetett – ennek eredményeként támogatottságuk meghaladta a Szociáldemokrata Pártét, ami korábban Németország második legnagyobb pártja volt.

http://www.hidfo.ru/2018/03/oroszorszaggal-kozos-legvedelmi-rendszert-javasol-egy-nemet-parlamenti-kepviselo/