A videóban Grúzia jelenlegi helyzetéről beszélnek, ahol állítólag az Egyesült Államok és az EU próbál beavatkozni, hasonlóan a korábbi ukrajnai eseményekhez. Az újságíró szerint a nyugati média manipulálja az információkat, és a látszólagos káosz valójában színház, amelyet külső erők szítanak. Grúzia fontos stratégiai pont, de az ország lakói békét akarnak, és elutasítják a háborút Oroszországgal. Emellett szó esik a demokratikus választásokról, amelyek során a győztes párt tisztességes eljárással nyert, a grúziai kormány pedig szigorúbb szabályozást vezetett be az NGO-k működésének az ellenőrzésére a külföldi beavatkozás kivédése érdekében. A beszélgetésben kiemelik, hogy az ország tanul a Nyugat hibáiból, és óvatossá vált az EU-hoz való csatlakozás kérdésében.
Forrás: Redacted @ YouTube FALSE FLAG ALERT! U.S. is starting a color revolution in Georgia https://youtu.be/jm8XuhCtCEY
Uram, a te szentséges szívednek ajánlom fel az egész életemet, múltamat, jelenemet, jövőmet, a legkisebb cselekedetem is. Irányíts és vezérelj engem. Add meg a tisztánlátás kegyelmét, hogy meg tudjam különböztetni a jót a rossztól. Add, hogy egész nap neked éljek.
2024. december 5., csütörtök
Persze hogy a CIA ...áll a grúziai események mögött.
A külföldiek harmadik félen keresztül fizethetnek az orosz gázért a Gazprombanknak
Vlagyimir Putyin orosz elnök aktualizálta a külföldi vevők által fizetendő gázdíjfizetési eljárást.
A külföldi cégek mostantól az orosz gázért harmadik félen keresztül, nem pedig közvetlenül a Gazprombanknál vezetett számlájukon keresztül fizethetnek.
A Gazprombankban mostantól nem csupán K típusú speciális számlákat, hanem rubel- és devizaszámlákat is nyithatnak. A külföldiek rubelben teljesíthetnek kifizetéseket az ilyen számlákra, és „egy felhatalmazott bank jogosult a külföldi vevő földgázszállításokra vonatkozó kifizetései céljából harmadik féltől származó rubelben érkező pénzeszközöket jóváírni az orosz szállító által a felhatalmazott banknál nyitott rubelszámlán”.
A Gazprombank K típusú számláinak felhasználásával történő orosz gázzal kapcsolatos elszámolások az orosz bankok elleni szankciók eltörléséig nem végezhetők. Az orosz gázexportőrök akkor is újraindíthatják a külföldi vevőknek történő szállítást, ha a tartozást a számlára történő rubel jóváírással törlesztik.
Az
elnök felhatalmazta az orosz gázexportőröket arra is, hogy a külföldi
vállalatok gázfizetési kötelezettségeiben a külföldi vállalatokkal
szembeni ellenköveteléseket elszámolják.
https://oroszhirek.hu/a-kulfoldiek-harmadik-felen-keresztul-fizethetnek-az-orosz-gazert-a-gazprombanknak/
Kína szankciókat jelentett be 13 amerikai vállalat ellen, amelyek fegyvereket adnak el Tajvannak
Peking szankciókat vezetett be 13 amerikai védelmi vállalat és hat vezető tisztségviselő ellen a Tajvanra irányuló fegyvereladások miatt – jelentette be a kínai külügyminisztérium.
A korlátozások december 5-én lépnek hatályba.
A feketelistán szereplő személyek és szervezetek vagyonát befagyasztják, és tilos lesz velük üzletet kötni, a vezetők pedig nem léphetnek be Kínába – erősítette meg a külügyminisztérium.
„Az Egyesült Államok nemrégiben újabb fegyvereladást hagyott jóvá Kína tajvani régiójának, ami durván sérti az egy Kína elvét és három közös kínai-amerikai közlemény rendelkezéseit” – jelentette ki a külügyminisztérium.
Az ilyen lépésekkel az Egyesült Államok beavatkozik Kína belügyeibe, és aláássa az ország szuverenitását és területi integritását – állította a hivatal.
A feketelistára került cégek közé tartozik a Teledyne Brown Engineering, a BRINC Drones, a Rapid Flight, a Red Six Solutions, a Shield AI, a SYNEXXUS, a Firestorm Labs, a Kratos Unmanned Aerial Systems, a HavocAI, a Neros Technologies, a Cyberlux Corporation, a Domo Tactical Communications és a Group W.
Szankciókat szabtak ki továbbá Barbara Borgonovi és Gerard Hueber, a Raytheon egyik leányvállalatának vezető tisztviselői, Charles Woodburn, a BAE Systems Land and Armament vezérigazgatója, Richard Crawford, a United Technologies egyik egységének vezetője, Beth Edler, a Data Link Solutions elnöke és Blake Resnick, a BRINC Drones vezérigazgatója ellen.
Fegyvereladások Tajvanra
Októberben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma közel 2 milliárd dollár értékű fegyvercsomagot engedélyezett Tajvan számára, amely magában foglalja a Fejlett Felszíni Légvédelmi Rakétarendszert (NASAMS) és egyéb radarrendszereket.
Hszi Csin-ping kínai elnök november 17-én Peruban amerikai kollégájával, Joe Bidennel tartott találkozóján megjegyezte, hogy ha Washington a Tajvani-szorosban a béke fenntartására törekszik, akkor óvatos megközelítést kell alkalmaznia a kérdésben, kifejezetten ellenezve Tajpej függetlenségét és támogatva Kína békés újraegyesítését a szigettel.
Tajvant 1949 óta a helyi közigazgatás irányítja, amikor a megmaradt Kuomintang-erők Csang Kaj-sek (1887-1975) vezetésével a szigetre menekültek, miután vereséget szenvedtek a kínai polgárháborúban. Peking azonban a szigetet a tartományai közé tartozónak tekinti, és ezt az álláspontot a világ többsége, köztük Oroszország is osztja.
Washington
1979-ben megszakította diplomáciai kapcsolatait Tajvannal, és
kapcsolatokat létesített Kínával. Bár az Egyesült Államok elismeri az
Egy Kína politikát, továbbra is együttműködik a tajpeji kormánnyal, és
fegyvereket szállít a szigetnek. Kínai becslések szerint az USA az
elmúlt években több mint 70 milliárd dollár értékben nyújtott katonai
támogatást Tajvannak.
https://oroszhirek.hu/kina-szankciokat-jelentett-be-13-amerikai-vallalat-ellen-amelyek-fegyvereket-adnak-el-tajvannak/