2019. július 21., vasárnap

"Trump és Gates nem akarnak 5G-sugárzást "

 

Floridában egy olyan törvényt fogadtak el, mely a mobilszolgáltatóknak megengedi, hogy bárhol engedély nélkül felállítsanak 5G-antennákat. Palm Beachet, ahol többek között Bill Gates milliárdos és Donald Trump amerikai elnök is lakik, mentesítették e törvény hatálya alól. Tom Bradford alpolgármester szerint a kivétel átmenetileg megakadályozza az összes kérelmet, amely középületeken levő vezeték nélküli kommunikációs antennák felépítésére irányul. A kivételt azzal a kifogással indokolták meg, hogy az antennák felállítása rombolná a városképet és ez ellenkezést válthatna ki a lakosság részéről. Nyitva marad az a kérdés, hogy Palm Beachben azért mondanak-e le az 5G-ről, hogy a totális kontrollt megakadályozzák, vagy azért, hogy gátat szabjanak a magas frekvenciájú mikrohullámú sugárzás által keletkező egészségkárosodásnak. Az egyedüli jó döntést akkor hozzák meg, ha mindaddig lemondanak az 5G-ről, amíg nem állnak tudományos kutatási adatok rendelkezésre arról, hogy hogy hat az 5G az emberi egészségre.

 

von ch.

Quellen/Links: https://alles-schallundrauch.blogspot.com/2018/09/trump-und-gates-wollen-keine-5g.html
www.palmbeachdailynews.com/news/local/official-palm-beach-exemptfrom-wireless-law/P94lYWt6wGeybdklMfHzbL/

Mesterséges havazással lehetne megmenteni az antarktiszi jeget

Mesterséges hó ágyúzásával stabilizálni lehetne Nyugat-Antarktisz jégtakaróját a Potsdami Éghajlatkutató Intézet (PIK) tudósai szerint. A sokmilliárd tonnányi hótöbbletet úgy érnék el, hogy az óceán vizét a gleccserekre szivattyúznák és hóágyúkkal terítenék szét.
Ehhez a művelethez példa nélküli mérnöki munkára lenne szükség. Mivel ez a világ egyik utolsó érintetlen területe, ezért a beavatkozás jelentős környezeti kockázatot is jelentene – írta a Phys.org. Ezzel megelőzhető lenne a tengerszint hosszú távú emelkedése a világ sok nagyon nagy népsűrűségű területén az Egyesült Államoktól Kínáig.
„Az alapvető kérdés, hogy az emberiség feláldozza-e az Antarktiszt azért, hogy megmentse azt a kulturális örökséget, amelyet a tengerparti városokban építettünk és építünk. A világ legnagyobb metropoliszairól van szó New Yorktól Sanghajig, amelyek víz alá kerülnek, ha nem teszünk semmit” – mondta Anders Levermann, a PIK és a Kolumbia Egyetem fizikusa, a tanulmány egyik szerzője.
„A nyugat-antarktiszi jégtakaró (WAIS) sorsa a Föld klímájának kulcskérdése. Az olvadás gyorsul és nem lehet megállítani, amíg gyakorlatilag el nem tűnik” – tette hozzá. A meleg óceáni áramlatok elérték a Nyugat-Antarktisz Amundsen-tengeri régióját, amely sok olyan gleccsernek ad otthont, amelyek topográfiájuk miatt labilisak. Víz alatti olvadásuk felgyorsította a jégfolyamok zsugorodását.
Jelenleg itt a legsúlyosabb a kontinens jégolvadása, mely egyre nagyobb mértékben járul hozzá a világ tengerszint-emelkedéséhez. „Modelljeinkkel azt kutattuk, mivel akadályozhatnánk meg a jégmező összeomlását, és növeltük a hóesést ezen a nagyon labilis területen. Azt találtuk, hogy rengeteg hóval tényleg stabilizálni lehet a jégtakarót. A gyakorlatban ez gigantikus mennyiségű víztömeg áthelyezésével járna: az óceánból kellene kiszivattyúzni és a jégmezőre hóágyúzni néhány százmilliárd liter vizet néhány évtized alatt” – tette hozzá.
Ahhoz, hogy felemeljék és sótalanítsák a tengervizet, valamint működtessék a hóágyúkat, több tízezer modern szélerőmű energiájára lenne szükség. „Ha ezt a hatalmas szélturbinafarmot és minden más infrastruktúrát felépítenénk az Amundsen-tengeren és rengeteg tengervizet szivattyúznánk ki, azzal tönkretennénk ezt az egyedülálló, érintetlen természeti értéket. A zord antarktiszi éghajlat miatt nehéz megjósolni a technológiai nehézségeket” – magyarázta.
„A tanulmány nem vette figyelembe az emberi tevékenység okozta jövőbeli globális felmelegedést, tehát ennek az óriási vállalkozásnak csak akkor lenne értelme, ha a párizsi klímaegyezményt betartanák és gyorsan csökkentenék a szén-dioxid-kibocsátást” – mondta Levermann.
Forrás: mti.hu