2024. május 18., szombat

Kína és Oroszország stratégiai partneri viszonyáról – Tudósítás

 

Moszkva, Peking, 2024. május 18. szombat (MB)

Kína és Oroszország stratégiai partneri viszonya nem mások ellen irányul, hanem a két ország fejlődését szolgálja, és az államok egyenjogú együttműködésének világrendjét hivatott előmozdítani – írta jelentésében a Magyar Békekör tudósítója szombaton.

Vlagyimir Putyin orosz és Hszi Csin-ping kínai elnök pénteken véget ért tárgyalásainak központi kérdése az volt, mit tegyenek, hogy világméretű konfliktus elkerülésével számolják fel az amerikai hegemóniát, és kényszerítsék rá a Nyugatot a kiegyezésre, a sokpólusú világrend tudomásul vételére és egy világméretű új biztonsági rendszer megteremtésére.

Úgy ítélhették meg, hogy a türelmes építőmunka nem nélkülözheti az erőt, mert Amerikát és szövetségeseit nem lehet szép szavakkal jobb belátásra bírni. Ezért erősíteniük kell a kétoldalú, valamint a sokpólusú világrend megteremtésében érdekelt országokkal való katonai együttműködést.

Az orosz-kínai stratégiai partneri viszony két alappillérre épül: a katonai és a gazdasági együttműködésre. Moszkva támogatja Kína területi egységének helyreállítását, Tajvan visszacsatolását, és elismeri a Paracel-szigetek Kínához tartozását, Kína pedig elismeri Oroszország Ukrajnához fűződő érdekét, és tartózkodik attól, hogy békét Oroszország kizárásával kössenek, mint arra a Nyugat Svájcban tesz kísérletet júniusban. (Lásd: https://bekekor.wordpress.com/2024/04/11/oroszorszag-nelkul-szeretne-beket-teremteni-a-nyugat/ A politikai rendezést sürgető Kína csak olyan békekonferenciát támogat, amelyet Ukrajna és Oroszország egyaránt elismer.

Putyin közölte, hogy Moszkva kész tárgyalni, de nem tűri, hogy feltételeket szabjanak neki. A kérdés inkább az, hogy kivel tárgyaljon, hiszen Zelenszkij elnöki megbízatása május 20-án lejár, ráadásul elnöksége a 2014. évi majdani alkotmányellenes puccsból fakad. Az ukránoknak kell eldönteniük, mihez kezdenek az illegitim hatalommal. Hagyják-e, hogy tovább élősködjön rajtuk, és folytassa a háborút, vagy olyasvalakit bíznak meg, aki nem elzárkózik a tárgyalástól, mint Zelenszkij, hanem kész véget vetni a vérontásnak, és békét kötni – adta értésre Putyin – s hozzátette: „ilyen fontos okmányokat mi csak törvényes hatalmi szervekkel írunk alá”. Azt is tudatta, hogy Oroszország jelenleg nem tervezi Harkov elfoglalását, ukrajnai offenzívája egy „cordon sanitaire” megteremtésére irányul, hogy határ menti térségeit megvédje a tüzérségi lövésektől.

Szóba került egy az esetleges tűzszünet lehetősége az olimpia idejére, csak az a gond vele, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megsérti az olimpiai chartát, hiszen megtiltotta az orosz sportolóknak, hogy nemzeti színekben versenyezzenek.

A francia elnök csapatküldési terveivel kapcsolatban az orosz elnök csak annyit mondott, hogy „várjuk ki a végét”.

Fontos volt hallani, hogy az emberiség jövőjének alakítását nem akarják kisajátítani maguknak, hanem másokkal együtt akarják megvalósítani, a Nyugattal közösen, egy sokpólusú nemzetközi kapcsolatrendszer keretében.+++

Kiadta: Magyar Békekör

Ladóczki Éva: VAN MÉG A NEMZETEKNEK RÁHATÁSA A WHO-EGYEZMÉNYRE?

 

A parlamenti elfogadási folyamat attól függ, hogy a WHO alkotmányának melyik cikkelye alapján fogadják el az egyezményt.
A WHO Alkotmánya alapján kétféle lehetõség létezik olyan nemzetközi okmányok elfogadására, mint a leendõ pandémiás szerzõdés: a 19. cikk szerinti módszer és a 21. cikk szerinti módszer.

-A 19. cikket új szerződések elfogadására használják, és a tagállamok kétharmados többsége szükséges ahhoz, hogy elfogadják a Pandémiás Szerződést a Genfi Egészségügyi Világközgyűlésen.
A későbbiekben ezt ratifikálják a nemzetállamok, még abban az esetben is, ha a nemzetállam nemmel szavazott, de a többség elfogadta azt, az akkor is kötelezően érvényessé kell tenni, és ratifikálni kell az adott ország parlamentjével.

-A 21. cikket új egészségügyi szabályozások elfogadása azt jelentené, hogy a Pandémiás Megállapodás kötelező érvényű lesz az összes WHO-tagállamra nézve, ha ezt a tagállamok egyszerű többségével Genfben elfogadják. Ekkor még ratifikálnia sem kell az adott ország törvényhozásának.
Viszont ez esetben minden olyan WHO-tagállamnak, amely nem kívánja magára nézve kötelező érvényűvé tenni az új megállapodást, proaktívan ki kell lépnie.
KÉT HÉT VAN ALÁÍRÁSIG, ÉS NAGYON SOK A HOMÁLY.
HOGY LEHET SZAVAZNI A WHO-PANDÉMIÁS SZERZŐDÉSRŐL, HA ANNAK RÉSZLETEI KÉT HÉTTEL AZ ALÁÍRÁS ELŐTT MÉG NEM ISMERTEK?
https://dailysceptic.org/2024/05/17/government-set-to-deny-parliament-a-vote-on-who-pandemic-treaty/

VAN VALAKI, AKI ISMERI A MAGYAR ÁLLAM ÁLLÁSPONTJÁT A KÉRDÉSBEN?
NEM HISZEM, MERT CSAK A SZOKÁSOS MASZATOLÁS, AGYONHALLGATÁS ZAJLIK.
MAGYARORSZÁG MINDIG IS EGY KÖVETKEZMÉNYEK NÉLKÜLI ORSZÁG VOLT.
CSERÉBEN A HATALOM ERŐBŐL TOL ÁT MINDENT. MINDEKÖZBEN MEGY A SZABADSÁGHARCOS HANDABANDÁZÁS.

https://orvosokatisztanlatasert.hu/heffner-attila-tudositasa-a-birosagi-felmentesrol/

Jordan Peterson: Csak Kelet-Európa igazán Európa

Forrás: Point of view @ YouTube
"The Collapse of Europe is INEVITABLE, But What Comes Next Is Terrifying!!"
https://youtu.be/mLTOD5fZiWI

Dematerializáció

A technológiai fejlődés eleve a fenntartható fogyasztás, az alacsonyabb nyersanyag- és energiafelhasználás felé viszi el a civilizációt. Nincs hozzá szükség a világmegváltó ződmarhák handabandázására és sületlenségeire. Az egyetlen buktató, hogy a technológiai fejlődés útelágazáshoz érkezett. Mert haladhatunk tovább a lelketlen, transzhumanista úton, amelyen a technológia nem bennünket, az emberi civilizációt szolgálja, hanem külső érdekeket. És haladhatunk tovább a humanista úton, amelyen a technológia az emberi civilizációt szolgálja, az "Isten saját képére teremtette az embert" mottó alapján.
Az Apple a transzhumanista utat választotta.

Forrás: Sargon of Akkad @ YouTube
Dematerialisation
https://youtu.be/LxmxgNxUifU
Magyar felirat: redRsChannel @ BitChute