Dr. Jay Bhattacharya, a Stanford Egyetem orvosprofesszora a koronavírus-járvány kezelése során alkalmazott lezárások súlyos társadalmi és gazdasági hatásait fejti ki.
A lezárásokat és a hozzájuk kapcsolódó intézkedéseket Dr. Bhattacharya "katasztrofális kudarcnak" tartja, amely nemcsak a járvány megfékezésében volt hatástalan, hanem számos mellékhatást okozott, mint például iskolabezárások, gyermekéhezés és a fejlődő országok szegénységének súlyosbodása. Ezen kívül a lockdownok egyéb társadalmi és gazdasági károkkal is jártak és a közösségi és alapvető szolgáltatások megszakadása miatt hosszú távú következményeket is maguk után vontak.
A tényadatok elemzése nem szolgál bizonyítékkal arra, hogy a lezárások jelentős életmentő hatással lettek volna. A lezárások viszont súlyos károkat okoztak, különösen a gyermekek oktatásában, az egészségügyi ellátásban és a mentális egészségben, továbbá aránytalanul érintették a szegényebb rétegeket. A fejlődő országok gazdasági és társadalmi jólétét is jelentősen befolyásolta a globális lezárások hatása.
Bhattacharya rámutat, hogy a lezárások világszerte emberek százmillióit taszították szegénységbe, jelentős élelmiszerhiányt és haláleseteket okozva a fejlődő országokban. A lezárások a társadalmi egyenlőtlenséget is csak tovább élezték.
A pandémiás intézkedések legsúlyosabb következménye azonban az emberek jólétét és biztonságát garantálni hivatott intézményekkel szembeni általános bizalomvesztés lett.
Forrás: American Thought Leaders - The Epoch Times @YouTube The Catastrophic Failure of Lockdowns: Dr. Jay Bhattacharya https://youtu.be/0W9TC1Qa4fc
Uram, a te szentséges szívednek ajánlom fel az egész életemet, múltamat, jelenemet, jövőmet, a legkisebb cselekedetem is. Irányíts és vezérelj engem. Add meg a tisztánlátás kegyelmét, hogy meg tudjam különböztetni a jót a rossztól. Add, hogy egész nap neked éljek.
2024. november 30., szombat
Dr. Jay Bhattacharya: A bizalomnak annyi
Dögrováson az európai ipar
A *Piston Pundit* legújabb epizódja Európa ipari hanyatlását elemzi, amelyet többek között az energiaárak emelkedése és a kínai versenyhelyzet idézett elő. Az autógyártástól a textiliparig számos ágazat küzd a fenntarthatósági szabályokkal és az alacsony költségű kínai gyártás jelentette kihívásokkal. Különösen Németország autóipara van veszélyben, mivel a villanyautók terén lemaradásban van, miközben Kína dominál az EV-piacon állami támogatásokkal és alacsony költségekkel. Európa technológiai előnye is csökkent a kínai cégekkel megosztott know-how miatt, ami tovább rontja helyzetét. A videó végül arra hívja fel a figyelmet, hogy Európa csak egységes stratégiával, infrastruktúra-fejlesztéssel és innovációval szerezheti vissza ipari dominanciáját.
Forrás: Piston Pundit @ YouTube Europe's Economic Crisis: Why Industries Are Collapsing Faster Than You Think! Electric Cars Failing https://youtu.be/-IxXuy6dcG8
Izrael megtiltotta 60 libanoni falu lakosságának, hogy visszatérjenek otthonaikba
Az izraeli hadsereg mozgási tilalmat rendelt el a civilek számára Dél-Libanonban, megtiltva a határ menti területeken lévő több mint 60 falu lakóinak a hazatérést – közölte az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szóvivője az X közösségi médiaplatformon.
A civileknek tilos az Izraellel határos tíz libanoni települést összekötő képzeletbeli vonaltól délre mozogni. A hadsereg közleménye szerint azok, akik a vonaltól délre mozognak, veszélybe sodorhatják magukat.
A megszálló izraeli hadsereg emellett közzétette a több mint 60 libanoni falu listáját, ahová a lakosoknak tilos visszatérniük.
Az Izrael és Libanon közötti tűzszüneti megállapodás november 27-én lépett életbe amerikai-francia kezdeményezés alapján. A megállapodás értelmében az ország déli határa mentén libanoni csapatok állomásoznak, amelyeket az ENSZ ideiglenes libanoni erői támogatnak. Az izraeli erőket 60 napon belül fokozatosan kivonják Dél-Libanonból.
https://oroszhirek.hu/izrael-megtiltotta-60-libanoni-falu-lakojanak-hogy-visszaterjenek-otthonaikba/
Előannektálás?
Nem hallom a Nyugat végtelen ajvékolását Libanon és Szíria esetében területi integritását, szuverenitását és függetlenségét aláásó vagy fenyegető cselekményekért felelősökkel szembeni korlátozó intézkedéseket, esetleg elfogását.
"Oroszország Ukrajna Izrael Libanon és Szíria elleni katonai agressziójára válaszul az EU jelentős mértékben kiterjesztette az Oroszországgal Izraellel szembeni szankciókat azzal a céllal, hogy jelentősen meggyengítse Oroszország Izraelgazdasági bázisát, megfossza az országot a kritikus technológiáktól és piacoktól, és nagymértékben csökkentse azon képességét, hogy háborút folytasson.
Az Európai Tanács 2023. február 9-i következtetéseiben az EU ismételten hangsúlyozta, hogy határozottan elítéli Oroszország Ukrajna Izrael Libanon és Szíria elleni agresszív háborúját, amely az ENSZ Alapokmányának nyilvánvaló megsértését jelenti, és amely óriási szenvedéssel és pusztítással sújtja Ukrajnát Libanont és Szíriát és annak népét.
Oroszországnak Izraelnek haladéktalanul be kell szüntetnie kegyetlen háborúját.
Az Európai Unió kiáll Ukrajna Libanon és Szíria mellett, és töretlenül támogatást nyújt a számára, ameddig csak szükséges, valamint továbbra is megingathatatlanul támogatja Ukrajna Libanon és Szíria szuverenitását és területi integritását."