Napjainkban a katonai eszkaláció veszélyei leírhatatlanok.

Ami most Ukrajnában történik, annak komoly geopolitikai következményei vannak. Ez egy harmadik világháborús forgatókönyvbe vezethet minket.

Fontos, hogy békefolyamatot kezdeményezzenek az eszkaláció megakadályozása érdekében.

A Global Research nem támogatja Oroszország ukrajnai invázióját.

Meg kell érteni ennek a háborúnak a történetét.

Az ukrán fegyveres erők által vezetett, a donbászi emberek ellen irányuló bombázások és ágyúzások nyolc évvel ezelőtt kezdődtek, amelyek lakóövezetek pusztulásához és több mint 10 000 civil áldozathoz vezettek.

Kétoldalú békemegállapodásra van szükség.

Március 18-án "Hogyan kezeli a nyugati sajtó az ukrán kormány nácizását" címmel írtam, de akkor még nem tudtam, hogy ami akadályozza az Ukrajna és Oroszország közötti békemegállapodást, az valójában Oroszország követelése és Ukrajna elutasítása, hogy Ukrajna kormánya "denazifikáljon".

Más szavakkal: a nyugati sajtó kezelése éppen azzal a kérdéssel kapcsolatban, hogy Ukrajna kormányának van-e "náci problémája", valójában döntő fontosságú volt ahhoz, hogy a békés rendezés létrejöjjön. A háború folytatódik - és folytatódni is fog, a tárgyalások zsákutcába jutása miatt.

Később, március 18-án a Reuters a "Orosz tisztviselő előrelépést lát Ukrajnával a semlegesség, de nem a 'denazifikáció' ügyében" címmel jelentette, hogy az a tisztviselő, aki Oroszországot képviseli a tárgyalásokon,

 

 

Vlagyimir Medinszkij azt mondta, hogy a két ország "félúton van" a semleges státusz elfogadásának kérdésében.

"A denazifikációval kapcsolatban elég furcsa a helyzet, mert az asztal másik oldalán ülő ukrán kollégáink úgy vélik, hogy Ukrajnában nincsenek náci formációk, és ez nem kérdés a modern Ukrajnában" - mondta.

Ezt követően március 20-án a CNN műsorvezetője, Fareed Zakaria interjút készített Zelenszkijjel, aki "nevetségesnek" és "viccnek" minősített, és "nem tudom komolyan venni ezeket a kijelentéseket" minden olyan állítást, miszerint "neonácik" vannak az ukrán kormányban, majd úgy folytatta, hogy Putyinnak el kell szakadnia a valóságtól, és "információs buborékban" kell lennie ahhoz, hogy mást állítson. Szóval: Zelenszkij és Putyin ebben nem tudnak megegyezni, és ez azt jelenti, hogy Oroszországnak most már nem lesz más lehetséges módja (ha van egyáltalán), hogy megnyerje ezt a háborút, mint a katonai, erőszakos rendszerváltás Ukrajnában; ez egyszerűen nem megy tárgyalásos úton. A tárgyalások most már gyakorlatilag halottak.

Természetesen az orosz hírmédiában gyakran hangzik el az az állítás, hogy "nácik" - ez a kifejezés valójában arra a politikai pártra utal, amelyet Adolf Hitler vezetett - irányítják Ukrajna kormányát.

Az ukrán kormány ezt nem hajlandó elfogadni.

Az itt dokumentálandó álláspont azonban nem az egyik oldalt támogatja ebben a vitában, hanem egy harmadik álláspontot, amely a következő: Ahogyan a "fasizmus" kifejezés Mussolini olaszországi pártjának hatalom-csinál-jobb ideológiájára utal, és a "fasizmus" magára a pártra, úgy a "nácizmus" kifejezés Hitler németországi pártjának rasszista-fasiszta ideológiájára utal, és a "nácizmus" magára a pártra. Ukrajna kormányában nincsenek "nácik", hanem valójában - amint azt az alábbiakban a forrásokra mutató linkeken keresztül dokumentálni fogjuk - "nácik" (kisbetűs "N", nem a párt) irányítják, és ezek az emberek merényletekkel fenyegetik Zelenszkij ukrán elnököt, ha az valaha is nem támogatja és felfegyverzi őket.

Itt vannak tehát a bizonyítékok a tárgyalások elakadása mögött álló tényleges tényekről, ahogyan azokat március 18-án bemutattam - és bárki, aki kételkedik az ebben szereplő bármelyik állítás igazságában, azonnal láthatja az erre vonatkozó dokumentációt, ha rákattint arra a linkre:

A bizonyíték tagadhatatlan és tagadhatatlan, hogy az amerikai kormány 2014. februári ukrajnai puccsa óta az ukrán kormány gyűlöli és el akarja pusztítani az oroszokat, nagyon hasonlóan ahhoz, ahogyan Adolf Hitler nácistái tették a II. világháború alatt. Hét példát mutatunk be erre a bizonyítékra a következőkben:

 

A valóságtagadás legáltalánosabb módja ebben a kérdésben az, hogy a puccs utáni ukrán kormánynak zsidók vannak a soraiban, és kerüli a zsidóellenes atrocitások elkövetését (az U.S.A. kormány egyébként nem támogatná őket, és ezt ők is tudják), de Obama nem azért hozta létre ezt a rezsimet, hogy egy zsidóellenes kormányt hozzon létre Oroszország határán, amely csak 7 percnyi rakétarepülésre van Moszkva atomrobbantásától; azért tette, hogy egy oroszellenes kormányt hozzon létre ott - olyat, amely csatlakozhat a NATO-hoz, és aztán amerikai atomrakétákat helyezhet el ott.

Hitler maga is gyakran használta a "zsidó-bolsevizmus" kifejezést, hogy azt sugallja, hogy a zsidóknak tulajdonított sátáni tulajdonságok magára a Szovjetunióra is kiterjednek. Míg azonban a nácizmus eredeti (német) változata elsősorban a zsidók ellen irányult, és csak másodsorban az oroszok ellen, addig az ukrán változat, amelyet Obama telepített, elsősorban (sőt néha kizárólag) az oroszok ellen irányul.

És néha ez a gyűlölet úgy jutott kifejezésre, hogy az Obama által felbérelt ukrán rezsim felbérelt ukrán verőlegényei rémült békés oroszbarát tüntetőket tereltek be egy épületbe, majd ott élve elégették őket. Az amerikai sajtó ezt gyakorlatilag figyelmen kívül hagyta, de ott van, tisztán, mint a nap.

Bárki, aki tagadja, hogy Ukrajna kormánya 2014 februárja óta náci volt és az is, az tagadja azt, ami egyértelműen bebizonyosodott, a bizonyítékok elsöprő tömege által.

Azonban az USA és a vele szövetséges világ rendkívül erős oroszellenes propagandája miatt Hitler oroszgyűlöletét figyelmen kívül hagyják, és az amerikai kormány oroszgyűlöletét csak sugározzák, terjesztik a világban, nem tárják a nyilvánosság elé, hogy az a propaganda, ami.

Következésképpen CSAK Hitler zsidógyűlölete - akik valóban a legfőbb célpontjai voltak, akiket el akart pusztítani - határozza meg a "nácizmust" a Nyugaton. (Ez az oka annak, hogy még a rasszista-fasiszta zsidókat, vagy "cionistákat" sem nevezik "nácinak" - pedig azok: Zsidó rasszista-fasiszták. A mögöttes hamis feltételezés az, hogy egyetlen zsidó sem lehet rasszista fasiszta; és bár ez a feltételezés egyszerűen ostoba - sőt, rasszista módon az is -, gyakorlatilag általánosan igaznak hiszik, legalábbis az USA-ban és a vele szövetséges országokban).

Hitler EGYÉB rasszizmusait (különösen az oroszok és más "szlávok" ellen) gyakorlatilag figyelmen kívül hagyják, mert ezek "kényelmetlen igazságok", amelyekről nem szabad beszélni (annak ellenére, hogy Hitler "Barbarossa hadművelet" keretében elfoglalta a Szovjetuniót a németek életterének kiterjesztése, valamint az összes "szláv" megölése és leigázása érdekében), és a legtöbb ember csak azt akarja elhinni, amit kényelmesen elhisz (amit divatos hinni) - még akkor is, ha az bizonyítottan hamis.

Ahhoz, hogy megérthessük, hogy az amerikai kormány és propagandaügynökségei miért bagatellizálják, sőt egyenesen tagadják azt az elsöprő bizonyítékot, hogy a 2013 utáni ukrán kormány rasszista-fasiszta, azaz "náci", a II. világháború utáni amerikai kormány és a nácizmus közötti erős kapcsolatot kell elismerni és megérteni, mert ez a kapcsolat a mai amerikai-amerikai történelem alapvető része. Ukrajna kapcsolatának, és segít megmagyarázni a rendszerváltás utáni Ukrajna és Amerika között fennálló, szinte csípőből összekötött kapcsolatot.

Ez az amerikai kapcsolat a hitleri rasszista fasizmussal messze túlmutat a nyíltan rasszista amerikai szervezeteken, mint például a Ku Klux Klan, amelyek csak egy belső-amerikai "fehér felsőbbrendűségre" összpontosítanak. A kapcsolat Ukrajna esetében inkább az amerikai külpolitikára összpontosít. Amerika gyakorlatilag azonnal átvette a nácizmust, amint Franklin Delano Roosevelt amerikai elnök 1945. április 12-én meghalt, és lényegében a mai napig náci maradt. Bár a fedősztori az "antikommunizmus" volt, a valóság az amerikai globális imperializmus volt, és ez titokban még azután is folytatódott, hogy a Szovjetunió és a kommunizmusa, valamint a Varsói Szerződés tükre az amerikai NATO katonai szövetségnek, mindez 1991-ben véget ért. A puccs utáni ukrajnai nácizmus ennek kifejeződése.

Az egyetlen két nemzet, amely az ENSZ-ben megbízhatóan minden olyan határozat ellen szavaz, amely elítéli a rasszizmus bármely fajtáját, beleértve a "nácizmust" is (és ezek a határozatok ezt "N" kezdőbetűvel írják; és ezért a határozat ellen szavazni hallgatólagosan még konkrétan Hitler saját náci pártját is támogatja, nem csupán a rasszista fasizmus ideológiáját), az Egyesült Államok és Ukrajna. Amerika szövetséges nemzetei (mint például az Egyesült Királyság, Franciaország és Izrael) általában tartózkodnak ezeken a szavazásokon, de néhányan közülük megszavazzák ezeket a határozatokat - ezzel kifejezik, hogy ellenzik a rasszizmus minden formáját.

Egyedül Amerika és Ukrajna szavaz következetesen e határozatok ellen. Amerika néha azzal indokolja, hogy a határozat ellen szavaz, hogy ki akarja mutatni Ukrajnának nyújtott támogatását.

Az első ilyen ENSZ-szavazásra alig néhány hónappal az ukrajnai rendszerváltás után, 2014. november 21-én került sor. Akkoriban a "USA az ENSZ-ben csak 3 ország között van, amely hivatalosan támogatja a nácizmust és a holokauszt tagadását; Izrael elválik tőlük; Németország tartózkodik" címmel írtam róla, és beszámoltam arról, hogy a három ország az USA, Ukrajna és Kanada volt, és hogy "Samantha Power, az USA ENSZ-képviselője a határozat ellen szavazását azzal indokolta, hogy az ukrán kormány számára elfogadhatatlan". A 2017. november 16-i amerikai nácizmus melletti szavazás után "Trump folytatja Obama nácizmus-támogatását" címmel írtam. Az USA a nácizmust elítélő ENSZ-határozat ellen szavaz". A legutóbbi ilyen szavazásra 2021. december 16-án került sor, és Craig Murray a következő főcímet adta róla: "Protecting the Nazis: Ukrajna és az USA rendkívüli szavazása".

Nyilvánvaló, hogy minden média, amely tagadja a rendszerváltás utáni ukrán kormány nácizmusát, figyelmen kívül hagyja a valóságot; az amerikai kormány pedig egyszerűen figyelmen kívül hagyja a valóságot. Végül is: az ENSZ egyik ENSZ-határozat sem említi meg Ukrajnát. De az USA által beiktatott Ukrajna ennek ellenére elutasítja, hogy bármelyik ilyen határozat mellett szavazzon; és az amerikai delegáció nem akarja, hogy Ukrajna legyen az EGYEDÜLI delegáció, amely ellene szavaz. (Néha a delegációnk a "szólásszabadság" melletti szavazással magyarázza a szavazását, de ezek a határozatok nem a "szólásszabadságról" szólnak; hanem mindenféle bigottságról és az azt támogató erőszakról. Tehát: a 2014-es ukrajnai rendszerváltás óta az USA most TELJESEN náci, mert Ukrajnát a rendszerváltás után az USA által telepített nácik irányítják; és ők azonnal az új kormány legfelsőbb "nemzetbiztonsági" pozícióiba kerültek, és minden választott vezető Ukrajnában most már tudja, hogy az ő (e nácik) követeléseikkel való szembeszegülés az ukrán tisztviselő megbuktatásához, sőt az illető esetleges meggyilkolásához vezetne az ukrán náci erők által. A történelem fontos ahhoz, hogy ezt megértsük.

A Szovjetunió 26 millió halottat vesztett a második világháborúban; Kína 20 milliót; Németország 6 milliót; Lengyelország 6 milliót; Japán 3 milliót; de Amerika csak 419 400-at.

A háború után Truman Amerikája bevezette a Marshall-tervet, hogy újjáépítse a szovjetellenes európai országok gazdaságát, hogy végül meghódítsa Kínát és a Szovjetuniót is - ezek voltak FDR Amerika két kulcsfontosságú szövetségese, amelyek nélkülözhetetlenek voltak az antifasiszta háború megnyeréséhez, amelyet az antifasiszta FDR és szövetségesei vívtak a fasizmus ellen.

Továbbá Reinhard Gehlent, Hitler fő hírszerző tisztjét a Szovjetunió elleni "Barbarossa hadművelet" inváziójában, Truman elnök emberei 1945-6-ban azonnal felvették, hogy felállítsa Nyugat-Németország új külföldi hírszerző műveletét a Szovjetunió ellen, és hogy Gehlen tanácsot adjon az FDR OSS utódjának létrehozásában.

Amikor 1947-ben az FDR OSS-t Truman CIA-ja váltotta fel, Gehlen segített barátját, a fanatikusan oroszellenes (és antiszemita) Allen Dulles-t kinevezni annak vezetőjévé. Truman emberei titokban elhozták Gehlent, hogy 1945-6 között közel egy évig Fort Hoodban tartózkodjon, ahol Allen Dulles-szal és Truman hat másik vezető emberével folytatott négyszemközti megbeszéléseket. Gehlen személyes céljai két dologra irányultak: Megvédeni az O.D.E.S.S.A.-t (Organization of Veterans of the SS); és rávenni az USA-t, hogy folytassa Németország háborúját Oroszország meghódítására.

"Az egyetlen hírszerzési információ, amelyet a Gehlen-hálózat az Egyesült Államoknak szolgáltatott, kifejezetten a kelet-nyugati feszültségek súlyosbítására és az USA és a Szovjetunió közötti katonai konfliktus lehetőségének növelésére kiválasztott hírszerzési információk voltak."

Gehlen mindkét célját elérte. Ezután 1949-ben Truman létrehozta szovjetellenes katonai szövetségét, a NATO-t. Hat évvel később, 1955-ben a Szovjetunió létrehozta NATO-tükörszervezetét, a Varsói Szerződést, válaszul Amerika ellenségeskedésére.

Truman elnök elutasította elődje, Franklin Delano Roosevelt külpolitikáját és személyi állományát, és úgy cserélte le őket, hogy az USA-ba sok magas nácit, például Gehlent, és például a rakétatervezőjüket, Werner von Braunt, és sokakat, akik sokkal kevésbé voltak híresek.

Tekintettel tehát arra, hogy Ukrajna jelenlegi kormánya náci dominanciájú, és az amerikai is az (mind a rasszista-fasizmus modernizált liberális formája, nem pedig Hitler eredeti, kirívóan zsidóellenes típusa), hogyan kezelik a nyugati hírmédiumok ezt a valóságot?

https://www.pokolafoldon.hu/hihetetlen/az-ukran-orosz-targyalasok-gyakorlatilag-halottak