Az olyan élelmiszer-adalékanyagokat, mint a titán-dioxid (E171), vasoxidok és -hidroxidok (E172), ezüst (E174) és arany (E175) nagymértékben használják színezőanyagként, míg a szilícium-dioxidot (E551) általában csomósodásgátlóként használják a nyugati étrendben nagymértékben használt ultrafeldolgozott élelmiszerekben.

Ezek az adalékanyagok nanoméretű részecskéket (1-100 nm) tartalmaznak, és egyre nagyobb az aggodalom, mivel ezek a nanorészecskék jelentős káros hatásokat fejthetnek ki, mivel nem metabolizálódnak, hanem felhalmozódnak számos szervben. Itt elemezzük az E171, E172, E174, E174, E175 és E551, valamint nem élelmiszeripari minőségű nanorészecskék szájon át történő fogyasztása után a gasztrotoxicitásra, hepatotoxicitásra és a mikrobióta bél-agy és bél-máj tengelyre gyakorolt hatására vonatkozó bizonyítékokat.

Bár ezen élelmiszer-adalékanyagok felhasználásával nem végeztek vizsgálatokat a neurotoxicitás vagy az állati viselkedés változásainak értékelésére, a nem élelmiszer-minőségű nanoszintű társaikat stresszel, depresszióval, kognitív és táplálkozási zavarokkal hozták összefüggésbe, mint az állati viselkedés változásainak jeleivel. Megállapítottuk, hogy ezek az élelmiszer-adalékanyagok gasztrotoxicitást, hepatotoxicitást és a bélmikrobióta változását idézik elő, és a legtöbb bizonyíték az oxidatív stresszre mint a toxicitás fő mechanizmusára mutat rá, azonban az oxidatív stressz mint fő mechanizmus szerepét tovább kell vizsgálni.

Grafikai összefoglaló

Az E171, E172, E174, E175, E551 és nanorészecskék és megfelelőik szájon át történő fogyasztása által kiváltott toxicitás bizonyítékai. A titán-dioxid (E171), vasoxid és hidroxidok (E172), ezüst (E174), arany (E175) és szilícium-dioxid (E551) orális fogyasztása a gyomor-bélrendszeri szövetekben és a májban a toxicitás számos jelét (kék golyók) és oxidatív stresszt okoz (piros golyók).

Az oxidatív stressz bizonyítékai azonban a reaktív oxigénfajok (ROS) növekedésének, az antioxidáns enzimek (kataláz, szuperoxid-dizmutáz és glutation-reduktáz) csökkenésének és a biomolekulák, például a lipidek, fehérjék és a DNS oxidatív károsodásának leírására korlátozódnak. Másrészt, nem áll rendelkezésre bizonyíték az említett öt élelmiszer-adalékanyag neurotoxicitására, azonban az állatkísérleti modellekben használt nanoszintű társaik az idegrendszeri toxicitás egyértelmű jeleit és a viselkedés megváltozását idézték elő, de az oxidatív stresszre kevés bizonyítékot találtak.



https://pokolafoldon.hu/great-reset/az-on-haziorvosa-a-testet-az-5g-adatgyujteshez-szukseges-antennava-alakitja-at