Dr. Cowan eheti szemináriumának oka nagyon aktuális, engedélyezték a malária vakcina megjelenését. A bemutatott tanulmányok csak a téma felszínét érintik, a gondolatai nem kiforrottak, de így is figyelem felhívóak arra nézve, hogy a malária kórokozó általi terjedésének elmélete a többi hasonlóan kórokozókhoz kötött betegség elmélethez, átverés gyanús. Tudni kell, hogy a malária az egyik legkutatottabb betegség.

Van egy szúnyog, ami a malária kórokozót terjeszti, ezt tanultuk. A prevenció a célzott szúnyogirtás, a mocsarak lecsapolása stb. De: a kórokozó elmélet megjelenése előtt is volt malária, és malária kutatás, és kutatási eredmények.
Dr. Walter Reed (1851-1902), katonaorvos sokat foglalkozott a maláriával. El akart végezni egy kísérletet, hogy igazolja a szúnyogok általi malária átvitelt. Azzal, hogy egy ketrecbe beletette maláriás betegek karját, és berakott szúnyogokat, hogy csípjék meg, kapnia kellett maláriás vért tartalmazó szúnyogokat. Aztán a maláriás szúnyogokat tartalmazó ketrecbe belerakta volna a nem maláriás vállalkozó egyének karját. Már az első lépés eredménye sokkoló volt, mert mintha a maláriás karból nem szívtak volna vért a szúnyogok, mintha nem akarnának a maláriás vértől betegek lenni. (Sajnos nem találta meg Dr. Cowan ezt a korábban olvasott tanulmányt, csak emlékezetből meséli.) Így nem lett maláriás vérrel megtelt szúnyog a további kísérlethez, a kísérlet megbukott.
A tünetekhez, a diagnózis felállításához és a terjedéshez kapcsolódó kérdéseit részben a wikipédia alapján mutatja be. Az idézetek forrása: https://hu.wikipedia.org/wiki/Mal%C3%A1ria
A malária tünetei és elterjedtsége: „Kezdetben hőemelkedés, izomfájdalmak, fejfájás, hidegrázás, rossz közérzet a jellemző. Az első tünetek alapján – melyek 2-3 napig tartanak – gyakran influenzának vélik. A magas láz (41 °C körül) és a verejtékezés szabályos időközönkénti ismétlődése viszont már egyértelműen maláriára utal. A klasszikus tünetcsoportot egyéb panaszok kísérhetik, például fáradtság, fejfájás, szédülés, izom- és ízületi fájdalmak, esetleg száraz köhögés és gasztroenterális panaszok: híg – akár koleraszerű – széklet, étvágytalanság, hányinger, hányás, hasi görcsök. A malária gyanúja a nyilvánvaló más ok nélkül fellépő, visszatérő hidegrázás és lázrohamok esetén merül fel (különösen, ha a beteg az elmúlt egy évben maláriával fertőzött vidéken járt és a lépe megnagyobbodott)” A maláriával fertőzött vidék a Szubszaharai Afrikai szegény övezet. Kérdésként merül fel, hogy miért pont ott. Kérdésként merül fel, hogy a tünetek nem egyediek, ez alapján nem lehet egyértelmű diagnózist felállítani. Továbbá maláriás az is, akinek nyilvánvaló ok nélkül 37.5 feletti láza van. Az anémiás vérképpel együtt járó sápadt arc általános tünet, ami földrajzi területenként más betegség elnevezést kap.
Kimutatás: „A paraziták kimutatása a vérmintából megerősíti a diagnózist. Fontos, hogy meghatározzák a kórokozó Plasmodium faját is, mivel a betegség várható lefolyása és lehetséges szövődményei a fajok szerint változnak.” A nagy esetszám miatt kizárt dolog, hogy egyenként megnézzék a vért mikroszkóppal, helyette vérteszt alapú diagnózis felállítás történik. Mikroszkópon át nézve a vérképben az egysejtűt kellene kimutatni, de mikroszkópos vizsgálat esetén a vérsejtekben és körülöttük foltok láthatók. Hogyan lehet azt mondani, hogy élő organizmus van a vérben egy kép alapján? Azt találták, hogy a foltos, „parazitás” vérrel rendelkezők 13%-a mutat csak malária tünetet, a többiek tünetmentesek. Hogy lehet ez? Hogy lehet ez alapján azt mondani, hogy a „parazita” élőlény a tünetek oka? Ez is egy feltűnő anomália.
Egy másik említett tanulmány, a malária vakcina bevezetésének leírása, amiben a 3-as fázisú kísérletről szóló részben Dr. Cowan a kontroll kísérlet elvégzését kereste. Önálló vakcina kontroll nem volt, hanem együttes vizsgálat a veszettség és az agyhártyagyulladás oltással. Tudományos következtetés az ilyen vizsgálatokból nem vonható le.
Dr. Cowan bemutat egy cikket, a címe „History of the discovery of the malaria parasites and their vectors”, ami a parazita átalakulásairól és életciklusáról szól. A kérdései: A különböző parazita állapotokról honnan tudják, hogy azok azonos fajta egyedének a különböző állapotai? Mitől biztos, hogy ez az egyed az, ami változtatja a formáját? Semmilyen tanulmányt nem talált arra vonatkozóan, hogy a kórokozót elkülönítették. Azt találta, hogy se a vérből (se friss, se alvadt), se a szúnyog nyálából nem lehet elkülöníteni. Hogyan lehet így életciklusa? Hogyan lehet változó formája? A fázisokban sincs kimutatható specifikus formája se. Dr. Cowan érzése az, mivel nem talált izolációra vonatkozó irodalmat egyáltalán, hogy az egész Plasmodium sztori csak kitalált. Nem tudnak korrelációt kimutatni a lázzal se. Arról van meggyőződve, hogy a kutatók csak széteső vörösvérsejteket láttak. Azok a tudósok, akik a parazita elmélet előtt végeztek kutatásokat, és nem sikerült kórokozót kimutatni, a széteső vörösvérsejtek bekövetkeztét más indoknak tulajdonították, és nem ragaszkodtak emiatt az eredmény miatt a parazita elmélethez.
Kiemelt még egy 2020-as publikációt, melynek címe: Van-e bizonyíték a humán specifikus moszkitó és az ember közötti malária „kórokozó” átvitelre? A kérdés fontos, mivel erre való hivatkozással szórják tele a világot DDT-vel és társaival. A publikáció következtetése az, hogy biológiailag lehetséges egy humán specifikus vérszívó, humán áldozat közti átvitel. De mit jelent az, hogy biológiailag lehetséges? Azt jelenti, hogy nem bizonyított, de lehetséges. Nincs perdöntő bizonyíték, több, mint 100 év alatt.
Összefoglalva a kérdések a következők: Látta-e már valaki a parazitát, amint betegséget okoz? Kimutathatók-e a parazita életciklusának a lépései? A transzformációk soha nem látottak, a kórokozó soha nem lett elkülönítve, a fertőzés soha nem lett igazolva. Nincs specifikus malária tünetkép se. A szülőknek nagyon kell vigyázniuk a gyerekekre, mert át vannak verve az oltással.
De akkor mi okozza a maláriát? Ami látható, az a széteső vörösvértestek. Mitől esik szét a vörösvértest? A kórokozó elmélet narratíva előtt az emberek azt mondták, hogy Mal air= bad air, a szó eredete. A betegség olyan területet érint, ahol nagy a szegénység, az alultápláltság, és erős a rovarölő szerek használata miatti mérgezés. Azt mondják, ez swamp gas fever”- mocsárgáz miatti láz. Nagyon erős a kemikália mérgezettsége a mocsaras területnek, a talajnak, a levegőnek. Nagyon sok arzén alapú kemikáliát használnak arrafele, amitől beteg lesz a máj és a szövetek, és szétesik a vér.
Ebben az esetben is kitalálták az univerzális magyarázatot, azt, hogy van egy kórokozó. Ami nincs izolálva a betegből, így nem bizonyított, hogy meg tud-e betegíteni valakit. A több mint 100 évvel ezelőtti kísérlet a szúnyogok hibáztatásának igazolására besült, a beteg véréből a szúnyog sem kért. Ennek az ijesztgetésnek a hatása a félelem növelése, és azok hatalmának növelése, akik ezt a tévhitet éltetik. Ők a betegség igazi okaival nem törődnek, pedig azzal kellene törődni, a nem specifikus maláriának nevezett tünetekre való ’szer’ adása helyett.

https://parasitesandvectors.biomedcentral.com/articles/10.1186/1756-3305-3-5#:~:text=Laveran%20was%20the%20first%20person,this%20case%20the%20avian%20Plasmodium

https://malariajournal.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12936-022-04110-z

A link to The Forest Passage book: https://www.amazon.com/Forest-Passage-Ernst-J%C3%BCnger/dp/0914386492

Itt van a link, ahol feliratkozhatsz a Covid vége című filmre, amely a következő 21 napban ingyenesen streamelhető:https://theendofcovid.com/ref/379/