Az amerikai kormány már nem azért tervez atomfegyvereket, hogy megakadályozza a III. világháborút, hanem azért, hogy megnyerje a III. világháborút.

Míg korábban mind a Szovjetunió, mind az Egyesült Államok úgy tervezte stratégiáját és fegyvereit, hogy megakadályozza a Harmadik Világháborút, hogy egyik fél se nyerjen, de mindkét fél (és a világ nagy része) elpusztuljon, mivel több ezer nukleáris robbanófej hirtelen felrobban egy nukleáris háború során, amely körülbelül egy óra alatt befejeződik, az amerikai kormány fokozatosan eltávolodott egy ilyen M. A.D." vagy "kölcsönösen biztosított megsemmisítés" metastratégiától, és azt a "nukleáris primátus" amerikai metastratégiával váltotta fel, amelyben Oroszország teljesen elpusztul, de az Egyesült Államok elég erős lesz ahhoz, hogy megkérdőjelezhetetlen uralmat gyakoroljon az egész bolygó felett (amely hegemónia az amerikai kormány tényleges célja 1945. július 25. óta).

2017. május 3-án a "Amerika legjobb tudósai megerősítik: U.S. Goal Now Is to Conquer Russia", és belinkeltem egy jelentést, amelyet nemrég adott ki a Bulletin of Atomic Scientists, és amely "forradalmian új technológiákról szólt, amelyek jelentősen növelik az amerikai ballisztikus rakétaarzenál célzóképességét". Ez a képességnövekedés megdöbbentő - nagyjából háromszorosára növeli a meglévő amerikai ballisztikus rakétaerők általános gyilkos erejét -, és pontosan azt hozza létre, amit az ember elvárna, ha egy nukleáris fegyverzettel rendelkező állam azt tervezné, hogy képes legyen nukleáris háborút vívni és megnyerni az ellenséget egy meglepetésszerű első csapással lefegyverző fegyverrel".

Ott rámutattam, hogy ez az új technológia, amelyet "szuper-gyújtószerkezetnek" neveztek el, pontosan összhangban van a M.A.D. nukleáris primátussal való felváltásával. Végül is, bár a "nukleáris elsőbbség" hívei nem mondták, hogy ez a kifejezés CSAK Amerika "elsőbbségére" vonatkozott egy USA-Oroszország nukleáris háborúban, a szövegkörnyezetből mindig világosan kiderült, hogy ez volt a szándék, és hogy a kifejezés pontosan az ellenkezőjét jelentette (és határozottan ellenezte) Oroszország bármilyen elképzelhető nukleáris "elsőbbségének". Tehát a "nukleáris elsőbbség" - egy kifejezés, amelyet 2006-ban vezettek be a legtekintélyesebb tudományos folyóiratokban, és amelyet ezt követően az USA összes külpolitikája követett, bár az amerikai kormány soha nem mondta ki kifejezetten (és soha nem is támogatta nyilvánosan) - valójában az új amerikai metastratégia, az, ami most létezik.

 

 

Más új amerikai katonai technológiákról is szó esett a Bulletin of Atomic Scientists cikkében: például: "Az amerikai tengeralattjárókról indított ballisztikus rakéták gyilkos erejének javulása miatt ezek a tengeralattjárók ma már több mint háromszor annyi robbanófejjel járőröznek, mint amennyi a silóikban lévő orosz szárazföldi rakéták teljes flottájának megsemmisítéséhez szükséges". Persze, ha ez igaz, akkor az oroszok rémisztő helyzetben voltak, legalábbis még 2017-ben.

Oroszország válasza erre a kihívásra valójában még korábban kezdődött, legkésőbb akkor, amikor Barack Obama amerikai elnök 2014 februárjában megragadta az ukrán kormány feletti ellenőrzést. (És ebben a videóban látható annak a videónak a teljes füstölgő fegyvere a puccsáról, itt pedig ennek a döntő fontosságú füstölgő fegyvernek a leirata és magyarázata.) Ukrajna az az ország, amelynek a moszkvai Kremlhez legközelebbi külföldi határa van - mindössze 353 mérföldre Moszkvától, mindössze öt percnyi rakéta-repülési időre, az ukrajnai Szumi városától. Az, hogy Ukrajna határa a legközelebb van Oroszország központi parancsnokságához (a Kremlhez), a fő ok, amiért Obama megragadta azt (összhangban a nukleáris elsőbbségi politikájával).

Hasonlítsuk össze ezt a 353 mérföldet azzal az 1 131 mérfölddel, amely Kubától Washington DC-től van, és amely annyira megrémítette JFK-t az 1962-es kubai rakétaválság idején, hogy hajlandó lett volna nukleáris háborút indítani a Szovjetunió ellen, ha Hruscsov nem távolítja el a rakétakilövő állomásokat, amelyeket a Szovjetunió Kubában próbált megépíteni. Kuba több mint háromszor messzebb van DC-től, mint Ukrajna a Kremltől, és a rakéták akkoriban sokkal lassabbak voltak, mint ma, de amikor az amerikai NATO végül 2022. január 7-én elutasította Oroszország követelését, hogy Ukrajna SOHA ne csatlakozhasson a NATO-hoz, milyen más alternatívája maradt Oroszországnak, mint Obama ukrajnai puccsának visszafordítása, méghozzá minél hamarabb?

 

 

Oroszország "különleges katonai műveletére" készülve Oroszország új fegyverrendszereket vezet be, amelyeket kifejezetten a "nukleáris elsőbbség" megakadályozására terveztek. A legfontosabbak közé tartozik a Sarmat ICBM, amely messze a világ legfélelmetesebb fegyvere, mert gyakorlatilag lehetetlen lesz észlelni és követni, több tucatnyi precíziós célzott hatalmas atombombát hordoz, amelyet semmilyen létező technológia nem tud megállítani, és 18 000 kilométeres, azaz több mint 11 000 mérföldes hatótávolsággal rendelkezik, amely az egész amerikai birodalmat lefedné. Csak néhány Sarmat elpusztíthatná az egész amerikai birodalmat, az egész USA-t és annak vazallus nemzeteit (amelyeket önmagukat "demokráciáknak" és "független nemzeteknek" neveznek - egyik sem igaz).

A Princeton Egyetem tudóscsoportja elkészítette becslését arról, hogyan zajlana le egy III. világháború, amelyet "A tervnek" neveznek, és az erről készült videó-összefoglalójuk 2019. szeptember 6-án került fel a youtube-ra. Eddig közel 4 millióan nézték meg, és ötezer nézői hozzászólás érkezett hozzá. Feltételezi, hogy a háború a kölcsönös eszkaláció fokozatos lépéseivel folytatódna, és figyelmen kívül hagyja, hogy az amerikai rezsim már nem a M.A.D. metastratégiát követi - az amerikai rezsim a M.A.D. helyébe a Nuclear Primacy metastratégiát állította. Következésképpen a princetoni becslések nagyon irreálisnak tűnnek, és egyáltalán nem azt a fajta példátlanul rövid háborút írják le, amelyet egy III. világháború korunkban eredményezne.

Egy III. világháború a mi korunkban arra épülne, hogy az Egyesült Államok villámcsapásszerű nukleáris támadással indítaná meg, ahogyan egy olyan háborút, amelyet a Nukleáris Elsőbbség metastratégia vezérel, véghezvinnének: A nukleáris elsőbbség olyan háborút jelent, amely az első csapás során lefejezi Oroszország központi parancsnokságát, és mindössze 10 percen belül, vagy (ha Ukrajnából) még kevesebb időn belül a villámcsapástól számítva. Hogyan tudna egy lefejezett Oroszország egyáltalán megtorolni? Csak egy "holtkéz" rendszerrel, amely automatikusan elindítaná mindazt, ami az első, lefejező, nukleáris villámtámadás után megmaradna a megtorló kapacitásából.

A Sarmat ennek része lenne, hacsak az amerikai rezsim nem indítja el a III. világháborút, mielőtt a Sarmatokat bevetnék. Addig is, Oroszország fő gondja az lesz, hogy fenntartsa a jelenlegi holtkéz képességét, hogy biztosítsa, hogy legalább az USA-t és főbb vazallus-nemzetségeit kiiktassa abban az esetben, ha a nukleáris primátus metastratégia elindul, mielőtt Oroszország holtkéz rendszere teljesen megvalósulna.

 

 

A III. világháború legvalószínűbb kezdetének módját az amerikai rezsim azon célkitűzése alakította ki, hogy annak ellenére, hogy a nukleáris háborút elsőként indító fél, ne hibáztassák a háborúért; és ez a célkitűzés megköveteli, hogy Oroszország kezdeményezze a háború hagyományos szakaszát, amely a nukleáris szakaszhoz vezet majd. Például: ha Oroszország nem éri el azt a célját, hogy elfoglalja és megtartsa Ukrajnának azt a részét, amely elég ahhoz, hogy ezt a 353 mérföldet mondjuk 1000 mérföldre növelje (vagy bármi legyen is a szükséges minimum), akkor az Egyesült Államok erőket küldhet Ukrajnába, hogy megakadályozza Oroszországot abban, hogy elérje ezt a célt; és ha Oroszország ezután belekeveredik az U. USA erőket közvetlen harcba, az USA ezt ürügyként használhatja arra, hogy lerohanja Oroszországot, és az invázió egy bizonyos szakaszában, nagyon hirtelen, villámnukleáris támadást intézzen A Kreml ellen, azzal az ürüggyel, hogy "az orosz rezsim nem reagál másra, csak katonai erőre".

Ezután a III. világháború túlélőit kellőképpen propagandázni fogják tudni, hogy Oroszországra hárítsák a felelősséget, és ez segíteni fogja megkönnyíteni az amerikai rezsim sikeres hatalomátvételét az egész világ felett (vagy ami megmaradt belőle).

Már az is nagy propaganda-siker az amerikai rezsim részéről, hogy bár ők kezdték a háborút Ukrajnában azzal, hogy 2014 februárjában elkapták Ukrajnát, Oroszországot hibáztatták ezért a háborúért, amikor nyolc évvel később, 2022. február 24-én "különleges katonai műveletükkel" válaszoltak arra a puccsra (amely ezt a háborút elindította). Valójában a legtöbb ember most azt gondolhatja, hogy az ukránok mindig is gyűlölték Oroszország kormányát és szerették Amerika kormányát, de még a nyugat által támogatott ukránok körében végzett felmérések is következetesen azt mutatták, hogy Obama ottani puccsát megelőzően az ukránok nagy többsége Oroszországot barátjának tekintette; Amerikát, a NATO-t és az EU-t pedig ellenségének; de ez szinte azonnal megfordult, miután az amerikai kormány átvette Ukrajna irányítását, 2014-ben. A propagandaháborúban szinte olyan, mintha Oroszország be sem szállt volna a versenybe, egyáltalán.

https://www.pokolafoldon.hu/politika/oroszorszag-valaszol-amerika-tervere-hogy-megnyerje-a-iii-vilaghaborut