A brit kormány jelentése szerint a következő 10 évben be kell zárni az összes brit repülőteret, be kell tiltani a marha- és bárányhúst, és az éghajlatváltozás nevében le kell állítani az új épületek építését.

Az Oxfordi Egyetem és a londoni Imperial College által az Egyesült Királyság kormánya számára készített jelentésből kiderül, hogy az összes repülőteret be kell zárni, a marha- és bárányhús fogyasztását illegálissá kell tenni, és az új épületek építését sem engedélyezik annak érdekében, hogy teljesüljön a 2050-ig történő nulla kibocsátásra vonatkozó törvényi kötelezettség.

A jelentés szerint 2020 és 2029 között minden repülőteret be kell zárni, kivéve a Heathrow, a glasgow-i és a belfasti repülőteret, amelyek csak azzal a feltétellel maradhatnak nyitva, ha a repülőtérre és a repülőtérről való eljutás vasúton történik.

A fennmaradó repülőtereket 2030 és 2049 között kell bezárni, mivel a 2050-re vállalt zéró kibocsátásra vonatkozó jogi kötelezettség teljesítéséhez az Egyesült Királyság minden polgárának jelentős időre "le kell állnia a repülőgépek használatával".

Ezen túlmenően a jelentés szerint az éghajlatváltozásról szóló törvényben foglaltak betartása érdekében a lakosságnak fel kell hagynia mindennel, ami kibocsátást okoz, függetlenül annak energiaforrásától. A jelentés szerint ez azt fogja megkövetelni, hogy a lakosság soha többé ne egyen marhahúst vagy bárányhúst.

Ennek érdekében a marha- és bárányhús fogyasztása 2020 és 2029 között 50%-kal csökken. Ezt követően 2030 és 2049 között a marha- és bárányhús fogyasztását fokozatosan megszüntetik.

A jelentés azt is megerősíti, hogy az új épületek építését 2050-ig be kell szüntetni.

A lényeg az, hogy minden olyan eszköz, amely szén-dioxidot használ, 2050-ben lényegében nulla értékű lesz. Ez viszont ösztönözheti a nagyobb mértékű felhasználást 2050-ig - például az új épületek sokkal gyorsabb ütemű építését a következő 30 évben, tudván, hogy az építkezéseket ezután le kell állítani.

A 2019 novemberében megjelent jelentés szerzője a "UK Fires", amely a Cambridge-i, az Oxfordi, a Nottinghami, a Bath-i és a londoni Imperial College - Neil Ferguson professzor otthona - egyetemek együttműködésével jött létre.

Az "Absolute Zero" címet viselő jelentés egy kutatási együttműködés, amelyben a szerzők feltárják, hogy mit kell tennie az Egyesült Királyságnak ahhoz, hogy teljesítse a törvényi előírást, miszerint 2050-re el kell érnie a nettó nulla kibocsátást, és ez egy megrázó olvasmány.

Az események menetrendje azonban jelentősen felgyorsulhat, mivel a kormány 2021 áprilisában törvénybe iktatott egy új célt, amely szerint 2035-ig 78%-kal kell csökkenteni a kibocsátást.

 

 

A jelentés szerzői szerint a legfontosabb üzenetek a következők.

Az energiaigényünk csökkentése mellett a zéró kibocsátás eléréséhez a mai technológiákkal a repülés, a hajózás, a bárány- és marhahús, a kohósalak és a cement fokozatos megszüntetése szükséges.

A munkahelyekkel és a telephelyekkel kapcsolatban a következőket mondják -

Két kulcsfontosságú következménye van annak, ahogyan az életünket éljük: először is, az épületek sokkal drágábbak lesznek, mert az építésre vonatkozó korlátozások jelentős hiányt generálnak; másodszor, a közlekedés sokkal drágább lesz, mert a légi közlekedésre vonatkozó korlátozások többletkeresletet generálnak más közlekedési formák iránt.

Azok, akik most, 2019-ben kezdik a középiskolát, 2050-ben 43 évesek lesznek. Kulcskérdés, hogy milyen oktatás felel meg a nagyon eltérő iparágaknak. Még mindig repülőgép-pilótákat kellene képeznünk? Vagy repülőmérnököket?

És ezt a követelmények végrehajtásáról állítják -

Az abszolút zéró eléréséhez egyértelműen jelentős magatartásbeli változásokra van szükség. Elvileg ezeket a változásokat az árak megváltoztatásával lehetne előidézni, és így egyértelmű ösztönzést nyújtani a viselkedés megváltoztatására. Az alternatíva az, hogy a kormány megtilt bizonyos magatartásformákat, és szabályozza a termelési folyamatokat.

Talán elgondolkodik azon, hogy vajon hogyan a fenébe fogják megszerezni a lakosság támogatását a repülőterek bezárásához és a marha- és bárányhús fogyasztásának leállításához?

Nos, azt állíthatjuk, hogy már most is jó úton haladnak afelé, hogy számos repülőtér bezárását biztosítsák, köszönhetően azoknak a drákói törvényeknek, amelyekkel a britek 2020 márciusa óta élnek az NHS védelme és az életek megmentése nevében.

Vajon csak véletlen egybeesés, hogy négy hónappal a jelentés közzététele után az Egyesült Királyság kormánya bevezette a koronavírus-törvényt, és nemzeti zárlatot vezetett be, amely megtizedelte az utazási ágazatot? A jelentés gyors átolvasása alapján a zárlat valódi oka az lehetett, hogy a kormány teljesíteni tudja a kibocsátáscsökkentésre vonatkozó jogi kötelezettségét.

Ugyanúgy megkapják a támogatást, mint ahogyan a Covid-19 terjedésének megállítása ürügyén nevetséges, drákói törvények bevezetéséhez is megkapták a támogatást. Olyan törvények, amelyek megtizedelték a kisvállalkozásokat, elvették a szabadságjogainkat, és létrehozták a valaha volt legnagyobb egészségügyi válságot, mivel az NHS-t Nemzeti Covid-szolgálattá, majd Nemzeti Oltási Szolgálattá alakították át.

Mindezt pszichológiai manipulációval és kényszerítéssel érték el. Ez nem vélemény, ez tény, és mindez hivatalos brit kormányzati dokumentumokban dokumentálva van, amelyeket itt és itt olvashat.

És pontosan ugyanazt a taktikát fogják alkalmazni, hogy biztosítsák, hogy az összes repülőteret bezárják, és soha többé ne egyenek marha- vagy bárányhúst - ezt javasolja az "Abszolút Zéró" jelentés az Egyesült Királyság kormányának, hogy a törvény által előírt célokat elérje.

 

 

Társadalmi normák és egyéni viselkedés

A kormányzat által ajánlott intézkedések (pl. energiatakarékosság) és az egyének által leggyakrabban végrehajtott intézkedések (pl. újrahasznosítás) között nincs összhang. Az olyan nagy hatású intézkedéseket, mint a házak jobb szigetelése és a repülőgépek használatának mellőzése, figyelmen kívül hagyják a kisebb, nagy horderejű intézkedések javára, mint például a műanyag szívószálak használatának mellőzése. Ez lehetővé teszi az egyének számára, hogy elégedetten érezzék, hogy "megteszik a magukét", anélkül, hogy ténylegesen megváltoztatnák az életmódjukat, ami a nulla kibocsátási cél eléréséhez szükséges. A nagyszabású társadalmi változások sikeréhez új megközelítésre van szükség.

Miközben a gondolat, hogy a társadalom radikális, értelmes lépéseket tegyen a nulla kibocsátási célok elérése érdekében, kritizálható idealizmusként, tanulhatunk a történelmi kulturális változásokból. Nem is olyan régen még bátorították a cigarettázást, és elfogadhatónak tartották a gyermekek által látogatott nyilvános helyeken, az ittas vezetést olyan rendszerességgel gyakorolták, hogy évente 1000 ember halálát okozta az Egyesült Királyságban, a szexuális irányultságon alapuló megkülönböztetést pedig törvénybe foglalták. Ezek a magatartások ma már elítélendőnek tűnnek, ami azt mutatja, hogy a társadalom képes elismerni bizonyos magatartások negatív következményeit, és társadalmilag törvényen kívül helyezni azok gyakorlását. Ezért a hangsúlyt az új társadalmi normák kialakulásának felgyorsítására kell helyezni, bízva abban, hogy a változás megtörténhet.

A viselkedéstudományok bizonyítékai, valamint a dohányzással és alkoholfogyasztással kapcsolatos magatartás megváltoztatásával kapcsolatos hosszú közegészségügyi tapasztalatok azt mutatják, hogy a tájékoztatás önmagában nem elegendő a magatartás megváltoztatásához. Az ebben a jelentésben leírt típusú változásokhoz szélesebb körben kell gondolkodnunk azokról a gazdasági és fizikai összefüggésekről, amelyekben a tervezők, mérnökök és a lakosság tagjai a szén-dioxid-kibocsátást meghatározó döntéseket hoznak.

Ugyanakkor a problémákról és a javasolt megoldások hatékonyságáról szóló világos, pontos és átlátható tájékoztatás elengedhetetlen a politikai beavatkozások közvélemény általi támogatásának fenntartásához. A kommunikáció megfogalmazása is fontos. A félelemről és az éghajlati válságról szóló üzenetek hatástalannak bizonyultak a változás motiválására.

A kibocsátáscsökkentés kihívásának hosszú távú volta, valamint a kis egyéni intézkedések azonnali vagy akár nyilvánvaló következményeinek hiánya miatt kihívást jelent, hogy ezeket az intézkedéseket összekapcsolják a nagyszabású éghajlati válsággal. Ez lehetővé teszi, hogy az egyének olyan döntéseket hozzanak, amelyek ellentétben állnak a kibocsátáscsökkentési szándékukkal.

A tudományos leírás nem mindig a leghatékonyabb kommunikációs eszköz, és a nulla kibocsátás népszerűsítésére használt nyelvezetnek nem a "környezetbarát" és "zöld" lexikonra kellene összpontosítania, hanem inkább az emberi kiteljesedésre apelláló cselekvések őszinte leírására. Az időfelhasználási tanulmányokból származó bizonyítékok azt mutatják, hogy az emberi kiteljesedés nem szigorúan az energiafelhasználástól függ - azok a tevékenységek, amelyeket a legjobban élvezünk, a legalacsonyabb energiaigényűek.

A fogyasztók elégedettek lehetnek a nulla kibocsátású környezetben.

 

 

De megkapják a szükséges támogatást azáltal is, hogy az iskolákban kondicionálják és indoktrinálják a gyermekeiteket -

"A nehéz döntésekkel kezdve az oktatási környezetnek meg kell adnia az emberiség által meghozandó intézkedések ütemezését annak érdekében, hogy 2050-re elérjük a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére vonatkozó célkitűzéseinket. Ha 2050-től visszafelé haladunk, és egymás után kidolgozzuk, hogy milyen sorrendben és milyen időzítéssel kell végrehajtani a legfontosabb mérséklési intézkedéseket, akkor kialakítható a szükséges visszafogottság ütemterve.

A középiskolai rendszerben ez az útiterv alapvető fontosságú ahhoz, hogy az iskolásokból elkerülhetetlenül felmerülő kérdéseket lehessen feltenni. Ez lehetővé teszi a valódi változások feltárását azok gondolkodásmódjában, akiknek később életük során minden eddiginél jobban kell majd elfogadniuk a változásokat.

Hatalmas kérdések fognak felmerülni, mint például: eltűnnek-e a belsőégésű motorok, eltűnnek-e a repülőgépek, eltűnik-e a hús- és tejtermelés, és le kell-e állnunk az építkezéssel? Azzal, hogy az iskolások felismerik, hogy a hatalmas kérdések feltevése helyénvaló, lehetővé tesszük, hogy a változás az oktatáson keresztül is elfogadható legyen.

Mindezt azért, hogy állítólag csökkentsük a szén-dioxid-kibocsátást a globális felmelegedés állítólagos veszélye miatt.

Az Egyesült Királyságban az egy főre jutó átlagos szén-dioxid-kibocsátás évente 12,7 tonna CO2e.

Ahhoz, hogy 12,7 tonna CO2e-t termeljen, 80 napon keresztül kellene teljes erővel működnie a fűtésnek.
Egy átlagos autóval 23 000 mérföldet kellene vezetnie ahhoz, hogy 12,7 tonna CO2e-t bocsásson ki (ez egyszer körbejárja a világot).
Több mint 1000 marhaszeletet kellene megenni ahhoz, hogy 12,7 tonna CO2e-t termeljünk.
A kb. 38 000 megatonna CO2e globális éves szén-dioxid-kibocsátás szempontjából a 12,7 tonna nem tűnik soknak. De ha figyelembe vesszük, hogy csak az Egyesült Királyságban 68 millió ember él, világszerte pedig közelít a 8 milliárdhoz, akkor hirtelen úgy tűnik, hogy az Egyesült Királyság törvényben rögzített és jogilag teljesítendő célkitűzés teljesítése érdekében talán egyszerűbb lenne csökkenteni az Egyesült Királyság lakosságát.

Az elmúlt tizenhat hónapban -

Lezárást lezárás után, amely tönkretette a kisvállalkozásokat és a légi közlekedési ágazatot.

Bizonyítékok kerültek elő, amelyek arra utalnak, hogy időseket és kiszolgáltatottakat eutanáziát végeztek idősotthonokban, majd azt mondták, hogy a Covid-19-ben haltak meg.

Statisztikák, amelyek szerint minden 5 állítólagos Covid-19 halálesetből 3 a fogyatékkal élőkre esik.

És egy kísérleti oltási program, amely nem akadályozza meg az állítólagos Covid-19 vírus elkapását vagy terjesztését. A hatóságok azonban rendkívül lelkesen oltanak be minden férfit, nőt és gyermeket. Mindezt annak ellenére, hogy több mint 1 millió mellékhatást jelentettek az MHRA sárga kártyás rendszerének, és több mint 1400 halálesetet. Az MHRA szerint a mellékhatásoknak mindössze 1-10%-át jelentik be.
El kell olvasni az "Absolute Zero" jelentést, amelynek szerzői az Oxfordi Egyetem és a londoni Imperial College, az előbbi az AstraZeneca Covid-19 vakcinájának feltalálója, az utóbbi pedig közreműködött a hibás modellek kidolgozásában, amelyekkel drákói zárlatokat indokoltak mind az Egyesült Királyságban, mind az USA-ban.

Mert ha ezt megteszik, akkor rájönnek, hogy az elmúlt tizenhat hónap egy sokkal baljósabb napirend része volt, amely még csak most kezdődött.

https://www.pokolafoldon.hu/blog/a-kovetkezo-10-evben-be-kell-zarni-az-osszes-repuloteret-be-kell-tiltani-a-marha-es-baranyhust-es-le-kell-allitani-az-uj-epuletek-epiteset