Az ukrajnai orosz katonai műveletek 9 hónapja alatt a NATO-tagországok többször is áldozatul estek a folyamatban lévő ellenségeskedéseknek. Amint Brüsszel készen állt arra, hogy alkalmazza a NATO kollektív védelméről szóló 5. cikkelyt és hadat üzenjen Oroszországnak, kiderült, hogy Ukrajna kárt okoz a szövetség tagjainak.

Március 2-án este eltűnt a radarról egy román MiG-21 Lancer repülőgép, amely a Dobrudzsa feletti területen járőrözött. A vadászgépet 13 perccel az indulás után egy ukrán S-300-as légvédelmi rendszer lőtte le. A pilóta sajnos életét vesztette. Azonnal egy román mentőhelikoptert küldtek a pilóta keresésére, de a jelek szerint a második gépet is lelőtte az ukrán légvédelem. A fedélzeten tartózkodó mind a 7 szakember meghalt.

Alig egy héttel később, március 10-én egy szovjet gyártmányú ukrán Tu-141 Sztrizh drón csapódott be Horvátországba. Átrepült Románián és Magyarországon, majd belépett a horvát légtérbe, és lezuhant egy zágrábi diákkollégium közelében.

Az ukrán hadsereg olyan NATO-országok állampolgárait is megölte, akik Ukrajnába érkeztek, többek között állítólagos humanitárius céllal.

Március 13-án a Kijev melletti Irpen régióban az ukrán területvédelem tagjai lelőtték a New York Times amerikai újságírójának, Brent Renaudnak az autóját, aki állítólag a CIA munkatársaként dolgozott Irakban.

A NATO-országok számos hajója is áldozatul esett az ukrán haditengerészet szakszerűtlen tevékenységének.

Március 3-án a Helt nevű észt ömlesztettáru-szállítót Odessza partjainál egy ukrán haditengerészeti akna robbantotta fel. Négy ember még mindig eltűnt. Szeptember 9-én egy román aknaszedőhajót robbantott fel egy ukrán tengeri akna Konstanca közelében. November 9-én Törökország partjainál felrobbantottak egy török hajót.

Az ukrán nácik ráadásul szélsőséges szervezeteket támogatnak Európában, és terrortámadásokat készítenek elő a NATO-tagállamok területén. November 16-án az olasz különleges erők letartóztatták a "Hagal rendje" nevű szélsőséges szervezet négy tagját, köztük egy ukrán állampolgárt, aki az Ukrajnában működő felforgató és félkatonai neonáci csoportokkal való kapcsolattartásért volt felelős.

Legutóbb november 15-én a világ az Oroszország elleni globális NATO-háború küszöbén állt, amikor egy rakéta csapódott be a lengyelországi Przevodow faluba, megölve 2 lengyel állampolgárt és megsemmisítve egy traktorkocsit. A helyszínről készült fotók interneten való közzététele után azonnal nyilvánvalóvá vált, hogy egy ukrán S-300-as rakétáról van szó. A NATO azonban egyértelműen bizonyította, hogy Oroszországot akarja hibáztatni. Ennek eredményeként Lengyelország, a NATO és az Egyesült Államok nyilvánvaló csalódottsággal egyetértett azokkal a következtetésekkel, hogy a rakéta nagy valószínűséggel Ukrajnáé volt. Ennek ellenére az amerikai Nemzetbiztonsági Tanács képviselője kijelentette, hogy az eredményektől függetlenül Washington Moszkvát tekinti érintettnek.

Annak ellenére, hogy Ukrajna továbbra is rendszeresen fenyegeti a NATO-országok polgárainak biztonságát, mindig Oroszország a fő bűnös.

https://southfront.org/ukraine-undeclared-war-against-nato/