Ez a bohózat biztosítja, hogy a Big Pharma újra és újra visszatérjen a vályúhoz, amíg a világ azt nem mondja: "Elég volt!". Eközben a sérülések és halálesetek egyre csak gyűlnek, de ez nyilvánvalóan nem ellensúlyozza a gigantikus nyereséget. ⁃ TN Editor

A TÖRTÉNET ÁTTEKINTÉSE

> Az Egyesült Királyság 650 millió adag COVID-19 injekciót raktározott a világjárvány idején, de csak 142 milliót használtak fel.

> A fennmaradó adagok hat-tizenkét hónappal a gyártásuk után lejárnak, ami azt jelenti, hogy több millió adag kerül a szemétbe; Nagy-Britanniában körülbelül 5 milliárd dollárt fognak elpazarolni a fel nem használt injekciók miatt.

> Az Egyesült Királyság kormánya emellett több milliárd dollárt írt le a védőfelszerelésekre és lélegeztetőgépekre költött pénzből, amelyeket nem használtak fel.

> Az egyéni védőfelszerelések túlzott használata a COVID-19 világjárvány idején egy másik problémához vezetett: hatalmas mennyiségű orvosi szemét keletkezett, ami megterheli a hulladékkezelési rendszereket és a környezetet.

> A WHO szerint 2020 márciusa és 2021 novembere között 87 000 tonna egyéni védőfelszerelést halmoztak fel a COVID-19 elleni küzdelem érdekében, de ezek nagy része kárba veszett.


Az Egyesült Királyság 650 millió adag COVID-19 injekciót tárolt a világjárvány idején. Mindössze 142 milliót használtak fel. A fennmaradó adagok hat-tizenkét hónappal a gyártásuk után lejárnak, ami azt jelenti, hogy több millió adag szemétbe kerül.

Nem tudni, hogy a 650 milliós számból néhány adagot még le kell-e gyártani, vagy hogy pontosan mennyit fizettek ki egy-egy adagért, de az biztos, hogy a szövetségi pénzek hatalmas pazarlása fenyeget.

A becslések alapján, amelyek szerint az amerikai kormányzat körülbelül 20 dollárt fizetett a Pfizer COVID-19 injekciójának minden egyes adagjáért, körülbelül 15 dollárt a Moderna injekció adagjaiért és körülbelül 4 dollárt az Astra Zeneca injekciójának minden egyes adagjáért, feltételezzük, hogy a megvásárolt COVID-19 injekció egy adagjának átlagára 10 dollár.

Ezt a becslést figyelembe véve körülbelül 5 milliárd USD-t lehet elpazarolni a fel nem használt injekciók miatt. "Vajon a közvélemény elnéző lesz-e a közpénzek ilyen mértékű pazarlása miatt, ami jó szándékkal, szükségállapot idején történik?" kérdezte a Daily Sceptic. "Ezt még meg kell várni. "

 

 

A COVID-19 nevében elherdált dollármilliárdok

A lejáró COVID-19 oltások több millió adagja mellett az Egyesült Királyság kormánya több milliárd dollárt írt le védőfelszerelésekre költött pénzből is, beleértve a lejárati idő előtt fel nem használt eszközöket és más, használatra alkalmatlannak ítélt felszereléseket. További 715,9 millió dollárt költöttek lélegeztetőgépekre, amelyeknek csak 10%-át használták fel ténylegesen.

Hasonló lélegeztetőgép-készletezés történt az Egyesült Államokban is, de már 2020 augusztusában világossá vált, hogy ez hiba volt. "Az Egyesült Államokban túl sok lélegeztetőgép van" - írta a The Washington Post 2020. augusztus 18-án3 - ami fordulatot jelentett az alig néhány hónappal korábbi médiaszalagcímekhez képest, amelyek lélegeztetőgéphiányról és "kétségbeesett lélegeztetőgép-szükségletről" beszéltek.

Abban az időben az Egyesült Államok Egészségügyi és Emberi Szolgálatok Minisztériuma (HHS) 15 057 lélegeztetőgépet osztott szét, míg 95 713 használatlanul állt a szövetségi raktárkészletben. Összehasonlításképpen, 2020 áprilisában 10 000 lélegeztetőgép alkotta a szövetségi készletet.6 2020 szeptemberére a HHS azt állította, hogy a nemzeti lélegeztetőgép-készlet elérte a maximális kapacitást, közel 120 000 rendelkezésre álló lélegeztetőgéppel.7 Ahogy a Daily Sceptic kifejtette:

"Az adófizetők pénzével való ilyen durva visszaélést a független vizsgálatnak és a kormánynak meg kell vizsgálnia, hogy le lehessen vonni a tanulságokat, és a jövőben egy megbízható, valós idejű irányítási rendszert kell alkalmazni, hogy még a sietve és sürgősen vásárolt készleteket is ésszerű arányban tartsák a várható igényekkel.

A 2020 tavaszán kialakult túlreagálás és pánik olyan döntéseket eredményezett, amelyekről most kiderült, hogy a közpénzek hatalmas pazarlását jelentik. Ha úgy vélték, hogy hiány van bármiből, amire elképzelhetően szükség lehetett a vészhelyzet szükségleteinek kielégítéséhez, a közpénzek mindig nyitva álltak.

Valójában úgy tűnt, hogy a pénztárcát inkább úgy kezelték, mint Mary Poppins feneketlen varázsszőnyegét, és a finanszírozási döntéseknél nyoma sem volt a körültekintő felügyeletnek, amíg azok azt a célt szolgálták, hogy a nyilvánosság számára bizonyítsák, hogy a kormány "tesz valamit" a Coviddal kapcsolatban. Ennek a költségvetési inkontinenciának az eredményei most már mindenki számára nyilvánvalóak."

 

 

Több millió COVID-19 injekciót pazaroltak el az USA-ban

A COVID-19 injekciók felhalmozására elpazarolt pénz nem csak Nagy-Britanniában fordul elő. Az Egyesült Államokban az ABC News nyomozása szerint több millió injekció maradt felhasználatlanul, mivel az injekciók iránti kereslet megcsappant. Mind az 50 állam egészségügyi minisztériumának tisztviselőivel beszélgetve több millió COVID-19 injekciót találtak, amelyek elvesztek, nem használták fel őket, vagy a következő hetekben járnak le. Ezek közé tartozik:

Michiganben 2020 decembere óta 1,7 millió adag ment kárba 2020 decembere óta.

619 000 fel nem használt adag Coloradóban

3,6 millió injekció maradt raktáron Kaliforniában

közel 760 000 adagot tartanak életképtelennek, romlottnak vagy lejártnak Oregonban.

Wisconsinban több mint 850 000 adagot pazaroltak el

 

 

Az "alvó szerződések" biztosították a korábbi pandémiás vakcinavásárlásokat

Azt mondják, hogy a történelem ismétli önmagát, és már korábban is láttunk hatalmas pazarlást a felhalmozott vakcinákból. Évszázadok óta jönnek és mennek a világjárványok, de a közelmúltban manipulációs célokra használták őket, amelyekből a vállalatok, különösen a gyógyszeripari cégek profitáltak.

Talán emlékeznek rá, hogy 2005-ben azt jósolták, hogy a madárinfluenza-járvány 2 millió és 150 millió ember halálát fogja okozni,11 de kiderült, hogy ez csak egy nagy adag forró levegő volt, és ez késztetett engem arra, hogy megírjam "A nagy madárinfluenza-csalás" című könyvet.

Abban az időben a Nature Immunology című folyóiratban megjelent egy vezércikk, amelyben az állt, hogy a madárinfluenzától való félelem arra késztette a kormánytisztviselőket, hogy prioritásként kezeljék a világjárványos influenza elleni tervek kidolgozását, és a WHO a madárinfluenzát nevezte meg az első számú egészségügyi problémának.

A következő években a WHO megállapodásokat - úgynevezett "alvó szerződéseket" - kötött európai és afrikai nemzetekkel annak érdekében, hogy megvédje az embereket egy jövőbeli globális világjárványtól.

A szerződések kimondták, hogy az országok világjárvány esetén vakcinát vásárolnának, de erre csak akkor lenne szükség, ha a WHO 6. fázisú influenzajárványt hirdetne ki.12 A GlaxoSmithKline (GSK) és a Baxter is szerepel az Egyesült Királyság parlamentjével kötött szerződésekben, amelyek például kimondták, hogy a gyógyszergyárak világjárványhoz szükséges influenza elleni vakcinát szállítanak az Egyesült Királyságnak, és amelyek értéke négy év alatt 155,4 millió font (több mint 206 millió dollár) volt.

"Sajnos" - jegyezte meg a CHD - "a szerződéseket aláíró kormánytisztviselők soha nem sejtették, hogy a GSK több millió dolláros adományokat tesz a WHO-nak, cserébe a GSK számára szélsőséges bevételeket eredményező döntések feletti ellenőrzésért "

https://www.pokolafoldon.hu/pandemia/tobb-szazmillio-mrns-dozis-tart-a-szemettelepre