fitch-rating
MTI: Megerősítette Magyarország államadós-osztályzatait pénteken a Fitch Ratings. A besorolások kilátása továbbra is stabil.

Figyelem! – Rafinált bankár magyarázkodás következik arról, hogy szerintük miért is legális dolog hazánk mérhetetlen kifosztása. – Csak erős gyomrúaknak, az MTI tolmácsolásában:

“A nemzetközi hitelminősítő jelenleg “BB plusz” osztályzattal tartja nyilván a hosszú lejáratú szuverén magyar devizaadósságot; ez a besorolás egy fokozattal elmarad a befektetési ajánlású kategória alsó szélétől. A Fitch besorolási listáján a forintban kibocsátott hosszú futamú államadósság minősítése ennél egy osztattal jobb, “BBB mínusz”.
A cég megerősítette “BBB” szinten a besorolási országplafont is, amely a magyar gazdaságban honos kereskedelmi adósok felső osztályzati határa. Ez két fokozattal jobb az irányadó szuverén magyar devizaadós-osztályzatnál.
A Fitch Ratings az európai és az amerikai piaci zárások után, péntek este Londonban bejelentett döntéssel erre az évre lezárta a magyar adósosztályzat felülvizsgálati ciklusát. A másik két nagy nemzetközi hitelminősítő, a Moody’s Investors Service és a Standard & Poor’s 2014-es menetrendjében sem szerepel már Magyarország besorolásainak további vizsgálata.
Magyarországot a három cég közül jelenleg a Standard & Poor’s tartja nyilván a leggyengébb besorolással: ennél a hitelminősítőnél a hosszú és a rövid lejáratú magyar államadósság-kötelezettségek osztályzata “BB/B”. A hosszú futamidejű “BB” magyar osztályzat az S&P listáján a befektetési ajánlású sáv aljától két fokozattal marad el, és eggyel gyengébb, mint a Moody’s és a Fitch szuverén magyar besorolása.
Moody’s “Ba1″ hosszú távú magyar államadós-osztályzata e cég besorolási módszertana alapján azonos a Fitch Ratings most megerősített “BB plusz” hosszú futamú magyar szuverén devizaadós-minősítésével.
A Moody’s e hónap elején stabilra javította a leminősítés lehetőségére utaló addigi negatívról a magyar besorolás kilátását. A cég e lépése nyomán a magyar szuverén adósosztályzat mindhárom nagy nemzetközi hitelminősítő nyilvántartásában immár stabil kilátással szerepel.
A Fitch Ratings a magyar adósosztályzatok péntek esti megerősítéséhez fűzött londoni elemzésében közölte, hogy az idén 3 százalék feletti – jövőre azonban érezhetően lassuló – növekedést, és a következő évekre 3 százalék alatti GDP-arányos államháztartási hiányt vár a magyar gazdaságban.
A Fitch jelenlegi előrejelzése szerint a magyar hazai össztermék 2014-ben 3,2 százalékkal növekszik, ami “markánsan meghaladja” az Európai Unió más gazdaságainak bővülési ütemét, bár elmarad a Fitch által Magyarországéhoz hasonló szuverén besorolással nyilvántartott országcsoport 3,7 százalékos idei várható mediánértékétől.
A Fitch Ratings londoni elemzői az idén a GDP-hez mérve 2,9 százalékos, jövőre és 2016-ban 2,8, illetve 2,7 százalékos államháztartási deficitet várnak. A hitelminősítő szerint az idei magasabb hiányt a választási évvel összefüggő “célzott” költségvetési intézkedések magyarázzák.
A cég szerint a 3 százalék alatti hiányok elősegíthetik a közadósság-ráta valamelyes mértékű fokozatos csökkenését, de a “kiszámíthatatlan üzleti környezet” hatással lehet a jövőbeni beruházásokra.
A munkanélküliségi ráta markáns csökkenése élénkíti a fogyasztást, a Fitch Ratings azonban 2015-ben 2,3 százalékra lassuló GDP-növekedést vár a magyar gazdaságban, tekintettel az Európai Unió előző finanszírozási ciklusának kifutására. A globális környezet várható fokozatos javulása középtávon 2,5 százalékos növekedési ütemet tehet lehetővé a magyar gazdaságban – jósolták a Fitch londoni elemzői.
Ez valamivel derűlátóbb előrejelzési pálya más nagy londoni házak rövid és középtávú prognózisainál.
A UBS bankcsoport londoni befektetési részlegének közgazdászai a 2015-2016-os időszakra szóló legutóbbi átfogó térségi prognózisukban 2,2 százalékos éves növekedéseket valószínűsítettek a magyar gazdaságban.
A JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni elemzői a felzárkózó térségről összeállított, novemberre szóló havi előrejelzésükben 2015-re ugyancsak 2,2 százalékos növekedést jósoltak Magyarországon.
A Moody’s Investors Service minap Londonban ismertetett éves országjelentésében szintén azt jósolta, hogy a következő három évben a magyar hazai össztermék évi átlagban 2,2 százalék körüli ütemben bővülhet.
A magyar osztályzatok megerősítéséhez fűzött pénteki elemzésében a Fitch Ratings azt valószínűsítette, hogy az államháztartás várható deficitpályája alapján a GDP-arányos államadósság-ráta lassú csökkenésnek indul. A cég előrejelzése szerint az adósságráta 2016-ra 76,4 százalékig süllyed a 2013-ban mért 77,3 százalékról. Mérsékelt hiányokkal és éves átlagban a GDP-érték 1 százalékának megfelelő elsődleges többlettel, valamint 2,5 százalékos éves GDP-növekedésekkel számolva a Fitch Ratings 2022-re 71 százalékos államadósság-rátát vár, megjegyezve, hogy ez is magas adósságterhet jelentene.
A jelentős folyómérleg-többletek és a külső adósság leépítésének folyamata ugyanakkor várhatóan a nettó küladósság markáns csökkenéséhez vezet: a Fitch Ratings saját számítási módszertana szerint az így mért adósságráta 2016 végére 40,5 százalékig csökkenhet a 2013-ban mért 64,7 százalékról.
A devizaalapú adósságok ügyében hozott új törvények erősítik a háztartások pénzügyi mérleghelyzetét, ugyanakkor tovább gyengítik a már most is ingatag bankszektort – áll a Fitch elemzésében. A cég várakozása szerint a magánszektornak folyósított banki hitelek értéke az idén és 2015-ben is csökkenni fog, reálértéken 1,7, illetve 0,3 százalékkal.”
MTI – SzRTI

Az 'Év Bankára 2014'

Hitelminősítés: Megerősítette Magyarország osztályzatait a Fitch. – Bankminősítés: Már készítik a bilincseket a bűnös bankároknak az elszámolók…

MTI: Megerősítette Magyarország államadós-osztályzatait pénteken a Fitch Ratings. A besorolások kilátása továbbra is stabil.

SzRTI: A Fitch hiénái csak ne osztogassanak megtévesztő osztályzatokat, különösen ne a magyaroknak!

- Hírek, kommentárok, vélemények -
“Hihetetlen pénzügyi hablaty – Így magyarázzák Magyarország jelenlegi és további kifosztását a nemzetközi hitelminősítők” – írtuk előző anyagunkban arról, – hogyan teszik pénzügyi hablatyolással, rafinált bankár magyarázkodással, – vetítéssel és vakolással, – legálissá hazánk hihetetlen kifosztását, – a bankok által fizetett nemzetközi hitelminősítő intézetek.
Nos erről véleményünk a következő:
“A Fitch Ratings péntek este Londonban bejelentett döntéssel erre az évre lezárta a magyar adósosztályzat felülvizsgálati ciklusát.”
A Fitsch hiénái, – kiket nem mellékesen épp azok a bankok fizetnek, akik a hitelezési rendszerükkel tönkre teszik az adós országokat – és ezen bankok aktuális hitelezési stratégiái szerint minősítenek le, vagy fel bárkit, – csak ne osztogassanak megtévesztő osztályzatokat, különösen ne a magyaroknak!
Sok olvasónk nem tudja, (persze vannak, akik igen), de MINDEN hitelminősítő céget a hitelező bankok finanszíroznak!
Az adott tranzakció besorolását aszerint határozzák meg, hogy mekkora hitelt akarnak nyújtani neki, – emlékezzünk Izlandra!
A hírhedt és felemlegetett bankár etika, – (a zsidó pénzoligarchia bankár etikája) nem más, mint az, – hogy valamely bank minél jobban lerabol egy országot, céget, – annál drágább, annál aljasabb és annál teljesíthetetlenebb feltételeket szab az általa nyújtott hitelhez, – minél inkább égető szüksége van az illető országnak a forrásokra.
Ezeket a feltételeket szemérmetlenül és megtévesztő módon, – az általa lefizetett, – és így a valóságban, a “zsebében lévő” hitelminősítőtől megrendelt, – minősítő osztályzatra alapozza.
Ezt a szempontot sosem szabad figyelmen kívül hagyni, ha a hitelminősítők kerülnek szóba. Ugyanis ez a parasztvakítás magasiskolája.
De van még egy aljas buktató ebben bankár közgazdaságban; ez pedig a GDP;
Ez ugyanis egy ország tényleges teljesítményének és valódi pénzügyi állapotának felmérésére, – a legteljesebb mértékben ALKALMATLAN! – Mivel abszolúte nem a valóságot mutatja.
Egy ország GDP-jének vizsgálatakor, a legteljesebb mértékben fals adatokat kaphatunk, a vizsgálat befejezésekor. – Mivel a GDP mérés nemhogy csak DURVÁN manipulált adatokkal dolgozik, – de azt is méri, ami valójában nem létezik.
Vagyis a GDP-hez kötni bármit is, – azt jelenti, hogy eleve egy pénzügyi bűvészmutatványt végeznek, – néphülyítés céljából. – Ez legalább olyan óriási közgazdasági “találmány”, (tudjuk kiknek a találmánya), – mint a kamatos kamat, és teljes hiteldíj mutató. (THM).
Tehát ezek a hiénák, csak NE osztogassanak különféle osztályzatokat, különösképpen ne a magyaroknak! – És ez nemcsak a Fitch-re vonatkozik, hanem a Standard & Poor’s-ra, a Moody’s-ra, a JP Morgan-ra, és a többire és a többire is,… annál is inkább, mert ezek a pénzügyi fosztogató bandák nagy mértékben kivették részüket a globális, – vagyis a világra szóló devizapiaci csalásból, – melyben mesterségesen manipulálták, többek közt a svájci frank árfolyamát, – s melynek egyik “eredménye” lett a magyar devizaadós válság is!
“A nemzetközi hitelminősítő jelenleg “BB plusz” osztályzattal tartja nyilván a hosszú lejáratú szuverén magyar devizaadósságot; ez a besorolás egy fokozattal elmarad a befektetési ajánlású kategória alsó szélétől.”
Azt csak hiszi ez a mohó finánctőke, hogy Magyarország tartozik neki, – ugyanis mióta nevezik tartozásnak a világ tisztességes felén azt a minősíthetetlen pénzügyi uzsorát, – mellyel hazánkat zsarolják, majd 3 évtizede?
Magyarország a tartozásait rég kifizette, – sőt, 20 évvel előre is fizetett.
Itt van az ideje Magyarországnak elfelejtenie ezt a sok amerikai pénzügyi hiéna bandát, – hogy saját pénzügyi rendszert építsen ki, – és egyben teljesen kinyissa kapuit kelet felé.
Szabad Riport