„A félelem megeszi az agyat” - ezt a mottót alkalmazta a brit kormány a radikális koronamegoldások végrehajtására.
Nagy-Britanniát a korona-oltások viszonylatában Európa élmezőnyében van. A lakosság 30,2 százaléka már be van oltva a koronavírus ellen. A kísérleti vakcinával való oltási hajlandóságot, amelynek rövid távú mellékhatásai is jelentősek, közép- és hosszú távú hatásai pedig egyáltalán ismertek, nagyrészt a kormány kampánya eredményezte.
"Totalitárius" félelem taktika
A kormány tudományos tanácsadói akkor is kijelentették, hogy "totalitárius" félelemtaktikát kell alkalmazni. A szakemberek ezt már bánják - ahogy a The Telegraph brit napilap Laura Dodsworth szerző "A félelem állapota" című könyvében is beszámol.
"Etikátlan" módszereket alkalmaztak a lakosság félelmének kiváltására és a viselkedés figyelemmel kísérésére."
Félelem a "lezárás" érvényesítésétől
A jelentés egy 2020 márciusi stratégiai értekezletet idéz, amikor az első „lezárást” előkészítették. Abban az időben az Egyesült Királyság kormányának fő koronavírus-tudományos tanácsadó csoportjának tagjai úgy látták, hogy "ennek növelnie kellene a személyes fenyegetés észlelt szintjét, mivel az emberek jelentős része még mindig nem érzi magát kellően fenyegetettnek".
A brit kormány aggódott volna, hogy az emberek nem hajlandóak elfogadni a bezárást, azért úgy döntöttek, hogy tovább terjesztik a félelmet. A félelem használata etikailag mindenképpen kérdéses volt. Olyan volt, mint egy furcsa kísérlet. Végül visszaesett, mert az emberek túlságosan megijedtek.
Egy másik tudós kijelentette, hogy a kormányzati stratégiát "pszichológiai elme-ellenőrzésnek" is nevezhetjük. Ezt teszik - meglepetésükre, nagyon sikeresek. És a tudósok tudatában voltak egy másik valóságnak:
Nagyon
óvatosnak kell lennünk a bekúszó tekintélyelvűséggel kapcsolatban is.
Egyes emberek a pandémiát hatalom átvételére, és olyan dolgok
érvényesítésére használják, amelyek egyébként nem történhetnének meg.
Unzensuriert
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése