2015. június 17., szerda

Magyar Nagy Fal lassítaná a népvándorlást

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter ma egy a kormányülés szünetében tartott sajtótájékoztatón bejelentette; a közeljövőben kiépül a fizikai határzár Magyarország déli határain. A kormány utasításba adta egy 175 kilométer hosszú, 4 méter magas fal megépítését a szerb-magyar határon, hogy így megakadályozza az illegális bevándorlók tömeges beözönlését.
A külügyminiszter hangsúlyozta, hogy a bevándorlás jelenleg Európa legégetőbb problémája, és ez a megoldás semmilyen nemzetközi jogszabályba nem ütközik – épp ellenkezőleg, arra számos precedens van, Európa több országa is épített már ilyen határzárat.
Szijjártó szerint év végéig mintegy 120 ezer illegális bevándorló érkezhet Magyarországra, ha a kormány nem cselekszik azonnal. Ezzel összefüggésben Szerbia és Magyarország kormánya július 1-jén csúcstalálkozót tart, ahol letárgyalják az intézkedés részleteit, mert a fizikai határzár amellett, hogy segít a bevándorlás visszaszorításában, komoly feszültségek forrása is lehet a két ország közt.
A kormány a közeljövőben végrehajthatja azokat a jogszabály-változtatásokat, melyek biztonságos országnak minősítik az Európai Unió tagállamait, valamint az EU tagjelölt országokat. Erre amiatt van szükség, mert a menedékkérők egy részét automatikusan visszairányítják majd az első olyan országba, ahová a katasztrófa sújtott területről érkező menekült úgy érkezik, hogy ott már nincs ugyanazon közvetlen veszélynek kitéve, mint a kiindulási országban.
Ebből a szempontból a kormány intézkedése a bevándorlás problémáját továbbhárítja a déli országokra, vagyis a nyugati országok bevándorlás-politikája kiterjesztésének tekinthető. A nyugat-európai országok közt mostanra konszenzus kezd kialakulni arra vonatkozóan, hogy a tömeges bevándorlást le kell állítani. Ennek következményeként bármikor megtörténhet, hogy a Nyugat-Európába továbbutazó bevándorlókat visszairányítják Magyarországra, miközben a déli határon át érkezők szintén Magyarországon rekednek. A bevándorlás visszaszorításának politikája így a nyugat-európai országokból kiinduló, hullám-szerű jelenség, ami belátható időn belül a tőlünk délre fekvő országokban is megjelenik, amint Magyarország szintén korlátozza a tömeges bevándorlást. Mire a teljes láncreakció végigfut, és a határok-tengerszakaszok teljes lezárása kényszerből a déli országokban is megvalósul, több millió bevándorló érkezhet Európába, emiatt különösen fontos, hogy a kormány gyorsan cselekedjen.
Ugyanakkor Magyarország nem csak saját határait, de az Európai Unió határait is védi. Mint a történelem során oly sokszor, újra Európa védőbástyája lettünk, emiatt igen nagy hangsúlyt kell fektetni arra, hogy a pártok az Európai Parlamentben aktívan közreműködjenek abban, hogy Brüsszelből jelentős forrásokat kényszerítsenek ki Magyarország határainak védelmére. Ez nem csak Magyarország jól felfogott anyagi érdeke – a déli határ lezárásával egyúttal a brit és német szociális háló túlterhelését is megakadályozzuk, valamint a nyugati országok számára – a határaik lezárása esetén – határvédelemre elkülönítendő szükséges források mennyiségét is csökkentjük. Ha a déli határ lezárása megvalósul, annak költségeit közel teljes mértékben az Európai Unió kell biztosítsa, mert a Magyarországon átutazó bevándorlók nagy része a nyugati országokba utazott volna tovább.


http://hidfo.ru/2015/06/magyar-nagy-fal-lassitana-a-nepvandorlast/

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése