A hét legfejlettebb ipari ország (G7) közül a legnagyobb növekedést az Egyesült Államokban (+0,9 százalék) és Nagy-Britanniában (+0,7 százalék) jegyezték fel a harmadik negyedévben.
A német növekedés 0,3 százalék, a francia 0,1 százalék volt. Az olasz gazdaság 0,1 százalékkal, a japán 0,4 százalékkal zsugorodott a július és szeptember közötti három hónapban, mindkét ország gazdasága már a második egymást követő negyedévben hanyatlott.
Az Európai Unió gazdasága 0,3 százalékkal nőtt, az euróövezeté 0,2 százalékkal az idei harmadik negyedévben, az előző három hónappal összevetve.
Ezért mondjuk, hogy egyre nagyobb a baj
A világgazdaság gyengébb állapotban van most, mint a 2008 szeptemberi pénzügyi megrendülést követő hónapokban.
A politikai feszültség emelkedése Európában és Ázsiában figyelmeztető jel mindannyiunk számára.
Az adóssághegyekre épült jóléti korszaknak vége, még ha ezt a főáramlatú média és politika eddig nem is közölte az utazóközönséggel.
A G20 csúcs azon ígérete, miszerint az elkövetkező öt évben 2 százalékponttal megnövelik a globális növekedést, szimplán szemfényvesztés.

Még a 2 százalékot sem éri el az éves növekedés.
Éves szinten az OECD-térség növekedése 1,7 százalékra lassult a harmadik negyedévben a második negyedévi 1,9 százalékról és az első negyedévi 2 százalékról.
Az Európai Unió GDP-je 1,3 százalékkal, az euróövezeté 0,8 százalékkal bővült a harmadik negyedévben a tavalyi azonos időszakhoz képest.


Bíró Dalma összeállítása