2014. szeptember 15., hétfő

Több százezer munkahelyet fenyegetnek a szankciók

Az Oroszországot sújtó eddigi uniós szankciók nem hozták meg a várt hatást, az újabb büntetőintézkedések bevezetése pedig hiba volt – idézte a több mint 6 ezer Oroszországban tevékenykedő német vállalat érdekeit képviselő szervezet vezetőjét a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) című vasárnapi német lap.

Eckhard Cordes, a német cégek kelet-európai kapcsolatait ápoló szervezet (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft) elnöke kifejtette, hogy az eddigi szankciók nem eredményeztek értékelhető előrelépést az ukrán válság kezelésében. Az Oroszország elleni büntetőintézkedésekkel Németország saját magának árt – tette hozzá.

Nem járul hozzá az enyhüléshez

Az újabb szankciók bevezetésének elhalasztásától a szervezet azt remélte, hogy a döntés “erősíti az ukrajnai tűzszünetet”, de az EU végül mégis életbe léptette a korábban elhatározott gazdasági és politikai korlátozó intézkedéseket, ami “nem fog hozzájárulni az enyhüléshez” – mondta Eckhard Cordes.

A német középvállalati szektorban a szankciók első körei is “nagy frusztrációt” eredményeztek, kis- és közepes méretű vállalatok sora érzi fenyegetve fennmaradását, mert tevékenységük jelentős része Oroszországhoz köti őket, és nem találnak egykönnyen más piacot termékeiknek és szolgáltatásaiknak – idézte a FAS az érdekképviselet vezetőjét.

parki

300 ezer munkahely

A szervezet adatai szerint az év első öt hónapjában az Oroszországba irányuló export értéke 15 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest, az év egészét tekintve pedig 25 százalékos lehet a visszaesés.

A német cégek tavaly 36,1 milliárd euró értékben exportáltak Oroszországba, elsősorban gépeket, gépjárműveket és vegyipari termékeket. Oroszország részesedése a német kivitelben így 3,7 százalékos volt. A német kereskedelmi és iparkamarák szövetsége (DIHK) szerint 300 ezer németországi munkahely megmaradása függ az orosz exporttól.

Már hétfőn döntöttek, de kivártak

Az EU-országok az újabb gazdasági szankciókról elvben már hétfőn döntést hoztak, azok nyilvánosságra hozatalával, hatályba léptetésükkel azonban kivártak, mert látni akarták, hogy a kormányerők és az oroszpárti szakadárok között a múlt pénteken kezdődött fegyvernyugvás tartósnak bizonyul-e.

A 28 EU-államnak az unióhoz akkreditált állandó képviselői végül csütörtökön megállapodtak abban, hogy az elhatározott korlátozó intézkedések pénteken az EU hivatalos közlönyében megjelennek, és ezzel életbe lépnek. A büntetőintézkedések az orosz védelmi és energiaipar hat meghatározó vállalatát, illetve állami tulajdonban lévő nagybankját érintik, további beutazási és pénzügyi korlátozásokat tartalmaznak 24 magánszeméllyel szemben.
(privatbankar)

Bal-Rad komm: “…az év első öt hónapjában az Oroszországba irányuló export értéke 15 százalékkal csökkent…elsősorban gépeket, gépjárműveket…”

-A Lada gyár már készül a megnövekedett hazai kereslet kielégitésére. Mint ahogyan a tehergépjármű-gyártás sem tétlenkedik – hogy csak a járműgyártásnál maradjunk!

A szankciók CSAK Németországban háromszázezer munkahelyet veszélyeztetnek! Csak ott!
Most akkor mi lesz?
Csökkenti a termelést Kecskemét és Győr? Elbocsájt?
Nyugat-Európa (elsősorban a mezőgazdasági termelők) már toporzékol.
Lengyelország krokodilkönnyeket hullat a fájdalomtól!

Jól “kibabráltak” Oroszországgal!

Misa meg?
-Misa ül a málnás közepén és jól elvan!

Egyébiránt pedig a német tankok már felbukkantak Herszon és Zaporozzsje – régiókban.
Nyugat – Ukrajnában pedig “a Lemberg – környéki” területen kezdetét vette a NATO nevű latorszövetség hadijátéka a tűzzel! Amerikai vezénylés mellett!
Amely európai országok most vonyitanak a szankciók okozta károk miatt – kivétel nélkül mind képviselteti magát a “haditornán”!

Hát hogy is van ez akkor?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése