Angela Merkel korábbi szövetségesei váltak főbb ellenfeleivé a Der Spiegel napilap szerint, ami elismerte, hogy a kancellár egyre kevésbé tudja ellenőrzés alatt tartani saját kormányát, és puccs készülődik ellene.
A lap szerint a kancellár elveszíti hatalmát, amiért a tömeges bevándorlást nem akadályozta meg. A német miniszterek mostanra nem is próbálnak kompromisszumot keresni Angela Merkel és a saját álláspontjaik közt, ehelyett elkezdtek a színfalak mögött cselekedni, ami felveti a puccs előkészületének lehetőségét. A lap újságírója, Jakob Augstein arról számolt be, hogy a pozitív kommunikáció ellenére a migrációs válság kaotikus állapotokat idézett elő Németországban, ami az ország egészében és a kormányzati körökben egyaránt mutatkozik. A Spiegel publicisztikája szerint a kormánykoalíció közti tárgyalások eredménytelensége nem csak a radikálisan eltérő álláspontokra vezethető vissza, hanem, hogy Angela Merkel elveszíti régi szövetségeseit, a kancellár hatalmának megrendülése pedig megengedhetővé teszi a politikusok számára, hogy Merkel állásfoglalásait már ne tekintsék viszonyítási pontnak.
Korábban a koalíció tagjai megállapodtak abban, hogy a migránsok Németország területén maradhatnak három évre, később pedig családjaik is letelepedhetnek. A megállapodást követően Thomas de Maiziere belügyminiszter váratlanul jelentette be a bevándorlás korlátozását, Wolfgang Schäuble pénzügyminiszter pedig azonnal támogatásáról biztosította, ami azt mutatja, hogy már a kormány tagjai is Merkelt megkerülve próbálják kezelni a helyzetet.
Bár a belügyminiszter kénytelen volt visszavonni a határok teljes lezárása érdekében hozott intézkedéseket, a miniszterek független cselekvése a kormány megosztottságára utal, és a későbbiekben egyértelművé vált, hogy a migrációs válság miatt a kormánykoalíció felbomolhat. Augstein szerint idegen erők egy “mocskos játékot játszanak” több ezer nő és gyermek életét kockáztatva, akik nyilvánvalóan nem maradhatnak majd az országban, de bizonyos érdekkörök továbbra is fenntartják azt a látszatot, hogy az ország befogadó. A fentiek okán már most mutatkoznak annak jelei, hogy a bevándorlók a kormány saját magával is ellentétes állásfoglalásai miatt nem bíznak a hatóságokban, és inkább a illegális életmódot választják. Augstein hangsúlyozta, hogy mindkét szélsőséges állásfoglalás káros, de a legnagyobb probléma a kormány cselekvésképtelensége és megosztottsága, ami hosszú távon kezelhetetlenné teszi az országra zúduló problémát.


http://www.hidfo.ru/2015/11/merkel-elleni-puccs-zarhatja-le-a-nemet-migransvalsagot/